Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nice on lepo :D samo da ga bog "blagosilja" sutra odozgo :DDD
ako traktror od 160 ks nije mogao da uradi,sta ce onda onnaj tvoj "prcko" :pPP
 
i6dwlx.jpg

ZP 684, sejano 08.04., zemlja 5. klase, nadmorska visina oko 290 m
 
Sad sam se vratio iz atara i mogu reci da je razocarenje,blaga rec.
Nicanje,katastrofa.
Sejan 18.04 as72,as62 i zp684 ima ih od 3 lista,do nabubrelog semena.A pipa ga paje samo zvoni,bez obzira sto je furadanisan.
A sve uradjeno u full-u...pa kako onda da se nadam na prolecno tanjiranje??
Koliko ja to tako da cekam zbog presevanja?
 
Sad sam se vratio iz atara i mogu reci da je razocarenje,blaga rec.
Nicanje,katastrofa.
Sejan 18.04 as72,as62 i zp684 ima ih od 3 lista,do nabubrelog semena.A pipa ga paje samo zvoni,bez obzira sto je furadanisan.
A sve uradjeno u full-u...pa kako onda da se nadam na prolecno tanjiranje??
Koliko ja to tako da cekam zbog presevanja?
Isto i kod mene što se tiče pipe izgleda da su i furadan krstili
 
Druže furadan ne ide u nadzemni deo biljke tako da kukuruz nije zaštićen od pipe i drugih nadzemnih štetočina.Furadan odrađuje posao samo oko semena.
Ostavi ti to ne presevaj najvažnije je da nema osušene klice.Da je seme nabubrili i pustilo klicu i onda se osušilo,ovak izaći će i taj što je nabubrio jedino malo nejednako zrenja će biti.
 
Druže furadan ne ide u nadzemni deo biljke tako da kukuruz nije zaštićen od pipe i drugih nadzemnih štetočina.Furadan odrađuje posao samo oko semena.
Ostavi ti to ne presevaj najvažnije je da nema osušene klice.Da je seme nabubrili i pustilo klicu i onda se osušilo,ovak izaći će i taj što je nabubrio jedino malo nejednako zrenja će biti.
A da li da ga prskam od pipe?

Jasam koristio 1dl po kesici semena.a sve kesice su bile 25000-30000.
 
To su dovoljne količine furadana, ali verujem da je "krsten", jer sam ja furadanisao i nije grickan, ali onaj koji fabrički tretiran ZP666 imidorom već ga gricne po neka beštija i to na istoj njivi !!!
Proveravajte svoej dobavljače, ja lično, iako sam sa nekima u vrlo lepom odnosu, video sam, bez obzira na razlog, da njihovi preparati nisu zadovoljavajući.
Tretirajte kukuruz nekim kontaktim insekticidom , njih ima milion (fury, etiol, actara, fenitrotion.......)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh