Kruška

Kad bude vreme zimske rezidbe ja bih te vodopije izbacio. Ali možda neko od iskusnijih članova ima drugo mišljenje.
 
пар фотографија..

Ево како изгледају комшијине..

img7659r.jpg


img7658w.jpg


А ево и мојих.. да ли неко зна шта би могле бити ове смеђе флеке по листовима.. нема их на свим али има бар на пола засада..

img7662ji.jpg


img7663a.jpg


img7666j.jpg


img7664l.jpg
 
pozdrav prijatelji gledao sam ove slke osušenih krušaka to je bolest ima i ime ne mogu da se setim nije plamenjača ali kad počne da se suši od vrha nadole jedini lek je da se iseče od zarazenojoš 20 santimetra u zdravo i to orezano obavezno upaliti ne bacati meni je toj pojavi jedan kruskar skrenuo paznju za 10 dana se spustio do pola stabla srećom mlada je pa sam je spasio
 
Мени исто изгледа као пламењача.. оно што је у овом тренутку битније је шта ја да радим да заштитим своје воћке од тога будући да су воћњеци буквално преко жице.. удаљени 10ак метара..
 
Nije to ta plamenjaca na koju ti,verovatno,mislis,kolega Oktopod je dao sva objasnjenja.Za pocetak komsa mora da povadi sve te unistene sadnice i obavezno spali,a ti nakon opadanja lisca od jedno 70%-80% ukupne lisne mase,obavezno obavi plavo jesenje kupanje stabala nekim bakrom u jacoj dozi od preporucene za vegetaciju.Pa cekaj februar-mart za zimsko tretiranje mineralnim uljem+ bakarto je za pocetak.
 
Хвала вам свима на врло корисним савјетима и помоћи.:ppozdrav:

Без обзира да ли је Ервинија или су се осушиле од незаливања (истина је да нису заливане, такође нисам примјетио ексудат на тим његовим стабљикама али ни не ходам често по његовом воћњаку и у свој стижем једном у десет дана..) - ја сам у поприлично неугодној ситуацији, црв сумње ме уништи а с друге стране, шта има да причам човјеку који је пустио да му се воћњак тако осуши.. није слијеп ваљда и сам види да их треба почупати.
 
Mozda odustane od vocarstva jer "mora mnogo da se radi" pa ti proda njivu budzasto a ti prosiris zasad....
 
kod mene na mladim vockama, posadjenim u jesen 2011 i u prolece 2012 , ima plodova, da li neko moze da mi pojasni zbog cega je doslo do ovoga ?

vilja1.jpg
 
Kod mene uvijek nešto novo.... sem što je tokom prošle nedelje divokoza pobrstila bar 1/4 lista, primjetio sam da se po stablima muvaju neke crveno-crne bube.. zna li neko šta je to? :)
 
DIVOKOZA??? Pa na kojoj si ti to druze nadmorskoj visini sadio?

- - - - - - - - - -

kod mene na mladim vockama, posadjenim u jesen 2011 i u prolece 2012 , ima plodova, da li neko moze da mi pojasni zbog cega je doslo do ovoga ?

vilja1.jpg
Mislim da tako mlado voce nisi smeo da pustis da radja, ni jedan jedini plod! To je iznurivanje cele vocke tako da tu nista ne treba da cudi!
 
Sad imas plodove? Pod iznurivanjem podrazumevam da mlado voce treba par godina da se razgrana i ukoreni a cim krene rod ono postaje manje bujno, narocito viljamovka. Po meni pre cetvrte godine ne bi ih ni trebalo pustiti da nose plodove nego ih skidati jos u cvetanju.
 
Visina je 350m, ali je voćnjak odmah ispod šume, možda i nije divokoza, nego srndać.. njih sam viđao za razliku od divokoze.. vidio sam brabonjke ali ne mogu da se udubljujem sad u to šta ih je moglo obrstiti x)))
 
Glupo pitanje bez uvrede, ali da nisu te crveno crne bube u stvari bubamare? Ako jesu, verovatno imaš neke lisne vaši jer se one hrane njima...pogledaj dooobro list jer se neke vaške ne primećuju tako lako ako si laik, zagledaj se dobro, mogu biti krupnije i crne a mogu biti i mikronski sitne i žute, bele...
 
Nisu bubamare definitivno, mislim da su vatrene stjenice.. ako su to one bube što se mogu vidjeti na kori drveća na gomili :)) možda im je fino oko tih stabljika jer su oko svakog prisada ubodena tri kočića a oko njih fasadna mreža.. nadam se da te stjenice nisu opasne, tj. ne izgledaju mi kao da mogu nauditi voćkama i da se hrane nekim dijelom biljke.
 
Baš mi je pre 5 minuta palo na pamet to da te pitam jer sam ih video po betonu :) one što se zalepe **greška na **greška jedna na drugu...mislim da one nisu opasne po voće.

http://www.bionet-skola.com/w/Vatrene_stenice

Okupljaju se u velikim gomilama na kori stabala, starim drvenim ogradama i to uvek sa sunčane strane. prezimljuju na odraslom stupnju, takođe u gustim kolonijama ispod opalog lišća hraneći se semenima biljaka ili uginulim beskičmenjacima. U kolinijama može doći i do kanibalizma.

http://urbanozeleno.blogspot.com/2008/06/vatrene-stenice-by-kiklop-pyrrhocoris.html

Hrani se sokovima, što ih siše na korenju, stablu i lišću lipe, ali se zadovoljava i sokovima raznih plodova,
pa i uginulim kukcima.
 
Poslednja izmena:
Виљамовка испечена; колико сада да тражим за ракију? Није стављен ни грам шећера а 99% плода је било конзумног квалитета.
Санта Марија долази на ред за печење ал' ни близу није била сочна као Виља.
 
Nazad
Vrh