Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je slika iz ove godine, svaka cast.Ovo je prvi kukuruz ove godine koji vidim a da se vidi da je ziv,bar na slici.Za broj listova da ne govorim.Sve sto sam do sada video deluje kao da ce da se oprosti od zivota .... sve nesto sivo, modro, jadno.
 
mogu ti reci da mi taj medju najboljima na repistu mu je malo bolji sijan je 2 aprila
 
ce3d08d0.jpg


de780d85.jpg


c85b3e41.jpg


3ac901d9.jpg


74b7b457.jpg
 
Meni je u njivi pored ove sa slike, mraz oprljio kukuruz dok u ovoj nisam video ni na jednom mestu. Mada i taj sto ga je mraz dokacio ide lepo, samo je manji, a sejani su isti dan. U pitanju je Kermes
 
Zalosno . Iskoristi ceku sa slike pa da bude malo i paprikasa .

ma ti djavoli su pametni,cesto sam na toj njivi bas zbog stete koju mi rade pa idem u kontrolu kad da krenem s repelentom a znao sam doci rano ujutro ili kasno navecer na tu njivu i nikad ih jos nisam vidio. inace su mi one svake godine uniste iznutra a srne samo okolo ali zadnjih par godina sijem neke sorte koje ne vole jesti i onda nema problema ali je onda nastradao prvi pioneer jer njega obozavaju a prosle godine mi je ostalo dovoljno pioneera pa nisam kupovao nesto drugo i steta je bila 50% a sad vade klipove koje sam zaorao. ako posijem strne zitarice onda se prase unutra i jedne godine su napravile jedno 4 kruga (sve povaljano) promjera oko 5 m.
 
Par klipova kukuruza tretiran Furadanom i ti sakriven sa lovackom i samo sj.bi ta go.na. U nekim ranijim postovima po nekim temama neki clanovi kao sto je Dzionik su se protivili i Furadanu i svemu sto skodi zivotinjama jer su to kao bajna stvorenja ne misleci i neznajuci jer ne obradi ni jedno kj. sta sve mogu ti prokleti divljaci i koju stetu mogu naneti ionako razdrmanom seljaku.
 
ma sve je to u redu sto kazes Peet ali kod nas su kazne za takvo nesto abnormalne a lovacka drustva su zastitili do jaja (nekolicina tadasnjih ministara su bili lovci u vrijeme kada se donosio zakon o lovstvu)

evo kako izgleda iz zraka ta parcela (omedjeno) a oko nje je cca 300 ha nizinske sume pune kanala i bara.

7a429182.jpg


ovo gore prema sumi je livada tako da je moja parcela uvijek prva na udaru, ali kako sam vec prije napisao zadnjih par godina sijem sorte koje bas ne vole jesti tako da mi ne uniste ali onda je nastradao prvi slijedeci kukuruz koji je u tipu tvrdunca, polutvrdunca ili tvrdog zubana. pretproslu godinu sam imao gore BC 408 B koja je ono cisto smece sto se tice kvalitete zrna ali ima ogromnu stabljiku i klip (dobra je za prodaju) i tada su samo "kusale " i steta je bila cca 10% ali prosle godine mi ostao pinoeer M34 i tad su mi ga unistile 50%. dosta klipova je ostalo dolje zagazeno u zemlju, i mada sam orao dosta duboko jos ih osjete i iskopavaju van. jedne godine je vlasniku ove livade pukla rotaciona kosa i poluga na traktoru kad je zakacio hrpu zemlje, jer na livadama u rano proljece kad nemaju svjeze hrane , ruju i namataju buseve te grickaju mlado korijenje ti busevi budu neki i do pola metra a ovaj ga nije vidio u travi.
 
Poslednja izmena od urednika:
zbog ovog gore nesmijem da je voćnjak onda bi smio ali ovako nesmijem jer "narušavam prirodni sklad" ma što to god EU bandi znacilo.
 
Zivotinje uvek imaju veca prava od ljudi. A i medju nama uvek onaj koji je po dela i cini nalik zivotinjama bolji je i bolje prolaze od obicnih pitomih gradjana.
 
danas obisao moje parcele pod kukuruzom,kukuruz dobro napreduje za sada ima 5-6 listi malo sam nezadovoljan kako se korov sporo susi na njivi,ili mu mozda treba duzi vremenski period ili sam ja stavio malo slabiju dozu herbicida.
 
Kod nas u ataru kukuruz generalno nije za neku diku i ponos. Nesto ga je.e, a petao nije :)
Da li se to meni cini, ili samo umisljam, ali za sad nije godina za kukuruz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh