Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Boluje i te kako.Juče sam obilazio parcele kukuruza i mogu Vam reći da je stao i poprilično pobledeo.
 
Moj kukuruz ima minimum 3 lista, a sejan od 4. do 8. 04. stim da smo dva jutra presejali, bilo loše oranje a zemlja nije bila dobro spremljena, pa ga dosta falilo... Kod nas ima pametnih koji tek sad počinju da seju, a ko je u pravu, mi ili oni to ćemo videti na jesen...
 
Moj gura bas lepo 4 list a negde i do 6 lista sejan od 4 do 9 aprila pioner k67 i f38 sa poncom negricka ga zasad nista valjda ga ova jutarnja hladnoca ovih par dana nece usporiti
 
Evo malo slika,AS 51 i Pako
hsko79.jpg
2rhxnog.jpg
2whhx4y.jpg
 
Sve kako piše na džaku kukuruza ja mislim da je ovo na 22 cm.

Evo ista parcela slikano sa drugog ugla :

5vu784.jpg
 
siajn je 2 aprila prskao sam sa motonom a posle cu zavisi da li ima sirka sa maisterom a ko fa ima samo iz semena i sirokolisne onda sa laudisom taj na slici koji si ti citirao je r-92 sijan na 16 cm i taj nije prskan matonom jer nije bila nikla trava akad je nikla trava onda je zahladnilo pa je matonom opasno pa cekam pa cu kao sto sam rekao nesto sa laudisom a negde samo sa maisterom
 
Kod mene se jako puno kukuruza preseva ovih dana.Tako nije bilo odavno.Čak sam popodne vratio el.kontrolu setve na trator koju sam skinuo pre deset dana.Juče sam uslužno sejao ,a danas pripremao i to dosta.To treba da sejem sutra.Kod mene sam odradio samo 30 ari spremačem jer je seme bilo staro i nicanje ispod 70%.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh