Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod vas su jos super kukuruzi kod mene tko je sparao sa prihranom nece imati nista jer je kako sam vec napisao visine metar i kompletna stabljika se susi (poplavila je) gdje je bila dobra prihrana se jos donekle drzi samo je pitanje kako dugo. ove godine sigurno necu imati ovakvo nesto

d51a08dd.jpg


to je pioneer P85 visina je bila 342 cm a bilo je mozda i vecih ali mi je ovaj prvi pao pod ruku.
 
kod mene se na jednoj njivi potpalio sa obe strane jer su komsije imale psenicu pa pet krajnjih redova najvise przi sunce a u sredini i nije tako strasno!sve u svemu place zemlja za kisom!
 
.As 72 taman izmetličio ali izleda da ga je ova vrućina presekla kod oplodnje skoro niđe nijednog klipa žali bože oće li tu išta biti dok na njivi pored pionir f38 po 2-3 a ponegde i 4 klipa na stabljici a sve nekako zdravo debeli što bi rekla moja baba.Sejani oba isti dan 05,aprila nađubreni u fulu a kakva ralika.Inače u zemlji ima vlage i to podosta na moje velilo iznenađenje,razgrneš malo zemlju a ono već možeš da vidiš vlažnu zemlju,a listovi i po najvećem suncu nisu uopše ušpicili nego onako jedri izloženi suncu.
Vitezbb Ti upoređuješ AS72 i F38 a to su dve različite grupe zrenja AS 72 je FAO 700 a F38 je FAO 530 nemoj to da te brine samo malo stpljenja biće i na AS-u klipova evo pogledaj slike od juče maltene svaki ima po 2 klipa a poneki imaju i 3, mene više brine NS 6010 koji je istog dana posejan kao i AS72 a ns je fao 600 grupe zrenja :sta:
AS72
11tt01w.jpg

AS72
lii6d.jpg

NS6010
2zir09w.jpg
 
I kod mene je stanje isto počinje sve više da se suši , ali još uvek ima nade za dobar rod ako padne dobra kiša u narednih por dana, još uvek imamo čemu da se nadamu. Mada je stanje sve kritičnije !
Po meni i ove godine kao i prethodne dve boli rod će dati rani hibridi .
 
Ovo je kukuruz na prolećno oranje,ima ga nejednakog ,Gde je bila duboka voda je niži a brežuljci su višlji.

P7010027.JPG
P7010025.JPG
P7010026.JPG
 
12.05 2011.:osmeh:
Morao sam da dodam i smajlija ,kako bi mogao da pošaljem poruku.(10 karaktera)
 
Lepo izgledaju. Imam i ja dve parcele posejane 14. 05. pa ću morati da slikam.
Malo sam se pribojavao zlatice, jer je to kukuruz u monokulturi, ali je nema. Znači mogu samo da potvrdim ono što kaže literatura da je kasna setva kukuruza takođe efikasna u borbi protiv kukuruzne zlatice.
 
Lepo izgledaju. Imam i ja dve parcele posejane 14. 05. pa ću morati da slikam.
Malo sam se pribojavao zlatice, jer je to kukuruz u monokulturi, ali je nema. Znači mogu samo da potvrdim ono što kaže literatura da je kasna setva kukuruza takođe efikasna u borbi protiv kukuruzne zlatice.

@Branko
Moram ti reci da nisi u pravu,okreni 41 stranu i pogledaj slike koje sam postavio...KWS Kity sejan 12.05. odlicno gurao do polovine juna sad je na toj parceli 50% iskrivljeno a dosta je i izgorelo od jake toplote...Na toj parceli od 30-tak ari bio mi je luk a da sam npr. posejao do 15-20-og aprila bio bi u boljoj kondiciji i ne bi bilo toliko stete,tj. bilo bi ali imao bi sanse da napravi nesto,ovako nema nikakve sanse...
 
Posto se komentarisala visina evo ja slikao Paka singentinog koji je zavrsio oplodnju jos prosle nedelje i sad je u fazi nalivanja.Nije visok jedva 2-2,2m a klipovi na 1m visine.
2cpw188.jpg
 
Pa ne znam šta da kažem dalje.
Ima i ovde jako mnogo zlatice.
Možda je u pitanju raspored i količina padavina?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh