Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZP606 posejan 06.04. slikan 05.05.
2zokg0j.jpg
 
Naravno da je neophodno sunce, kao i nama, koji očekujemo toplije dane. U ovakvoj situaciji može se očekivati formiranje i rast listova ali ne i kretanje kukuruza u visinu. Čim dođe toplije vreme on će da izduži internodije i da nadoknadi stagnirani porast ali listovi...! Njih će biti dovoljno da se ili promaši ili odradi neki hemiski tretman protiv korova. Zato oprez broj listove i obavezno traži onaj prvi, koji je pri zemlji i koji kada otpadne ostaje samo recka koju ljudi obično ne broje i onda, zakasne sa akcijom. Skrenuo sam pažnju na posledicu hladnijeg vremena.
Gariša.
 
Kod mene je potrebnija kisa jer je do danas skoro da i nije nesto bilo,a ima i onih u prolecnem oranju ili presevanih.Kisa ova zlata vredi.
 
N01 muku muci..Otezana priprema zbog prvo vlaznog a posle presuvog zemljista...danas druga nedelja od setve i tek se neke biljke vide... Negde tek pustio klicu...Cekam jos 4-5 dana...ako ga ne bude ...seje se suncokret...kisa pada vlage ce biti!
Gospodo iz Pioneera , sramota!!!

Ja sam jednom coveku sejao n 01 na zimskom oranju i je jako brzo nikao nekih 8 dana imao je 3 parcele prolecnog strasno uopste se nevidi na redove evo vec 2 nedelje.Ko zna sta ce ispasti od njega
Sa pionirom sam prezadovoljan sejao sam ga 2005 b23 i odustao jer je cale posejao kao ns 640 razmak i puknemo i on nije hteo da ga seje evo posle toga sad 2011 opet presao na pionir sa ZP koji je katastrofa niko prosle godine ljudi oko mene skidali po 50-60 meteri po jutru a ja 30-35 meteri a tako je bilo i preprosle godine jedva do 40 meteri dogurao tako da sam ZP zabatalio.Pre neki dan vidim da je seme pustilo klicu koja su se cak zrna videla na povrsini i ide na dole sve zavisi i kakvo je to seme mozda je i staro pa podvaljeno.
 
Ljudi sejali ste plitko pa vam sada svi krivi.Mora da se seje dublje jer vetar koji je duvao brzo je isusio zemlju i na vecim dubinama.
 
Ljudi sejali ste plitko pa vam sada svi krivi.Mora da se seje dublje jer vetar koji je duvao brzo je isusio zemlju i na vecim dubinama.

Bogami ja taj problem sa dubinom nemam jer moja oltova sejalica stavljena je bila na 4 cm a sejala je na 8...cak sam se pribojavao da nepadne kisa i stvori se kora pa da mi ne izadje kukuruz....
Tako da problem dubine eliminisam!!
Temperatura sa dudinom zemljista raste do odredjenog dela , nakon toga ona opada...znaci moze da bude 12'C na 6cm a da je na 10cm ona 8'C.
Jednostavno je ove godine , barem kod mene, a cinimi se i kod mnogih drugih problem taj da pojedini hibridi Pioneera ove godine ili su se naslu predeklarisani u prodaji ili jednostavno lose su im energije i klijavosti!!! Mislim cak i na one tretirane sa ponchom!
 
Narocito sto parcela do parcele potpuno isto obradjene , Dkc je razvalio Pioneer u nicanju. Sklop Pioneera manji za 15% od Dkc mislim sta da se kaze nego posteno su nam ga uvalili za ne tako male pare !!!!
 


Ljudi ovo je moj kukuruz pionir b23 i ns 640.Kao sto vidite imam vece krugove ovog korova.
Koji je to korov?Cime da ga prskam?I zasto mi je tako pocrveneo?Da li mozda utice herbicid od prosle god. predusev soja i prskana
pulsarom.
Molim za pomoc!
 
Korov je izgleda ambrozija ja sam je resavao Plamenom do petog lista.Asto se tice B23 crvenilo je njegova odlika nebrini
 
Kod mene je na vrećama bila jedna etiketa.Normalno seme proizvedeno 2010 godine.Nisam jedini koji se u mom ataru žali na pionir.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh