Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je radjeno slicno kao kod milana ali zbog nedostatka padavina rod je ispod 4000kg/kj
 
Имали ко проблема са житним мољцем,лептиром(sitotroga cerealella) у новом кукурузу .!?
Код мене га нашли на приколици и нису хтели да ми приме.Вршен прекјуче!
2b8pz7.jpg
 
Jasam primetio da u klipu ima nekih gusenica belih ? dužine jedno 3-4 cm ? štaje to ? :sta:
I još nešto jel svi pionir hibridi budu ko pola "one" stvari ? ove godine smo prvi put sadili pionir i po meni to je g...o nevidjeno :zli: bilo je u planu da radimo univerzalom al smo zbog "mnogo" para koje daju odustali nemam de da istovarim tolke ::novac:: novce . Al pionir moje njive više neće videti :nono: 100% ni džabe da dele seme
 
uglavnom je tako. U principu pionir se bazirao na veliki broj biljaka po hektaru koje daju manje klipove, koje se opet lakše suše i otpuštaju vlagu. Mišljenja sam da su nam doneli više problema nego rešenja... :cao:
 
@paor

Mislio sam koji sklop si imao, tj na kom razmaku si sejao N01, a ne na kojoj povrsini.. :)
 
ljudi sejte domace hibride, jesam patriota al sejem i sejacu 90% pionira a na onih 10% trazim bolje ove godine sam probao sa ns6030 na istoj tabli sa b23, amerikanac po bunkeru oko 20% bolji
 
N01 sam sejao na 19,3 cm.
Domaci hibridi su po meni golo govno jer su vlazni 17,18,19 pa i vise od 20 %. To je propast,samo kad bi znali da izacunate,pojedinci.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Vala bas! Ja cu dogodine AS 62 i 72 i ZP 684. One Pionircice vise nikad.
ja isto ne sejem pionir,ali me interesuje zasto ti neces vise,koji je razlog-mene svi ubedjuju da je pionir :D
 
To je propast,samo kad bi znali da izacunate,pojedinci.
paorpaor kad ga ubacim u čardak isto mu dodje na kraju koja je bila vlaga , znam ja da računam al znaju i ovi što otkupljuju i to jako dobro nebrini :ppozdrav:

mene svi ubedjuju da je pionir Cheesy
leko reklama je čudo , uvek je bilo i biće da neki proizvod ne prodaje kvalitet , nego dobra reklama , tako sam i ja ko i ostali " naseo " al više nikada mogu da pričaju da je neznam kakav nikad više ...
A ostali neka rade šta hoće :cao:
A sledeće godine isto ko i Lala iz Banata AS i zdravo , mante me tih američkih sranja , od koka kole , mcdonalds -a i ostalih njihovih prevara , probao - video - i fala dovidjenja neće me ubediti više niko nikada dok sam živ :cao:
 
AS hibridi su proizvod kuće Chemical Agrosava iz Šimanovaca!Ispada da smo mi*Pojedinci*koji sejemo domaće glupi jer ne znamo našu računicu.Pa vidi ovako.Sav kukuruz koji sejem koristim za ishranu stoke ne za prodaju kao većina.Pioneer nije za ishranu stoke jer izgubi veliki broj proteina i dešavalo mi se da stoka neće da ga jede u Aprilu,Maju mesecu kada je suv kao barut dok ga ne pokvasim.Sa domaćim hibridima nemam tih problema a rode čak i više od jebenog Pioneera.NS i ZP hibridi zakon!
 
Ne želim da hvalim, ali ni da kudim.
Od domaćih hibrida samo 434, 540 i 640.
Jako mi se sviđa i puno forsiram Genetic hibride a Pioniri su u istom rangu po prinosu.
Na osnovu pisanja po forumu ove i prošle godine KWS hibride nemam volju ni da probam.
Jedne godine sam probao LG hibride i odlični su, ali je problem što ih uvoznik nabavlja netretirane :sta:. A "bojenje" se posebno plaća.
Pošto sam totalno napustio skladištenje kukuruza u čardacima i prešao na sušenje - skladištenje u zrnu, onda forsiram samo gustu setvu jer na 1m mi je bolje 5-6 malih klipova, koji daju više roda nego 3-4 velika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh