Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
poprskaj i pomladice se on ali ako se dobro sjecam ja dok sam davno imao napad pipe trebalo je prskati ujutro ili kasnije navecer jer gamad po danu sakrije od sunca ispod gruda zemlje a svi insekticidi kojima se prska su kontaktni tako da je bolji ucinak ako se prska dok je gamad u akciji.
 
Najbolje je sto kasnije uvece jer tada izlazi i nije jako hladno.Posto najavljuju kisni period i ona ce manje grizsti,mozda prodjes bez prskanja.
 
danas obilazio njive gde je posejan kukuruz, najbolje izniklo DKC 5276, može reći "svako zrno", zatim Pioneer F02, ostali Pioneer-i D11,T56,N43 solidno, najlošiji sklop ima AS 72, našao dosta trulog semena (dobro da nisam više posejao)
 
Kod mene nije bilo apsolutno nikakvog truljenja, nikao je savršeno. Sjeme je bilo tretirano sa Royal Flo i Maxim (tako nešto), oba fungicidi, mislim da zbog toga nije bilo truljenja, prošle godine sam sijao ZP684 i mnogo ga je propalo, baš mnogo, morao sam da zasijavam na svim površinama gdje je falilo jer mi se nije isplatilo presijavanje svega.
 
kod mene na moju žalost as 72 iznikao skoro 100%ali sejalica nije bila dobro nameštena pa mi je sklop 71000 pa sada muku mučim šta će na jesen da ispadne od svega toga-oće li opšte biti klipova zbog tako gustog sklopa
 
2gxqrug.jpg


Dekalb 5276 setva 8.04.

28w2t92.jpg


isto dekalb 5276
 
Danas bio malo u obilazak njiva najbolje niko Sykora, Kermes malo losije Pionir D11, F02 a Pionir B23 lose skroz...
 
Gledam ove slike i lepo to sve izgleda samo mi je ladno oko srca petak jutro jer se temperatura spušta blizu nule pa se bojim da ne bude presevanja.
 
danas zavrsio setvu kukuruza,pola parcele sam uradio samo sa setvospremacem,i super je uradjeno,duboko,i sitno,a olovinu nisam mogao jer je bilo zetvenih ostataka,pa sam istanjirao,i jako puno ima grudav,dosta je semena ostalo na povrsini,sta tu raditi?samo valjati,ili mozda podrljati?
 
Išao sam večeras da vidim kukuruze i imao sam šta da vidim. Izletnici za prvi maj su mi izgazili (ne samo meni nego duž čitave lenije) svih šest redi uvratina (70m), a leniju upropastili. Ja sam tu leniju spremio ispred moje njive pre setve kako ne bih razbio ni traktor ni prskalicu na okretanju al' izgleda džabe. Traktori su išli lenijom ali automobilima je bilo lakše preko friško posejanih njiva da ne štruckaju. Ok, razumem da nisu mogli preko ovih rasturenih lenija, al' što brate nisu svi išli jednim tragom nego je svako sebi pravio novi, sve dublje u njivi. :zli:

Šta sad tu raditi, mogu ja setvospremačem srediti te uvratine, al' koga sad da nađem da mi samo to poseje, ko će sad kačiti sejalicu za to malo? Niko! Osim toga, prilično sam siguran da će se to opet gaziti jer je lenija katastrofa a sa setvospremačem nema šanse da je uredim.:udri:

Inače, da ne bude čisti off, F38 je u trećem listu a AS72 jedva u drugom i ima ih još koji tek bodu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh