Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam 1 VI posejao deo parcele koji je bio pod vodom .FAO 400 ,jutros je sav u 2 lista.(ne baš sav ali svako klijavo zrno je izašlo).
Ako bi godina bila sa normalno kiše i ne preseče ga mraz može da bude nešto od njega.
 
Pionir F73 sejan 9.4.
dsc00044zr.jpg


dsc00044zr.jpg
dsc00044zr.jpg
 
Kukuruzi su sejani 18.04.2011. Odokativno mi se najviše sviđa F02 pa F38 pa ZP677 i na kraju AS72. AS-u je predusev žito a ostalima soja. Padavina je bilo jako malo i u toj maloj količini su najviše kiše dobili AS72 i F38, dosta manje ZP677 a F02 je dobio solidnu kišu još za prvi maj a potom je uvek izvisio. Bio je jednom potop u selu da sam ja mislio da neću moći u njivu danima, ali u kraju gde su moje njive kiša je samo prašinu pokupila...

F02


wordpress image upload

ZP677


image hosting service

F38


image uploading

AS 72


wordpress image upload
 
To znači da mu je jako dobro, da ima dovoljno i vode i hrane i toplote... Tako je bar objašnjavao dr. Jocković iz NS Instituta.
 
Koliko sam se danas informisao, zaperci su to da obezbede rezervu u hrani za glavnu biljku. NE TREBA ih kidati, to mi je danas rekao jedan veci proizvodjac. E sad videcemo u vrsidbi da li ce biti razlike izmedju ovog kukuruza sa zapercima od redovnog. U tom delu smo preklopili vestak tako da je baceno 400kg NPK/kj i 200kg ureje/kj.
 
Pitanje je možda glupo ,ali pošto imam njiva gdje počinje šuma pa ima površina koje su dijelom dana u hladu , postoji li sorta koja je malo tolerantnija na manjak svjetlosti ,ili koji usjev može dati koliko toliko rod , možda pšenica?
 
@francuz
Zaperci ce se osusiti, kad dodje do nalivanja klipa glavne biljke, a sada samo apsorbuju rezervu hrane, tako mi je receno. Praticu situaciju, pa cu okaciti na forum sta se desilo sa tim kukuruzom. :osmeh:
 
@francuz
Zaperci ce se osusiti, kad dodje do nalivanja klipa glavne biljke, a sada samo apsorbuju rezervu hrane, tako mi je receno. Praticu situaciju, pa cu okaciti na forum sta se desilo sa tim kukuruzom. :osmeh:

Ili ako te baš ne mrzi u dva ili više redova skini zaperke , pa da znaš razliku .
 
Stariji ljudi kažu da zaparci ne valjaju,pre se kopalo pa su uklanjani,neko kaže da su dobri,možda je Kikijev savet najbolji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh