Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije presećena žila , našao sam samo ovu jednu biljku i stavio sam sliku da podelim sa vama , po meni nije mu prijalo hladno vreme , nije bilo mraza kod nas ......
 
@hrnciar , i @milanv , makakva ambrozija, nije sigurno , mislim da je to lucerka, da nisi preoravao ledinu?
@šandor ,to liči da ga je mraz sprljio, ne brini , pogladaj za 2 dana takav isti i vidjećeš kako se vraća u život.
 


Ljudi ovo je moj kukuruz pionir b23 i ns 640.Kao sto vidite imam vece krugove ovog korova.
Koji je to korov?Cime da ga prskam?I zasto mi je tako pocrveneo?Da li mozda utice herbicid od prosle god. predusev soja i prskana
pulsarom.
Molim za pomoc!


koliko vidim to je isti korov koji sam ja imao prošle godine i nisam ga uništio u kukuruzu
kako sam saznao to je divlja grahorica evo je na prošlogodišnjoj slici


img0066er.jpg
 
I ja imam te divlje grahorice (ima ljubičast cvet) na dve parcele.
Na jednoj sam posejao žito samo zbog nje, da je totalom pokušam uništiti.
Na drugoj parceli je sad kukuruz, i baš me zanima šta je najbolje za njeno suzbijanje.
Inače, kod mene nije tako raširena po celoj površini već po oazama, ali su te oaze svake godine sve veće i predstavljaju smrt za špartanje.
 
da malo prokomentarisem pionir posejao sam 40j kukuruza od cega je 25 pionir b23 posejan je 12.05 sad ima 3 pera nikao je 99% i isto je crven takva je sorta ja ga sijem vec 10 god a tek je juce pala kisa (ozbiljnija 14lit) pre toga u jednom navratu 2lit
 
@kloki
evo i ja sam danas saznao da je to divlji grasak ili grahorica i u kukuruzu maton je moze samo usporiti.
Tesko se unistava.Ja cu videti za koji dan sa agronomom cime da prskam pa cu se javiti
 
obilazio sam parcele i nicanje je prilicno neujednaceno, ali zato ova kisa sto je padala zlata vredi mislim da ce svako zrno nici, samo sto ce neki biti u 5 pera , a neki tek niko
 
kolege forumasi imam problem!imam jednu parcelu kukuruza gde je jako los!ravnomerno je nikao ali slabo raste,ima zuckastu boju,iskrzane vrhove,sav je tuzan!sa obe strane njive je isto kukuruz,lep,zelen,vijori se!krajnji redovi do komsija i uvratine su u dobrom stanju,nema razlike u odnosu na komsijine!iskopam zrno,koren je dobar,precepim stablo ona zila u njemu takodje zdrava ali kad ga vidim muka mi!sta bi moglo biti uzrok takvog stanja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh