Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
paorpaor je napisao(la):
AS hibridi su americki 100 %,zato pre nego sto nesto napisete dobro proverite da nije neke glupost.
i kao svi ostali traze dobar sklop
sto se tice pionira sejao sam ga pre nekih pet godina i rekao nikad fise .problem je bio u sklopu to su hibridi koji uglavnom daju male klipove sejao ga ti na 20 ili na 30 klip je isti .
prosle godine i ove ga opet sejem i misljenja sam da treba uzimati novije hibride ,seme iz madjarske .
kakva je jedna semenka takva ti je cela vreca ,jeste skuplje ali se isplati.
 
Može da priča ko šta hoće al pionir je kod mene završio karijeru , ne je... ga više ni 5para opss ustvari nedajem više ni 5 para za njega i zdravo
 
po mom mišljenju nećemo dugo sa beračima brati, nego prelazimo na direktno krunjenje sa njive i po tome za domačim hibridima se loše piše (ako se ne poboljšalju genetiku)
 
Deni nebi reko baš , al daj bože da bude ko što ti kažeš da nemoram da se zezam vozim , tovarim u čardak , posle opte krunim vozim itd ... al mislim da to neće biti baš skoro ko što ti kažeš .
A ovi koji koriste kukuruz za sopstvene potrebe ,mislim hrane nešto ? :sta:
 
jhona DERU je napisao(la):
Deni nebi reko baš , al daj bože da bude ko što ti kažeš da nemoram da se zezam vozim , tovarim u čardak , posle opte krunim vozim itd ... al mislim da to neće biti baš skoro ko što ti kažeš .

Samo posmatraj kako će berači polako nestati...
 
branko je napisao(la):
jhona DERU je napisao(la):
Deni nebi reko baš , al daj bože da bude ko što ti kažeš da nemoram da se zezam vozim , tovarim u čardak , posle opte krunim vozim itd ... al mislim da to neće biti baš skoro ko što ti kažeš .

Samo posmatraj kako će berači polako nestati...
nece to jos skoro
pogledaj juznije od dunava pa tamo tek sad pocinju beraci,jos beru rucno a i kod nas mnogi ne daju u silose jer je skladistenje skupo a i nas seljak voli kad je u njegovom dvoristu i da prodaje kome on hoce
 
Citam pa da se i ukljucim, sto se tice branja podrzavam one sto siju domace a sto se tice skidanja u zrnu moram priznati da su u pravu oni sto forsiraju strance, posebno pionir lako, brzo gube vlagu mada ova godina je neka cudna licno sve sam posejao NS i brao 15 septembra sa 22% vlage a resto krunio prosle nedelje i iznenadio me NS sa vlagom - 15,3%. Dogodine mi je u planu prepraviti barem pola cardaka u silose. Sto se tice za ishranu to sam cuo od vise njih da su domaci bolji kukuruzi.
 
Nestace berac kada na kombajn umesto secke budu stavljali elevator za sapurike.

Ako jhona DERU kaze da je tona uglja 9500 a tu bacite sapurike po njivi onda se isplati obrati makar i samo deo za sapurike preko zime a ostalo kruniti oma :cool:
Post je spojen: [time]1255382235[/time]
_________________________________________________
@Deni i Branko

Za koliko godina se isplati silos za sopstvene potrebe? Ili koliko se ustedi na godisnjem nivou?
 
Kod mene tek po koji berač i to su one dedice što radi manje zemlje i mogu da smeste u kotarku dva tri vagona.Ostali svi krune i pre bih podigao neki silos nego 200m kotarke sejao Pionir i gas.
 
Šapurike nije problem kupiti za sitne novce, jer ih ovde ionako izvoze na kraj sela.
Okrajci od parketa, dakle tvrdo sušeno drvo, je jeftino poput šapurika.


I lepo ja lično povedoh ovu raspravu u totalni off...

@mali lalo

Ja nemam silose nego betonske bokseve i prerađene kotobanje.
 
Šapurike nije problem kupiti za sitne novce, jer ih ovde ionako izvoze na kraj sela.
Okrajci od parketa, dakle tvrdo sušeno drvo, je jeftino poput šapurika.
Šapurike su bile 2500 - 3000 din prikolica al je "gužva " i piše se pa ako stigneš na red
a okrajci od parketa to ti treba malo veza da dodješ do toga jasam prošle zime vozio iz krnješevaca pazova -saga - nema sve je to unapred prodato a i akžu da nerade baš punim kapacitetom pošto prodaja parketa ide slabije
 
mali_lala pa još pola od toga otprilike minimum .
a ljudi moji neznam dal ste videli ljude kako skupljaju čokove posle univerzala po njivama ::lose:: ja nisam mogo da verujem al idu ljudi i kupe u džakove , :nono: , nema se para opšta besparica :zli:
 
dukej, dali je pored iste agrotehnike i pred usev isti kod mene je obrnuto 6030 je dao veći prinos od 640 i od 6010 tačnu kilažu neznam ali po prikolicama
 
Sve je isto, menjam u plodoredu soju i kukuruz tako da je na svakoj njivi sa kukuruzom predusev bila soja. Njive su blizu jedna drugoj tako da su i isto padavina imale. Njive su moje tako da se u dužem vremenskom razdoblju jednako đubre pa pretpostavljam da su i po tom pitanju jako slične.
 
Ja sam ovrsio u subotu,bio je 14.6 a kad sam ga predao u ponedeljak bio je 15.8
Rec je o Pioneeru B23 koji je dao sa 4 kj 16360kg zrna I to je jedan od boljih rezultata u nasem ataru!
 
Pa evo malo i mojih rezultata:
Genetic Rodna 5300kg/kj suvog za naplatu
B08 5100kg/kj suvog za naplatu
NS 6010 6200kg/ kj suvog za naplatu
Samo još da dodam da sam sa ovakvim prosecima vrlo zadovoljan.Još samo da cena pređe 10 dinara i Bog da me vidi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh