Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Kiki i @Zoran
Dobar je savet, samo me mrzi da skidam zaperke na 6 redova. Ne mogu na manje jer je heder od kombajna koji ce da mi vrsi 6 redi. Ostace ovako, pa kako bude...
 
2uy2iyp.jpg

Porasto mali nema sta.
 
Niko ne sme da postavi slike loseg useva...kao da ga nemate...

Danas nismo mogli da oparamo jednu njivu koju smo tanjirali proletos koliko je tvrdo i suvo,taj deo atara nije dobio kisu,jos od 1.maja!
 
Niko ne sme da postavi slike loseg useva...kao da ga nemate...

Danas nismo mogli da oparamo jednu njivu koju smo tanjirali proletos koliko je tvrdo i suvo,taj deo atara nije dobio kisu,jos od 1.maja!

Čim stignem dobićete sliku lošeg usjeva , a u istoj njivi na drugom kraju druga priča,mislim da je razlog depresija i ležanje vode prošle godine,išo sam i podrivačem tu ali džaba.

bojane mislim da je za prihranu najbolji KAN čak i ako nije kisela zemlja,a ako je kisela tu nema šta da se priča
 
Danas sam bio da pogledam kukuruz koji je posejan u njivu gde je prethodno bila soja, koji sam "rastamburao" zbog lošeg ponika.
Kukuruz je na 7-8 listu.
Primetio sam da taj zadnji list uvrće kao kada su velike vrućine.
Da li je to posledica toga što je soja bila oprskana herbicidima Basagran+Pivot+Harmoni ?
Ako jeste šta mogu da očekujem dalje?
 
Niko ne sme da postavi slike loseg useva...kao da ga nemate...

Danas nismo mogli da oparamo jednu njivu koju smo tanjirali proletos koliko je tvrdo i suvo,taj deo atara nije dobio kisu,jos od 1.maja!
Komšo ja sutra treba da obiđem parcele koje su kasno sejane pa će biti i slika loših useva:sta:
 
ovo je kukuruz koji sam pre nekoliko dana prskao sa Equipom i Callistom i ocekivao sam uvrtanje novih listova jer je tada imao 11-12 listova ali koliko vidim nista mu nije a korovi poceli da zaostaju i da menjaju boju

ak8t94.jpg


i evo jedan "malo losiji" kukuruz da ne kaze Kish Robert da postavljamo samo dobre useve

mcw514.jpg
 
Cici gde ti na drugoj slici vidiš kukuruz ?

Ima samo na slici se tesko razlikuje od sirka jer skoro isto izgledaju. Sirina listova od kukuruza je ista kao kod sirka. To je komsijska njiva i bas sam pratio od pocetka sta je covek radio. Posejao je kukuruz u gorusicu visoku 50 cm i ocekivao sam da ce prskati sa totalnim pre nicanja, ali nije. Kasnije je oprskao sa necim i pretpostavljam da je koristio neki 2.4 D ali je vec bilo kasno. Svake godine jedem g....a sa njim jer korovi prelaze od njega. Kad bi mi neko rekao da taj covek ima 80 KJ svoje zemlje i sve su mu u ovakvom stanju rekao bi da laze ali nazalost tako je. Da se ja pitam oduzeo bi mu odmah svu zemlju i dodelio mladim ljudima koji bi zeleli da se bave poljoprivredom a nemaju uslove.
 
Danas sam bio da pogledam kukuruz koji je posejan u njivu gde je prethodno bila soja, koji sam "rastamburao" zbog lošeg ponika.
Kukuruz je na 7-8 listu.
Primetio sam da taj zadnji list uvrće kao kada su velike vrućine.
Da li je to posledica toga što je soja bila oprskana herbicidima Basagran+Pivot+Harmoni ?
Ako jeste šta mogu da očekujem dalje?
za ostale neznam ali pivot ostaje u zemlji neko vreme i skodi biljkama koje se ne prskaju sa njim ali posto si ovde isao sa vise vrste hemije znaci da je pivot bio u manjoj kolicini pretpostavljam 2dl pa mu mozda nece puno naskoditi znam samo da mi je komsija kad je prskao soju dohvatio malo kukuruza i sad je spaljen kao da je totalom isao
 
Danas sam bio da pogledam kukuruz koji je posejan u njivu gde je prethodno bila soja, koji sam "rastamburao" zbog lošeg ponika.
Kukuruz je na 7-8 listu.
Primetio sam da taj zadnji list uvrće kao kada su velike vrućine.
Da li je to posledica toga što je soja bila oprskana herbicidima Basagran+Pivot+Harmoni ?
Ako jeste šta mogu da očekujem dalje?
Po mom iskustvu na Pivot nema kukuruza barem 12meseci.Voleo bi da gresim ali tu nece biti nekog roda.Secam se sa predavanja ako je veca doza od 0,5l po hektaru nemoze ni naredne proleci kukuruz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh