Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prosle godine mesao Zp677 i Ns704 Nafuradanisao i posejao na 4 Kj negde oko 20 aprila,Najbolje mi bas tu rodilo 11 Prikolica Kikindi 4t sam izvukao,Sve ostale njive brao sam 1 brzohod tu sam morao 3 sporohod upitanju je Sempeter i IMT-533,Ove godine posejao isto to na sve njive koje imam 23 aprila Bio je vidno manji u odnosu na ostale,Ali sad ovih dana kada je susa bila Drugi kukuruzi se do pola osusili a moj tek na nekim njivama poneka liska.Bio sam posle ovih kisa i gradova,gledao na nekim njivama je iscepan a na nekim vetar ga slomijo(a zagrnut je bio),Ali vidim i taj se uvijo i poceo da ide ka gore.Ocekujem Lep rod ove godine sve je na vreme bilo Ipak u berbi videcemo rezultate::namigivanje::
 
Jedno pitanje u vezi hibrida ZP.Godinama sejemo hibrid zp 599 i mogu da se pohvalim sa rodom nema puno po dva klipa ali taj jedan je stvarno dobar.Probao bih ovaj 684 jer vidim da se puno seje koje su mu prednosti a koje mane u odnosu na 599, koliko kasnije stize za berbu.
 
Moj zemunac 666 nije dobio kiše od 9juna,a ova 3 dana što pada ili sipi nije između redova nakvasila zemlju slike 24.07 oko20h
 
Obisao sam pre 3 dana nekih 200 kj jutara pionir kukuruza, sto mojih sto od prijatelja. Ima svasta od hibrida, gotovo sve od FAO 300 do 600.
Samo jedno mogu reci N01. Sta su mu radili ne znam, ali nema konkurenciju trenutno mada je najlosije izgledao na strtu. Ostali su isto dosta dobri, ali ovaj posebno.
 
Ja sam prosle godine mesao Zp677 i Ns704 Nafuradanisao i posejao na 4 Kj negde oko 20 aprila,Najbolje mi bas tu rodilo 11 Prikolica Kikindi 4t sam izvukao,Sve ostale njive brao sam 1 brzohod tu sam morao 3 sporohod upitanju je Sempeter i IMT-533,Ove godine posejao isto to na sve njive koje imam 23 aprila Bio je vidno manji u odnosu na ostale,Ali sad ovih dana kada je susa bila Drugi kukuruzi se do pola osusili a moj tek na nekim njivama poneka liska.Bio sam posle ovih kisa i gradova,gledao na nekim njivama je iscepan a na nekim vetar ga slomijo(a zagrnut je bio),Ali vidim i taj se uvijo i poceo da ide ka gore.Ocekujem Lep rod ove godine sve je na vreme bilo Ipak u berbi videcemo rezultate::namigivanje::

NS 704?Nisam cuo,znam za ZP 704 ...I ja mislim ko je sejao fao 600-700 posle 15-aprila do 25-26-og da bolje izgledaju od ovih ranijih,kasnije su izbacili metlicu,svila jos mlada,nije podgoreo i sad ga uhvatilo pravo vreme da formira klip i naliva zrno...
 
Savato, slažem se sa tobom.
Ja sam ZP 684 sejao 08.04 na 1.8 ha i 20.04. na 1.4 ha. Ovaj što je kasnije posejan mnogo bolje izgleda i tu očekujem bolji prinos.
 
Obisao sam pre 3 dana nekih 200 kj jutara pionir kukuruza, sto mojih sto od prijatelja. Ima svasta od hibrida, gotovo sve od FAO 300 do 600.
Samo jedno mogu reci N01. Sta su mu radili ne znam, ali nema konkurenciju trenutno mada je najlosije izgledao na strtu. Ostali su isto dosta dobri, ali ovaj posebno.
Uf, i meni je bio najjadniji. Toliko sam se zalio na njega, da sam mislio da nikad vise. Ali, sada je stvarno odlican. I sto je najvaznije, dosta dobro je podnosio ove suse. Kukuruzi oko njega su dosta uzuteli, a ovaj moj skroz dobar. Ne znam koji su na tim okolnim parcelama, ali je N01 najbolji.
 
Kod mene Sikora je jedan od najboljih hibrida ove god. bar za sad. Mislim da je vislji od 3 m. i izbacio neke silne klipcine. Potom Dkc 6040 i K67. Za As 72 ne mogu jos puno reci jer sam ga video u onoj fazi kad jos nije razvio klipove dovoljno, isto vazi i za Zp 684 ultra.
E da, da nezaboravim Helika koji takodje odlicno izgleda.
Sve u svemu ova kisa ima jos dosta toga da uradi i hvala Bogu sto je dosla u poslednji cas.
 
Samo slušam šta vi zovete sušom ,i kod mene je pala ali ponegdje čak prva poslije sjetve.
Evo slika :
najslabiji (ovaj nije imao kišu od sjetve do sada ,navodnio sam ga jednom ali prekasno 3 dana prije kiše,visok je 1-1.5m ali nije tanak i svaki ima kakav takav klip)
2ahegsz.jpg


prosječan svana:
2dbosb7.jpg


prosječan iznutra:,(vidi se uticaj suše):
k4yxyu.jpg


najneujednačeniji i najkasnije sijan:
10gelba.jpg


i najbolji:
33wxrom.jpg

ali naravno ništa se ne zna dokna kraju ne predje preko vage.
I na kraju jedan apsurd sledeće godine ću najviše sijati ove hibride koji su trenutno najlošiji,zato što znam šta su prošli ,do sad nijedna kiša,strašan napad moljca pa diabrotice ipak su opstali i svi imaju klip,u pitanju su dva Dekalbova hibrida ,strašno su jaki u lošim uslovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh