Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
img1551cd.jpg
Ево их и наши кукурузи. Лаудис је одрадио своје. Биће проблем са пар оаза паламиде, али се надам да ћемо и то решити.





[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/8/img1551cd.jpg/]


[/URL]
 
Colomba u drzavnoj zemlji od 18 Ha sejana 30 aprila

2rfpxfp.jpg


eunbzq.jpg


B08 na susednoj tabli od 39 Ha sejan 28 aprila

2l8ixjp.jpg


Colomba na drugom kraju iste table gde je zemlja loseg kvaliteta jer ima slatine. Gde je cista slatina nismo ni sejali, a deo gde nije niklo kako treba je mesavina slatine i normalne zemlje. Posejali smo 29 aprila u suvu zemlji i 1 maja je palo nekih 15-tak litara sto nije bilo dovoljno za normalno nicanje. Nadali smo se sledecoj kisi ali je dosla nekih 20-tak dana nakon setve i bilo je vec kasno jer od te kise koja je pala 1 maja krenuo je ali nije bilo dovoljno vlage da izadje i klica se osusila. Na ovom delu je bilo jezero do sredine aprila pa nije moglo ni da se spremi kako treba. Ovaj deo sa donje slike je bio 15-20 godina parlog pa je prskano sa totalnim herbicidom posle setve a pre nicanja.

312xoi9.jpg
 
Poslednja izmena:
istina lontrel je zakon za palamidu.
cale mi je rekao da bi kombinacija laudis i equip uništila palamidu. možda to isprobamo na tim oazama.
trenutno su joj samo vrhovi pobeleli od laudisa, a donji deo biljke je zdrav.
 
Ja sam sve prskao ove godine sa Plamenom,odusevljen sam,palamida za jedan dan polegla sva dole.
 
istina lontrel je zakon za palamidu.
cale mi je rekao da bi kombinacija laudis i equip uništila palamidu. možda to isprobamo na tim oazama.
trenutno su joj samo vrhovi pobeleli od laudisa, a donji deo biljke je zdrav.
Primenio sam tu kombinaciju Equip i Laudis, i za sada mi ne izgleda dobro kad je palamida i sirak u pitanju. Al ajd da secakam jos dan dva. A sutra cu da probam i kombinaciju Equip i Calisto. Nisam nasao Lontrel.
 
pikogal ti je isto što i lontrel.
kada si prskao kukuruze? treba im vremena. kod mene je korov pobeleo posle 4-5 dana.
 
kada si prskao kukuruze? treba im vremena. kod mene je korov pobeleo posle 4-5 dana.
Prskao sam 20.05. uvece. Danas sam primetio da su poceli po malo da zute oni najmanji. Sirak nista, palamida po malo. Videcu u nedelju ponovo. A danas sam na drugim parcelama isao sa kombinacijom Equip oko 1,5 l/ha i Calisto 0,23 l/ha.
 
čitam i vidim da je dosta njih posejalo Ultra hibride a kada sam ja govorio da su jedino rešenje za sirak zubaču i ostale korove velika večina me je osuđivala kako je to genetski modifikovan i da li ja imam decu i da li mislim na budućnost a sad okrenuli ploču pa bar njih 10-ak ima ultra hibride po meni je u pitanju sledeće kada nešto ne znamo i nismo upučeni ili nam nije zvučno ime mi to svrstavamo u loše ,genetski modifikovano inače ono što su RIMI hibridi u suncokretu to su ULTRA u kukutuzu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh