Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daj Boze da pada i to bas oko 30 l ali izgleda da iz dana u dan smanjuju litrazu. Do kraja bice mozda neke sitne a zemlja zudi za kisom.
 
Danas obisao parcelu posejanu 23.04, kukuruz niko ali nejednacito, neki je u fazi 3 lista a neki tek izbiva, rec je o NS 444 Ultra, od korova za sada samo pirevina(agropyrum repens), posto sam tretirao na crno...
Cena Fokus Ultra u Pancevu je bila 1.800 din/lit dok u Raski 2.300 din/lit.

Ima li ko iskustva sa pirevinom... da li ce Talisman( na bazi nikosulfurona) ubiti pirevinu?
 
Danas ,juče i zadnjih par dana oprskan kukuruz.
Utisci:
DKC 5143niklo svako zrno,boja i izgled sačuvaj bože.Kad sam ga video uplašio sam se sav je lilav i tanušan ali dobro tera.
KWS 3381 najlepše seme -najgore nikako .
Colomba iznenađujuće dobro izgleda u odnosu na ranije godine.
AS 62 i 72 ,seme bilo nikakvo, sitno a sačuvaj bože-kukuruz nikao sav izgleda prva liga.
NS 6030- trenutno po mom kriterijumu broj 1 ,za sada, kasnije vidimo a na vagi presudimo :cao:
 
Equip zaustavi piriku , e sad ne sjećam se baš šta na kraju bude s njom pošto je nemam baš mnogo u zadnje vrijeme.Sigurno je jako zeznuta za uništavanje ali nije ni mnogo opasna ako je nema baš previše .Dekalbove novije sorte u Americi neki zovu "gumeni kukuruz" zato što se protiv polijeganja ne bori jakom stabljikom kao "P" npr nego malo tanjom a elastičnom .
 
Equip zaustavi piriku , e sad ne sjećam se baš šta na kraju bude s njom pošto je nemam baš mnogo u zadnje vrijeme.Sigurno je jako zeznuta za uništavanje ali nije ni mnogo opasna ako je nema baš previše .Dekalbove novije sorte u Americi neki zovu "gumeni kukuruz" zato što se protiv polijeganja ne bori jakom stabljikom kao "P" npr nego malo tanjom a elastičnom .
samo ti stavi EQUIP 2,5l po ha i videces sta radi u njivi ,izgleda kao da je neko pocupao i odneo sav korov iz njive,bude cisto kao beton u kukuruzu
 
r2457n.jpg
 
Pionir N01 pa do njega V52 i do njega F38. N01 izgleda najmrsavije i nije ljubicast, a najbolje izgleda V52 i ljubicast kao masnica ispod oka.
Znaci ako su posejani na istoj njivi i isto ih sunce greje, a mraz przi, to moze biti samo odlika hibrida.
 
Gospodine @paorpaor,
da li je to raspored kako ste sejali nabrojane hibride ili kada ste sejali?
 
@francuz
Pa gde ces da oprskas sa Talismanom ako si posejao 444 ultra, tu moras da ides sa fokusom ultra...
 
Danas su u emisiji Znanje na poklon na TV B92 spomenuli "ANONIMNU" semensku kucu, na koju mnogi poljoprivrednici imaju zalbe, zbog starog pedeklarisanog semena i da su morali presejavati mnoge parcele...
Zvuci li poznato o kome je rec :osmeh:
 
Ja nemam pojma o kome je reč ali teško da će pionir kod mene ponovo u njive ako seme nije striktno iz uvoza.
 
@francuz
Pa gde ces da oprskas sa Talismanom ako si posejao 444 ultra, tu moras da ides sa fokusom ultra...

Pricam samo o varijanti, zvao sam Voju u Pancevo, treba da ga zovem sutra, nestalo mu fokusa, mozda bude sutra tako je rek'o...
Zadnja cena je bila 1.800 din/lit u Pancevu, juce sam zvao Agromarket u KG-u, njihova M.P. cena za fokus je 2.500 din/lit, tako da cekam da mi potvrdi Voja cenu.

Trazim alternativu ukoliko ne bude fokusa, ali nisam nasao jos ni jedan hebicid na bazi cikloksidima sem fokusa. Nije valjda jedini...
 
ovo je 6010 popskan je neki dan laudisom sada
15zmtqr.jpg
zvbqtg.jpg
2uj6xdu.jpg
mu sledi paranje i jos kasnije slavol i to mu je to
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh