Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas bio da obidjem njive i video sam pipu al ne i buvac. ima par stabljika koje su pobelele i par gde je kao prelomljen tj. nesto ga je pregrizlo al ne znam sta.
kada se smatra da je usev ugrozen i da treba prskati insekticidima?
 
Ja tog buvaca na kukuruzu nikad nisam imao u nasem ataru.Malo lici na repicin sjajnik.Ima li ko sliko od repicinog sjajnika za usporedu.



Uploaded with ImageShack.us
Razlika je u obliku i boji inskekata izmedju repicinog sjajnika i buvaca..a kukuruznu pipu najcesce mozes naci odma okolo biljke kukuruza ispod grudvica zemlje.. narocito ujutru...
 
danas bio da obidjem njive i video sam pipu al ne i buvac. ima par stabljika koje su pobelele i par gde je kao prelomljen tj. nesto ga je pregrizlo al ne znam sta.
kada se smatra da je usev ugrozen i da treba prskati insekticidima?

ako vidis veci broj biljaka sa rupicama po njima i izgrizene biljke ne cekaj Lebaycid,ili neki drugi insekticid Fenticid 1,5-2 l/ha
 
nici ce svaki kukuruz bice kise od 1 maja bez brige, racunajte na prskanje pre nicanja na crno jer posle nista od toga
 
isao danas da obidjem njive. sta ja znam nice on nije da nenice ali sve je nesto sareno kisa je vec nesto sto postaje alarmantno ako nepadne uskoro bice povuci potegni
 
Moji Zvezdasi iz porodice Singente Lucijus i Pako istrcali na teren.
6536zo.jpg
ipru3k.jpg
1zvr0w7.jpg
 
tako bre petao1 okreni slike da ne izokrenemo vrat :)
nego ljudi meni nesto cudna god.kukuruz mi 2-3 list a trave skoro da i nema a ako nikne kasnije a kukuruz preraste za tretiranje herbicidima bice gadno
 
tako bre petao1 okreni slike da ne izokrenemo vrat :)
nego ljudi meni nesto cudna god.kukuruz mi 2-3 list a trave skoro da i nema a ako nikne kasnije a kukuruz preraste za tretiranje herbicidima bice gadno
Uuu sto bi se ja brinuo, kako nece kukuruz da ima jedno 5,6, a i vise listova pa da onda prskamo
Ima preparata koliko hoces i to sve perjanice svojih kuca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh