Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
za 10t/ha, na prosečnom zemljištu 120-150kg čistog azota.
ostatak je od mineralizacije zaoranih žetvenih ostataka.
 
Hibrid Zona ,neznam čiji je, sejan 1 VI juče oprskan od korova.
Image00029.jpg
 
Ako bude za silažu biće dobro,ima šurak krava pa će pojesti.Da dodam da je prošle godine stigao kukuruz koji je sejan 1 VI ,obran je u klipu .
 
Koja je to sorta bila kukuruza sto je tako kasno posejan i obran u klipu...?
Da li se secas kada je otprilike bran.....?
 
Kad vec svi lazete da nemate losih,da ja pokazem svoju "diku"...prolecno tanjiranje,sejan 20.04.,florencia,predsetveno baceno 200kg/kj urea,zadnja redovna kisa pala oko 1.maja,prskan pre nicanja sa totalom,6lit/kj i pre 3 nedelje plamen+talisman u punim dozama....

photo0282.jpg


komsijin koji je u boljoj kondiciji i na zimskom oranju,al' pukotine cine cudo....
photo0283.jpg
 
Komšija sad mi je jasno zašto si ovako reagovao na one slike kukuruza što sam pre neki dan postavio.
Citat:
"@kiraj
Ja bi jako voleo da znam,sta to vasem kukuruzu fali?"
 
SaleCare,još kako tu može da gude kukuruza,može ovi što su sada lepi da se useru a ovi koji sada ne izgledaju lepše da rode,Kako su ti lepi koji su sejani u aprilu izgledali polovinom maja
 
Prošle godine sam na vodoleži posejao ZP 42A mislim 15.06. i vršio sam kombajnom u zrnu sa vlagom od 28.Prinos po hektaru je bio oko 4500 kg suvog zrna.
 
Koja je to sorta bila kukuruza sto je tako kasno posejan i obran u klipu...?
Da li se secas kada je otprilike bran.....?
Nisam siguran koji je hibrid u pitanju mislim da je fao 500,nisam siguran ni kad je tačno bran ali imam ovu sliku kako je izgledao kad sam ja krunio moj kukuruz.Našao sam podatak da sam ja krunio 10.10 2010.
PA030044.JPG
 
K.R. imam i ja kukuruz koji je posejan na prolećno tanjirano tulajište, 21.04. (DKC 5143), manji je nego onaj koji je na jesenjem oranju, a listovi su mu više uvijeni:
flexkz.jpg

swbrib.jpg
 
To sto nije padala dobra kisa kod vas od 1 Maja aj nekako nek bude da je zaobisla samo vas Novo Becejce a to da "svi lazemo" da nemamo parcele nalik tvoje to vec nije u redu reci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bice tu roda,samo da vreme posluzi,a i vla je red da i vas malo onaj od gore pogleda.Prosle godine kisa i poplave a sada suvo ko barut.
Nego razmisljam kakvo li ce da bude tu oranje najesen,sobzirom da je lezala voda i plus samo tanjirano.?Ko zna mozda i bude dobro.
 
Poslednja izmena od urednika:
Na temu da ima losih njiva ima ali nemora da bude losa do berbe,bitno je nicanje.Ja sam bratu sinoc prskao kad je pocelo pomracenje meseca njivu koja je prskana split aplikacijom sa Talismanom.Njiva je 140ari povrsine i radjeno je 2x po 1lit,u razmaku od 12 dana.Juce raljeno i puna je sirka iz rizoma to je za plakanje ali ako bude kise bice i kukuruza i sirka,a sledece godine samo psenica pa total.
sc5egm.jpg
2e37rkg.jpg
 
Treba uzeti u obzir,plodnost zemljišta .Lepo MOMOSARIĆ kaže, da mu treba ceo vek kako bi povećao procenat humusa u njegovoj zemlji

Da kiraj treba uzeti u obzir plodnost ali ne samo to nego i (neznam tačno kako se zove ) "kapacitet zemljišta" (ECI) i gdje je to slabo treba dosta azota ali ne vrijedi sve dati odjednom nego mora dva tri puta kao prehrana.
 
evo kukuruza kws 3381 sejan 03.04



Uploaded with ImageShack.us

nisam mogao dohvatiti vrh pa je morao burazer da pripomogne. visina kukuruza 230cm


Uploaded with ImageShack.us

a evo od korova sta je ostalo.upotrebljen je callisto i tarot. nije spartano



Uploaded with ImageShack.us

jos malo pa ce i metlicu da izbaci
na ovoj parceli je upotrebljeno 260kg/ha NPK 8:16:24, 90kg/ha MAP i 350kg/ha urea
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh