Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pionirov N01 katastrofa , nicanje oko 80% ....stvarno sramota za takvu kompaniju. Trebalo bi prijaviti Amerikancima.
 
ja sam sejao kws kermes as 72 i 6030 svi su dobro nikli i zadovoljan sam ali mislim da je 6030 ponajbolji i treba da nas kad bezimo od nasih hibrida trazimo pameti ne vredi se zaliti ni upravi vodovoda za koji dan i voda ce biti miskoviceva
 
Bacilo je klicu i to je to... ima trulih u zemlji , a nesto mozda jos izadje jer je bilo u suvom, sreca pa je gusto posejano .
 
Do sada nisam cuo da je neko presevao domace hibride,izgleda da nas jedino oni nisu izneverili.
Kod mene u selu se siju uglavnom domaci hibridi najvise NS i ZP i otprilike 90% ljudi nije zadovoljno nicanjem. Moje misljenje da nije sve i do sjemena, kao sto znate tu postoji mnogo faktora, a ove godine je ponajvise uticalo na nicanje onaj talas hladnoce neposredno poslije sjetve.Kod mene licno generalno fali mozda ispod 10% biljaka od posijanog, inace preferiram iskljucivo NS seme, i ove godine sam sijao 5043 (on se pokazao najlosije), 640, 6010, 6030.Takodje me zanima ,zna li neko, zasto na ambalazi ne pise nista o energiji klijavosti odnosno nicanja.Kada sam prije 2_3 god uzimao sjeme u institutu u Rimskim Sancevima, tamo je u maloprodaji dezurao tip koji vam u evidenciji pronadje podatke o energiji nicanja tacno za svaku sarzu sjemena.
 
Na atestu ne piše klijavost, već samo partija semena, dorađivač i još neki ne toliko bitni podaci. Prodavac bi trebao da poseduje deklaraciju na kojoj piše energija, klijavost i ostali semenski kvaliteti. U svakom slučaju treba da tražite da Vam pokaže deklaraciju i vidite semenski kvalitet.
Što se tiče domaćih kukuruza, kod mene su odlično nikli, što je najvažnije ujednačeno i 90 % ih je u fazi četiri lista. Nisu baš ko Saletovi, ali nisu ni loši. Ovo hladno vreme je ostavilo traga i na njima, tako da su listovi malo pocrveneli.
Nadam se lepšem vremenu od ponedeljka.
 
nikome nepričaj samo nama
ustvari ti nepričaš već pišeš to nisu spomenuli
 
Kod mene su samo NS i ZP i odlicno su nikli,zao mi je samo sto su 3 vrecice NS-a 640 sto nije cale mogao da bira,ali jbg takva tura.Kad odem za 2 vikenda kuci obicu sve njive malo detaljnije da vidim kako tece nicanje pa cu preneti iskustva.
 
video sam sandorove slike, takvo nicanje sam imao prosle godine , a ove godine jako gadno.Kod mene najgore se pokazalo bas N43 a na istoj parceli V74 izgleda super. Rodjak do mene ista parcela (drzavna nekih 50 Ha) A24 isto super, da ne poverujes ocima.Jako me brine ovo nicanje a i hladnoca kako je krenuo od rekordnih prinosa vec nista nece biti .
Globalno u celom ataru nicanje na parcelama na skali od 1-10, porosek je 4 , ne na mojim nego gledano svaka parcela.......a ovi trgovci jos i obaraju cenu......crno nam se pise....
 
ja sam sijao r92,6010,434,as72,i grecale ja nemam zamerke na nicanje ni jedne sorte jedino mi je mozda niklo losije na podrivanom repistu gde nije moglo uzorati ali tu je sve ozmesano a i nije niklo zbog suve zemlje ali vidim da se popunjava
 
Nije problem hladno vreme već LOŠE SEME jer ako sam posejao pionir b23 i as72 na istoj njivi isti dan as72 nikao super a pionir VEOMA LOŠE 10-15%. Šta onda tu reći.
Bili predstavnici Pionira i predložili da presevam i rekli mi da o ovome nikom ne pričam.::sramota::::sramota::::samo bes::::samo bes::
i kod mene na istoj parceli posejan B23 i Sycora... B23 katastrofa lose...
 
N01 muku muci..Otezana priprema zbog prvo vlaznog a posle presuvog zemljista...danas druga nedelja od setve i tek se neke biljke vide... Negde tek pustio klicu...Cekam jos 4-5 dana...ako ga ne bude ...seje se suncokret...kisa pada vlage ce biti!
Gospodo iz Pioneera , sramota!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh