Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene i okolo komšiluka nije palo od aprila do sad 4o lit kiše, tu i tamo ima kao dobrih njiva,sramota me da slikam i da upoređujem sa vašima,:zli::zli::udri: jad i beda holivuda,kod nas u ataru.
 
Poslednja izmena:
NA: "nisko težište",baš dobar izraz .Čini mi se da je to vezano za vremenske uslove i pritisak točkova iza ulagača sijačice ili eventualno valjanje a ne za hibrid.
Volim više take u ovoj fazi nego one što trebaju merdevine ako bereš ručno nekako su mi sigurniji.
 
obratite paznju na gustinu

2ztkmr6.jpg


vmuq07.jpg


110xd9c.jpg
 
Večeras sam išao malo u atar da obiđem njive. Lenije su suve i tek u po nekim rupama još ima vode. Lako sam obišao sve njive, čak sam i na nekoliko mesta preterao motor po strnjikama da skratim put, uopšte nije mokro. To je samo potvrda kolika je bila suša, i pukotine u zemljištu su lako "popile" sve padavine, tako da kiše treba još dosta.

Ubrao sam po nekoliko klipova svakog hibrida (što za slikanje, što za kuvanje). Birao sam srednje klipove, ni najveće ni najmanje, s' tim što većih ima daleko manje nego što ima ovih manjih. Odnosno, ima prilično stabljika koje su tanke, nikakve, sa prcoljkom od klipa na sebi. To me malo čudi jer je u nicanju bio ujednačen. Redom su: F02, F38, AS 72 i ZP 677. Pioniri su sejani na 20cm, AS na 23.5cm, a ZP na 26cm.


upload gif
 
Dukej reci mi kakva ti je situacija što se tiče drugog,trećeg klipa na stabljici da li je uspeo da se razvije i kolike je veličine(ako ih uopšte ima)
 
Nije uspeo da se razvije, samo na jako malom broju biljaka se razvio, ali je mali.
Ovi što se nisu razvili su samo izbacili svilu, ali su ostali skroz tanki i kad ih stisneš mekani su. Baš me zanima, ako neko stručniji hoće to da objasni, da li sad kukuruz iz tog zakržljalog drugog klipa vraća hranu u onaj glavni klip, i da li bi on (taj glavni klip) bio veći da se nije formirao i onaj drugi klip? Odnosno, da li bi bio veći prinos da nije došlo do (neuspešnog) stvaranja drugog klipa?
 
Nemam kontrolu setve jer do sada nije bilo potrebno da je kupujemo jer je sejalica i vise nego pouzdana. Za 4 sezone je posejala preko 1500 KJ i desilo se samo dva puta da je precvikala osigurac. Prvi put sam sejao usluzno soju i nije bilo fabricko seme pa je covek sipao seme puno parcica od dzaka i namotao je na osovinu od ploce i puko osigurac. Drugi put je bilo ove godine u fabrickom semenu soje je bio ekser koji je usao u rupu ona ploci i opet precvikao osigurac, a ovo u kukuruzu je ljudski faktor bio u pitanju.
 
A da li su klipovi manji,od redovnog kukuruza?Da li mislis da bi se isplatilo sejati na cesce?ipak je ovo susna godina pa je pravi momenat da se pokaze..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh