Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malopre sam bio u atar prema Novom Bečeju palo je nešto kiše (5-6 litara).Izgleda da je deo atara prema Kikindi dobio jaču kišu.
 
Kod nas juce nije pala kisa samo na nekim mestima,neznam sta ce biti sa kukuruzima ako ovako nastavlja vrucina.AS-72 vec bacio metlice ne izgleda lose pionner se jos drzi ali nazalost NS-540 vec dobio velike gacice i od njega nema ove godine nista.LG hibridi su isto jako dobri jos se drze,ali da navedem da svi raniji hibridi do FAO 500 su znato bolji nego kasniji:cool:
 
Do berbe kukuruza ima jos puno vremena,na kraju ce vaga reci koji su hibridi bolji,raniji ili kasniji.
 
Uh danas prolazim pored njiva kad sam isao iz Novog sada pocinje kukuruz da se uvrce tamo gde su losija i prolecna oranja na peskovitim zemljistima je vec podgoreo negde video sam jedno ogledno polje pionira i zp jedan do drugog oba su lepa za sada se dobro drze.Ako nepadne kisa sad za vikend sto nejavljuju obrali smo bostan.
 
Jos ima nade ali je sve manja,ako nesto ne padne u skoro nece biti ni da pokrije ulozeno.
2vxi1zc.jpg
34fgt8n.jpg
 
Pogledajte useve u EU,tj u Rumuniji,posto sam ja na 500 metara od granice...ne znam da li je tamo dozvoljen gmo,ali ovaj kukuruz je nekako cudan...trave ima more,sejano je i u trnjine,kupinu,a vide se skorasnji tragovi prskanja,iako je kukuruz vec povelik.a pitanje vodolezja su resili tako sto su na svakih 10 hektara iskopali paralelne kanale.evo i slika:
k1zzva.jpg
 
pa takav je sav pioneer koji ima dosta hrane ove godine ja imam r-92 i on je visok jedno dva i po metra ainace kazu bude mali
 
bokte sta je ovo :DD ... bice ti jebeno ako vetrina udarii, oluja, mi prosle god imali tako visoke, a kad su popadali jaoo
 
danas sam sekao nesto stabljika koje seckam i dajem bikovima,oljustio sam par klipova i mogu reci da ima praznih mesta tj nije se dobro oplodio a ako se nastavi susa bice mnoogo zeznuto,cak gledam par zrna nalilo a ostalo jok, u pitanju dkc 488 fao mislim 340 u najlosijoj parceli. sutra cu obici i kws 3381
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh