Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam obilazio njive sa kukurutom i situacija je od veoma lose do veoma dobre. Na nekim parcelama zemlja više ne može da upije vodu od puno kiša koje su pale u zadnjih desetak dana pa je tu stanje prilično loše i mislim da se kukuruz neće oporaviti.



Gde je bilo manje kiša i gde je zemlja propusnija situacija je mnogo bolja a posto je bilo priče o zapercima primetio sam da ih ima dosta i da su ponegde iste visine kao glavno stabo. Čak sam na par mesta video da se na mestima gde je glavna biljka isečena u pršačenju pored nje izbio jedan ili dva zaperka. Njiva je pre dve godine dobro nadjubrena stajnjakom iz živinarske farme a predsetvu smo išli sa 300kg AN i 100kg NPK 15-15-15.
 
Za mog komšiju Kiša ali i za ostale.Kukuruz sejan na prolećno oranje 12.o5 danas je ovakav.
P6010084.JPG
P6010092.JPG
P6010093.JPG
P6010087.JPG
 
Dobra kiša.Kad pogledam slike od člana Savato mom kukuruzu fali sve.
@savato kukuruz je pravi a samo dan razlike u setvi.
 
Dobra kiša.Kad pogledam slike od člana Savato mom kukuruzu fali sve.
@savato kukuruz je pravi a samo dan razlike u setvi.

Ali u kakvom stanju je bila tvoja parcela pre setve a u kakvom Savatova?

@Cici javi kako ti izgleda kukuruz koji je prskan Eqipom u 10-12 listu,Imam parcelu od 5 jutara koju "moram " sa Eqipom samo me malo strah ima oko 10 listova.Bar je imao pre kiše:ppozdrav:
 
Ali u kakvom stanju je bila tvoja parcela pre setve a u kakvom Savatova?

@Cici javi kako ti izgleda kukuruz koji je prskan Eqipom u 10-12 listu,Imam parcelu od 5 jutara koju "moram " sa Eqipom samo me malo strah ima oko 10 listova.Bar je imao pre kiše:ppozdrav:
Početkom maja je još imala vode.
 
Slikanje u kukuruzima, nova je atrakcija u Vojvodini. Otvaram foto radnju specijalizovanu za slikanje u poljoprivrednim usevima.
Hi,hi...
Nemoj te sta zameriti.
Dobri su vam kukuruzi.
 
@Cici javi kako ti izgleda kukuruz koji je prskan Eqipom u 10-12 listu,Imam parcelu od 5 jutara koju "moram " sa Eqipom samo me malo strah ima oko 10 listova.Bar je imao pre kiše:ppozdrav:

Equip radi svoj posao a na kukuruzu nije bilo nikakvih nenormalnih pojava ni u jednom trenutku. Od prskanja ga obilazim svaki dan jer i mene mnogo interesuje zbog buducih situacija kada ce morati da se prksa veci kukuruz. Ako hoces mozes da navratis i da pogledas i uveris kako izgleda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh