Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukuruzu je jako bilo hladno (barem u nasem ataru) i covek koji mi je prskao je rekao da je sav kukuruz nikakv i pod stresom na 95% parcela koje je prskao (~200ha). Za sada kukuruz ne obecava dobar rod, videcemo do kraja....
 
pa i prošle godine je bilo hladno i isto nije obečavao ali je na kraju ipak bio dooobar barem kod mene
 
Kukuruz kao da je pretrpeo neki tenreraturni sok pa sada tapka u mestu.Imam utisak da se od prosle nedelje nije ni makao.
 
Kod mene na njivama je krenuo, i to kako koji hibrid. Za sad najlosije N01, kojeg sam toliko hvalio i koji je davao fenomenalne prinose.
E sad mozda preterujem, ali mislim da treba scekati par dana da ga sunce "vidi" pa da onda donesemo neki zakljucak. Da je bilo hladno, bilo je, a da mu treba sunca, treba. Kise mu ne treba do juna pa i dalje.
 
Moj ima i preko 40 dana a gura od 4 do 6 lista. Em je mali, em je saren, em korovi, em los sklop, pa kako moze na kraju da bude dobar. Ja sam sve svoje prinose bitno revidirao u napred, i samo me cena vadi. Kukuruz 8-9 t/ha cu smatrati uspehom, a ako udari neka susa, a imam parcele malo vise osetljive na istu, i sa tim mogu da se oprostim.
 
Večeras sam prskao kukuruz na njivama gde je bilo manje kiše juče. Sav kukuruz je mali, jadan i tanak; u petom listu je, ponegde se vidi i šesti ali većina ima do 75% razvijen peti list. F38 je velikim delom ljubičast (i to je tek poslednjih dana dobio tu boju) a F02 nije. Imam još i ZP677 i AS72. AS 72 je na izgled najslabiji, možda zbog toga što je na parceli gde je prošle godine bilo žito pa ga možda žičar zavitlava. :osmeh: AS72 je fabrički bio tretiran insekticidom, na zimskim predavanjima su rekli da će to biti Cosmos ali na etiketi nije bilo naznačeno sa kojim insekticidom je tretiran.
Jedino što me teši je da su i korovi u istom stanju, tj. i oni su mali i nema ih mnogo.
 
Ja sam posejao sav u kukuruz 20-21. aprila...Danas sam isao da obidjem,i ja sam zadovoljan...Kermes i AS 72 guraju 6-ti list a Poncho na strnjistu je oko 4-5...11 maja sam sejao Kitty na parceli gde mi je bio mladi luk,taj se vec uvrstao i lepo je izasao...
 
Kod mene je juce istrcala jos jedna garnitura igraca sastavljena od pionirovih NO1 hibrida.Posejani su 10 maja na presejanoj soji.
2uhl5rk.jpg
dqhx75.jpg
 
i ja gledao kukuruze, definitivno bolje napreduju koji su sejani kasnije
 
Malo slike danas sa kukuruza sa njive gde je postavljen ogled
11iela1.jpg

Malo nejasna ali se da videti razlike u boji po hibridima
iwkg1y.jpg

Ovde gde je manji je boi razor a i tu će biti granica za total i GMO
o7ss5c.jpg

Malo o pravcu sejanja
2vabneu.jpg

a i o sklopu koji je odličan na svim njivama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh