Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se. Ali definitvno je Srem, kao i deo juzno od reka do Pozarevca dobio manje kisa. Mislim da je najvise kisa dobio Banat, kao i deo oko Sombora. Uvek kad sam gledao satelitske snimke, neki oblaci dolaze il sa zapada pa na Sombor, ili sa Karpata, i nekako se sudare oko NS, i odbiju na gore, a nikako do stignu do Srema.
 
dali kod vas nije moguće imati veći prinos ili ste zadovoljni šta rodi rodi. kod mene ni u najgorim godinama nije tako mali prinos a sijem uglavnom sorte kao i vi ,lani je bila dobra godina za kukuruz i imao sam prinose od 12-15 tona po hektaru suvog zrna uglavnom kukuruz grupe 400-500 što se ovih godina pokazalo puno bolje nego kasnije grupe zato što sve obave dok još ima vlage
Ako kod tebe ni u najgorim godinama nije tako mali prinos što ljudi navode onda si ti neki čarobnjak ,il je to na manjim parcelama sa dosta stajnjaka i navodnjavanjem ili brate smanji ribu.
 
evo prijatelju ove godine imam pokuse na mojoj njivi pa ću javno da prikažem rezultate,a kod nas navodnjavane nema niko u bližoj okolici a što se tiče stajnjaka imam ga suviše malo za zemlju koju radim tako da vjerovali ili ne zemlja nam je jako rodnaa ja poštujem sve agrotehničke mjere i možda će vam značiti nešto da je pšenice prosjek bio 4,2 tone po jutru
 
2itpk5l.jpg

Sa leve strane je AS72 a sa desne je 684.
Sejano 18 i 19 april.
 
Drugi i Cetvrti sa leve strane mi ne izgledaju kao AS72 vec vise lice na 684:haha:Dok desna strane mi sve lici na AS72 e sad ti najbolje znas...Ako su sejani jedan do drugog mozda su se i izmesali...
 
684 je dobar hibrid,retko da omane,ja sam ga imao i bio je dobar uvek,sad imam isto zp 606 al nije kao 684.
 
Bio sam u delu atara koji je izrazito peskovit.Ova vrućina odnosi deo prinosa kod kukuruza.U jednoj parceli sam primetio potpuno osušene biljke.
 
krivi klipovi su nedostatak nekog elementa ne znam tacno kog,zaboravio sam, trebalo bi da uradis analizu, dzabe je.

mada jako lepo izgledaju, svidjaju mi se sva 3.
 
vec znamo da jedan element ne fali a to je Azot, ni Fosfor mi se cini da ne fali, eventualno Kalijum.... moracu da proverim.

P.S. kako izgledaju biljke_?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh