Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isao malopre u obilazak...kukuruz se oporavlja zaista lepo...a evo i naseg ogleda AS hibrida.
34y9y5l.jpg
 
AS nije nista novo, kupljene su stare americke roditeljske linije i to su matori hibridi. Od svih AS-eva pohvalio bi 72 mislim da je jedan od najboljih u svojoj grupi.
 
AS nije nista novo, kupljene su stare americke roditeljske linije i to su matori hibridi. Od svih AS-eva pohvalio bi 72 mislim da je jedan od najboljih u svojoj grupi.
kod mene je as 72 malo podgoreo a pionir d 11 i t 56 odlicno se drze i kermes je dobar ali tesko ce se brati imam nesto i ns 7020 ali mislim da ne podnosi susu bas najbolje
 
Nije tacno da tako mislim ,ali jednostavno mi se svidjaju njegove karakteristike (odredjenih hibrida) ,pasu mi zbog niske vlage ,niskog rasta,podnosenja suse i sto je najbitnije podnosenje visokih sklopova. Mozda nekome odgovara nesto drugo, to ne bih znao da kazem. Hibridi koji se meni svidjaju ako cemo po grupama 300- KWS 3381, Pionir P9494, 400-nemam odredjenog favorita mozda V52 narednih godina Fao500- K67,V74 Fao 600-F02 ovaj hibrid jedino moze da omasi ako nema hrane i ako uopste nema vode...svasta trpi Fao700-AS72

Videcemo da li cu uvrstiti i poneki Dekalb kad skinemo ovogodisnji rod za sad se cini da hocu. Od dekalba mi se svidjaju 5276 i 5143 .


Pionir K67 sejan 8.04 pri najvecim temperaturama vrsio oplodnju, bez kise bio jako dugo nalivanje je poceo isto pri visokim temp. u redovima se nijedan nije potpalio, eventualno je gde gde mogao da se pronadje po koji da odbaciju prvi list od dole.

http://imageshack.us/photo/my-images/4/dsc00183dv.jpg

Dekalb 5276 na istoj njivi kao i K67 , slicna prica kao i za K67 stim da je Dekalb ostao malo nizi (sto je verovatno hibridna karakteristika)

http://imageshack.us/photo/my-images/687/dsc00184cr.jpg
 
Tesko da je 700 ,ja isao u obilazak veceras.Sejao sam ga prvi put,pored njega LG Poncho fao (590) Kermes (600-700) Grecale (700) , sejani isti dan 20.04.2011.Situacija na terenu je sledeca AS 72 vec formirao klip,kompaktan,naliven,zrna do vrha sapurine,dosta debeo i matore svile...Poncho na strnjici,tek sad naliva,klipovi extremno krupni,za 15 dana idem da ga vidim,Kermes i Grecale malo stariji od Poncha lepo izgledaju,jednaki klipovi,izgledan i obecava...Tako da ta prica oko FAO 700 za AS 72 ne pije vodu,izgleda da i oni to znaju pa se sve cesce pominje FAO 650 a ja mislim da je rani 600,recimo FAO 610-620...E sad strucnjaci neka kazu svoje.Imam i neke slike ali mozda sutra okacim,mrzi me sad
 
D11 i AS 72 identicna agrotehnika njive udaljene jedna od druge 100 metara isti potez, od istog arendasa(kvalitetno zemljiste) oba su u istoj fazi razvica sejani isti dan, a oba su u katalogu Fao 700.
 
AS 72 je FAO 650, 1000%. Kod nas je KWS "die beste" za sad (Kermess, Grecale, 3381 a Kitty me odusevio po ko zna koji put), AS-ovi 51 i 72 takodje lepo izgledaju, LG Alicunde tek sad naliva, Sycora dosta podgorela( lose zemljiste - slatina), D11 sam zadnji put video kad sam ga ispartao. Strasno koliko je velik silazni AS, bogami Poettinger je posteno najeb'o ove sezone.
 
Iskreno kod KWS-a mi se ne svidja sto ima predebelu i previsoku stabljiku..... pravi problem i pri branju i pri zaoravanju. ovako manja stabljika lakse je posle obraditi zemlju, a i velika stabljika znaci da joj treba mnogo hrane (a to povlaci za sobom i mnogo vode). U sistemima redukovane obrade treba da bude sto manje biljnih ostataka kukuruza da bi sejalica mogla da poseje isto jedna od bitnijih stvari. Silazni kukuruz je druga prica...tu i jeste cilj sto veca masa.
 
As je zahvalan hibrid,sejemo ga vec 3 godine-sa ogleda nema nekih odstupanja,svi su podjednaki,stim sto meni nekako najbolji 62,ali sto kazu na kraju bic puca...te videcemo.a kermes ne spominjite,dobar jeste,ali ne toliko da bi lomio berac zbog neke kile eventualno vise.a za dekalb...sta reci-imam ga,ali nesto kao da kunja,mada ne mora nista da znaci.videcemo do kraja meseca...
 
Pre neki dan bio u obilazak, najpozitivnije iznenađenje ns 6030 a najveće razočarenje As 72 ,no tek će da naliva pa će mo videti.
Prijatno me iznenadila i Colomba,ima izuzetno nisko stablo ali zato je klip i po.obzirom da mi je na lošijem zemljištu i više sam nego zadovoljan.
3381 u koji sam najmanje verovao zbog grupe 300 oparšen pre vrućina odlično izgleda i ima pun klip,samo na delovima parcele gde je ležala voda cele zime izgleda vidno slabiji nego na ostatku parcele.
Srđane gde je raroš?
 
Pa Mileticevo je Raros...kako ne znas,to je stari naziv Mileticeva koji se koristi dan-danas.3381 je dobar,72 na ogledu takodje...ali lg poncho je jako slabo oplodjen kod mene,i ima nedovrsenog klipa,a i nicanje mu je bilo sumljivo,cak me je distributer pitao kakvo je nicanje bilo,tako da mi je tu nesto sumljivo...svasta se podvaljuje danas u drzavi nasoj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh