Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ga moj Maisdour 46A,seme od prosle godine.Odlican.
photo0043.jpg

photo0042.jpg

photo0041.jpg
 
Zdravo forumasi!Danas bio malo u obilazak kukuruza zadovoljan sam kako izgleda,jedino nisam zadovoljan na parcelama gde ga je tukao krupan,ali redak grad bice pokvarenog dosta,a to ne sme nikako u ambar negine mu vrsidba.Evo i neka slika
2415hdu.jpg
iof6zd.jpg
de44qw.jpg
wgygt0.jpg
 
Malo slika ogleda iz mog komsiluka,ovaj prvi se nalazi u ataru sela Ilinci:
rs7ptu.jpg

k54dqa.jpg

Mali ogled LG-a i ne izgleda lose:
102rv2p.jpg

Ragt skoro pa na kraju moje ulice:
wqvnew.jpg

I odmah pored njega ovaj Pioneer:
o6w509.jpg

25qwrr8.jpg
 
Obrati paznju na V74, V52 i posebno na P9494 ! Fantasticni hibridi , ja sam se iznenadio sa klipom P9494 jer je on FAO 300 cini mi se . Izlgleda strava.
 
Ne znam da li je samo kod nas toliko nisko klip na 80% parcela-šta će tu biti od prinosa,tera i po 2 i 3.Samo berači čiji se hederi spuštaju će imati posla a tek kako će se vršiti
 
Ono tek sad treba da se pojavi u narednom periodu,a pored strnjike uvek bude malo ranije uocljivo,kao kod tebe Ratko...Koji hibrid je u pitanju?!
 
Ne znam da li je samo kod nas toliko nisko klip na 80% parcela-šta će tu biti od prinosa,tera i po 2 i 3.Samo berači čiji se hederi spuštaju će imati posla a tek kako će se vršiti
Bice to sve ok,cak po nekom mom misljenu,smatram da ce berba biti laka.
Jer stabljika nece biti velika/visoka,a rod ce u odnosu na proslu godinu biti manji sto je i za ocekivati,al' opet u regionima gde je pala kisa,ljudi se mogu nadati ok prinosu.
 
Ja sam to crveno lišće primetio još skoro pre mesec dana, samo nisam siguran da je to ono crvenilo od kog se brzo osuši cela stabljika. Ovo sam slikao 04.07. jer sam tek tad primetio koliko su mi loši nekoliko redova uz žito. Uz to su ih još i srne dobro izgazile i obrstile. Kukuruz je F02.

Ovde se vidi koliko su lošiji kukuruzi uz žito, a siguran sam da je i tu bačen veštak (tj. ne šparam uz međe na veštaku).


image upload

Ovde su se srne gostile, takvih oaza ima bar 10-15 na 500m dužine.


png upload

A evo i to crveno lišće. Prelazio sam motorčićem pre desetak dana ponovo po toj strnjiki i nisam primetio da se širi i zato mislim da možda nije "ono" crvenilo.


image uploading
 
Pa s' čim su je mogli prskati, ako je od korova - to bi trebalo da bude još u vreme setve kukuruza ili ranije, a kasnije ovo protiv bolesti ne znam da utiče na kukuruz...
 
Crvenilo je virusno oboljenje koje isekti prenose i to u periodu pred vrsidbu psenice od nje nema leka osim prskanje avionom ili dupla doza insekticida na semenu.Ima kod nes dosta i tu kukuruza nema ili ima ali sa retkim zrnevljem.Pitacu druga sutra sta on radi jer u njegovom ataru ima dosta.
 
ja danas gledao r-92 moglo bi za vikend poceti ga krupiti na kliparu moram ga uslikati da vidite
 
AS-72 ubrano redom sa 7 biljaka. sejan 10.04. ,pre metlicenja dobio zdravo dobar led (sreca pre metlicenja i oplodnje)
wmo4zo.jpg

AS-72 u odnosu na LAV bocu.
w8xfut.jpg

D11 takodje sejan 10.04. bio je u istoj fazi kao i AS72 kad je dobio led.
13ye2kx.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh