Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ako kukuruzar iliti sirak nema 4-6 listova nece najbolje uspeti jer talisman trazi lisnu masu.
 
imam problem u kukuruzu?on je u fazi nicanja nesto se vec i pojavio, ali na onim zrnima koji su pustili koren i jos nisu izbili jede ga sitan mrav od klice pa unutar zrna, dali mogu tretirati nekim insektcidom ili vec sta?(upitanju je ns-6010)
 
Prskao sam jutros kukuruz i doksam završavao počela je kišica da pada pa mislim dali je to dobro ili loše jer nije sušilo herbicid na njivi, mada nije mnogo palo kiše da ispere herbicid, Šta mislite dali je dobro ili loše da odma padne kiša posle prskanja
 
Zdravo svima danas sam obilazio kukuruz koji je u fazi nicanja super nice ali imam veliki problem sa FAZANIMA to je strasno kako vade zrna izniklok kukuruza ima li neko iskustvo sa tim pticama.
 
Kolac u zemlju najlon za pecanje i mala udica i nataknes kukuruz. Ima da jedes svaki dan fazane.
 
imam problem u kukuruzu?on je u fazi nicanja nesto se vec i pojavio, ali na onim zrnima koji su pustili koren i jos nisu izbili jede ga sitan mrav od klice pa unutar zrna, dali mogu tretirati nekim insektcidom ili vec sta?(upitanju je ns-6010)

Sad ti je kasno za tretiranje, trebao si tretirati seme pa bi bio miran i dok je u zemlji i nakon toga.
 
Pozdrav svim forumašima. Danas sam obilazio njive i kukuruz je poceo da formira vrste (sejan 19.04). Sada sam gledao prognozu na www.weather2umbrella.com i prognoziraju da će se temperatura u sredu, četvrtak, petak i subotu noć kretati od 3 do 0 stepeni. Interesuje me koliko može da naškodi kukuruzu, da nije počeo da niče ne bi bilo problema ali ovako
 
Kukuruz moze da trpi kratkotrajne mrazeve tako da nemas jeda. Dok je kukuruz mali on lakse pregrmi taj period, kasnije se oporavi i nastavi dalje sa rastom. Osim privremenog zaustavljanja u razvoju nece imati nikakve posledice.
 
Nisam koristio nikakav insekticid prosle godine sam koristio mesurol inista nisam postigo isto izvadi zrno samo ga ne pojede stavio sam sinoc plasila a sad sam spremio petarde ipustam bretonca odoh da ih jurim cujemo se veceras.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh