Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce smo predali poslednju turu kukuruza koji je ovrsen pre kishe. Konacan prinos je 6080 kg suvog zrna / KJ. Predstoji mi josh tarupiranje kukuruzovine kad se stabilizuje vreme pa oranje do besvesti.

slikano juce na ulici kod mene pre nego sto smo krenuli u susedno selo u silos:

if5uli.jpg
 
Cici trebao si sve te prikolice da zakacis jednu za drugu pa da ih odvuces fiatom! Ustedeo bi nafte a milicija bi mislila da ide voz :sta:
 
Da li ste išli na obračun kod skladištara,i koliko imate kukuruza na bazi vlage,ulaz,izlaz,primese.Znači koliko ste predali a koliko imate čisto. :cao:
 
POZDRAV SVIMA zna li neko ko pravi komusaljku sa elevatorom na kojem zmajevka kipuje direkno na elevator a posle vuce u komusaljku koja ocisti resto pa posle pada na glavni elevator koji vuce u ambar. video samreklamu na znanje na poklon proizvodi neki privatnik koji je i dobio neku nagradu za taj izum poz
 
to što ti treba se zove kobra i ima nekoliko varijanti. kad sam zadnji put gledao bila skupa ko da je od zlata. taj što to pravi se reklamira u poljoprivredniku, pogledaj tamo. ali jeftinije ti da napraviš neki levator sa širim stranicama u koji kipuješ zmajevku, a on da nosi u komušaljku, iz komušaljke u veliki levator-moj predlog
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh