Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ciji je to hibrid ?

inace danas obisao i kukuruz u jednoj parceli NS7020 extra tera po dva klipa, ima skoro 3m visine i nije podgoreo ni listica - razorano luceriste i baceno 200kg uree
u drugoj parceli ZP735 gde je lezala voda isto razorano luceriste i 200kg uree, nije jos klasao, a u razorima gde je lezala voda kukuruz nema ga 1m visine, ostalo ok
treca parcela pesak, predusev jecam, hibrid ZP735, baceno 250kg uree izgoreo skoro do pola, treba mu kise
 
opasna je,ne znam da li ima zaštite i ako je ima ne znam kako ćeš ući u njivu kada je kukuruz izrastao.Ne bih da te plašim ali tu nema roda gde je ta gamad.Ja sam je imao samo jedne godine na 3,5 jutra-kažu da se uglavnom pojavljuje ako se ne poštuje plodored
 
Šteta je uglavnom mala dok ima onih koje lete. Najveću šetu možeš očekivati sledeće godine kad larve u zemlji počnu da podgrizaju koren ako na toj parceli ponovo posadiš kukuruz.
Tada ima sav kukuruz da polegne i može ga delimično spasiti samo jako mnogo padavina tokom juna meseca.
 
Od zlatice koja leti nema zaštite ,ali bar do sada nikad nije nanela veću štetu, Ali kada položi larve iduće godine crvići nanesu veliku štetu na toj porceli sav kukuruz polegne krajem juna pogetkom jula.
Ali nemora da znači ako sada imate na njivi zlaticu da će biti i iduće godine ,jer ona leti po celom ataru i krajem avgusta snese jaja (larve) u zemlju gde je posejan kukuruz ali obično u tu njivu gde je najzeleniji tojest kasni hibrit ili postrna setva i slično.
Ali svakako najsigurnija odbrana je plodoret !
 
10dd24z.jpg
358yixh.jpg
, danas obilazio kukuruz ovo je ns6030 odlicno izgleda , jos malo pa moze za kuvanje
 
Što me nervira kad kukuruz ima po dva klipa. Takva je situacija i kod mene na Pionirima. Mislim, ne bi me nervirao da može da iznese oba klipa, al' to se još nije kod mene desilo. Ovako samo troši hranu i vodu na taj drugi klip pa onaj pravi, veći, trpi i ne može da bude koliki bi bio da nema ovog mlađeg brata.
 
u ponedeljak sam bio da pokosim nesto kukuruza za silazu i iznenadio sam se kako se dobro drzi cak je lepo i nalio(samo ne znam odakle) posto je fao 300 vec je mator za kuvanje tj. tu je na samoj granici(jeo ga sinoc mada je bio bolji onaj od prosle subote).
gledam po ataru ima dosta dobrih kukuruza malo kasnijeg fao i ako bude kise bice i odlicnih prinosa, kod mene mislim da bi za 20-tak dana ako bude bilo potrebe mogao kruniti(sa vlagom 35-40) za svinje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh