Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam jedan problem bio sam danas da obidjem kukuruz jos malo pa ce sav biti u redove,a imam jako puno samoniklog suncokreta,da li ce mu smetati (kukuruzu)ako ga poprskam saterbisom,oji moze do treceg lista?pitam ovo zato sto je kukuruz jako mali,pa da mu ne skodi...
 
SALESO
dobar predlog! Ili nekim drugim preparatom na bazi 2,4 D . samo je bitno da kukuruz bude taman onoliki kako pise u prospektu za preparat.
 
Ko može da mi pomogne u borbi protiv korova? Abotulin mi pravi probleme, šta je efikasno protiv njega
 
Ja sam jutros oprskao oko 7 ha sa callistom, doza 0.25 l/ha + 1 l/ha okvasivaca Atplus. Od trava je bilo sve sto se moze pozeleti, zato sam se i odlucio na tako ranu primenu ovog preparata. Kasnije, za dve do tri nedelje kad se pojave sirkovi icicu sa jos 1,25 l/ha Gata (sulfonilurea) i + jedno spartanje. Ostalo je u bozijim rukama i osiguravajuce kuce.
 
Sacekaj slobodno do 3- 4 lista ako su u pitanju sirokolisni korovi i onda pici dozu Calista i miran si. Sto duze cekas bolje je jer niknu skoro svi sirokolisni korovi i onda ih matiras.
 
Ja sam juče popodne,pre kišice,odradio 5ha kukuruz.Tamo gde je izbacio iglice išao sam 1,5l/ha terbisa,a gde je kasnija setva i nema izbačenih iglica 2l/ha valsagarda+1,5l/ha terbisa.
 
Sutra pocinjem sa prskanjem kuruza 0,5lit Talismana+Pik po hektaru,pa posle djurdjevdana u spartanje.
pa koliki je taj tvoj kukuruz ? ? ?
po meni za tu kombinaciju treba sacekati sto kasnije dok dozvoljava broj listova kukuruza a to je ako me dobro sluzi secanje 5-6 listova
Sacekaj da sto vise korova iznikne da bi imao sto vise efekta jer Talisman ima samo folijarno delovanje a Peak i folijarno i donekle i zemljisno delovanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh