Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas ( odnosno juce) sam obilazio neke parcele kukuruza koje nisam video vec 15 dana i mogu reci da sam se zacudio koliko je unapredio. Bice i slika sa dve parcele nadam se sutra.
 
Poslednja izmena:
Parcela u Ko. Lokve ka Seleuskom ataru od 3.5 kj. predusev soja, jesenas baceno 150 kg 3x16 ruski po kj. +100 kg AN-a po kj. kad je kukuruz bio u 4-5 lista.
Hibrid Pionir K-67. Setva 8.Aprila 2011.

1116o2x.jpg


1116o2x.jpg


durf9.jpg


23ma790.jpg


Parcela u Ko. Lokve ( Rit Ilandza) od 3.5 kj. Predusev soja, pre setve baceno 150 kg 3x16 ruski po kj. +100 kg AN-a po kj. Hibrid Sycora Syngenta.
Setva 8. April 2011

i50tvd.jpg


2lu51dl.jpg
 
Danas bio u obilazak kukuruza za sad gura odlicno videcemo sta ce biti do kraja.Ovo je AS 72 sejan na 24cm nikao 100% predusev bio kukuruz uneseno predsetveno samo 200 kg linzer ureje po lancu i to je to.
2nge695.jpg
30iukk6.jpg
 
Ureja čini čudo .


da , da cini cuda, ali pogledajte moilm vas te slike, od kise nije ni osusila ni jedna parcela, nije sve o djubrenju. a kod mene samo 1 maja 10 mm kise i mogu da se slikam kako hocu.....stari seljaci kazu kod mene kukuruz na oci samo jednom godisnje da bude lep, ja najvise volim kad se slika u barnju ili u krinjenju......
 
evo ovde moze da se vidi kakav je bio kukuruz predprosle godine za vreme zetve jecma koja kako citam je pocela
 
Danas sam prskao soju ( za sirak) i uz put sam video i neke parcele kukuruza.

ZP-684 Ultra, 3kj. predusev psenica, setva 8. Aprila 2011

2wdq6ph.jpg


28sr9dd.jpg


AS-72, 3kj. predusev soja, setva 9.Aprila 2011

a0jo0w.jpg


ae6428.jpg
 
Znate ono kad izadje upozorenje "nemojte ovo pokušavati kod kuće..." , e ja sam slobodan da upozorim Bosance,Hrvate i ove iz ostatka Srbije da ne pokušavaju ovo što rade čike iz Bačke i Banata , samo malo Uree i to je to.Kod nas mora malo više NPK+ bar jedna prihrana.
 
Nosioc prinosa kada je u pitanju kukuruz je AZOT.
Preporuka je 200kg CISTOG azota po ha,ali cistog!
Zato cini cuda urea.
Pozz
 
komsija,ne 120, vec 200kg cistog azota!to dodje negde oko 400kg ureje po ha manje ono sto si dodao sa mesanim pa izracunaj!
 
blago vama kod nas od tako velikog kukuruza ostale samo froncle, ko god je zakasnio sa setvom dobro je proso. Grad je obavio rezidbu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh