Kruška

Pa zar ne zri prvo santa marija pa onda vilja? Koliko kg vilje za litru rakije? Po tome ces praviti i cenu, zar ne?
 
Pa zar ne zri prvo santa marija pa onda vilja? Koliko kg vilje za litru rakije? Po tome ces praviti i cenu, zar ne?
Тако би требало ал' наопака година па такав и род. Није наводњавано па је Санта Марија остала ситна и сува а само по нека је била крупна ал' је и она сазрела касније. Ево тек су ових дана постале меке и потпуно жуте а миришу чудо. Кад загризеш све ти се сласт и мирис разлију до ушију. Деци се више свиђа Виља, ваљда што је сочнија.
Кад би цена ракије била по цени утошене крушке било би супер ал' то не би прошло на тржишту.
 
Sto znaci da trziste i ne trazi "rakiju" od cega god bila nego razne kombinacije alkohola cije poreklo nije vocno a to je opet potpuno nova tematika koja se zove ko koga! Bolje je prodati voce nego peci rakiju sem za sebe naravno! Koliko mislis da je cenis?
 
Bolje je prodati voce nego peci rakiju sem za sebe naravno! Koliko mislis da je cenis?
Немаш коме да продаш конзумну (продао сам само 7,5%). Не знам колико да тражим за ракију, зато и питам за мишљење. У радњама је 0,7 преко хиљадарке.
 
Po kojo ceni si prodavao krusku? Cena je od 5-7 ojra po litri da bi bio konkurentan kadovacama a to je zali boze!
 
Po kojo ceni si prodavao krusku? Cena je od 5-7 ojra po litri da bi bio konkurentan kadovacama a to je zali boze!
Нисам продао ни литар. Само сам поклањао пријатељима и рођацима (и нико се није бунио :osmeh: ). Ако не добијием бар једну "чрвену" нећу ни продавати. Нек стоји, неће се покварити.
Скупљаћу неколико година па ћу онда да обезбедим луксузну амбалажу јер кажу да "паковање продаје робу".
 
Koliko ti je izlazilo rakije od 100kg kruske?
I ja sam se razmisljao sta da radim sa kruskama, ali sam ih ipak stavio u hladnjacu
i prodajem na malo.
Ipak je mnogo bolja cena, a i nece narod skupu rakiju!
 
Буде ли 10 литара од 100 кг? #)

Ја сам данас гледао у маркету, некаква херцеговачка виљамовка, јесте лијепо паковање од 0,5 л и кошта око 8,5 Е.. претпостављам да је сигурно лошија од домаће али извијугана флаша, угравирана фирма и реклама + трговачка маржа и остало па буде скупље. Можда треба сачекати неко вријеме да крену славе и то, сигурно ће имати ко да купи :))

Колико је могуће на једну двије виљамовке накачити флаше па да плод расте у флашама које би се касније пуниле? Да ли је то неко радио?
 
Нисам продао ни литар. Само сам поклањао пријатељима и рођацима (и нико се није бунио :osmeh: ). Ако не добијием бар једну "чрвену" нећу ни продавати. Нек стоји, неће се покварити.
Скупљаћу неколико година па ћу онда да обезбедим луксузну амбалажу јер кажу да "паковање продаје робу".
Mislio sam po kojoj ceni si prodavao kruske viljamovke a ne rakiju?
 
Solidna cena nije da nije. Sa rakijama je jako komplikovano jer ne postoji nikakva zastita od drzave tako da ni u rafu u prodavnici tesko mozes naci nesto da nije cista hemija! To obara cenu uglavnom ali generalno sto se pod rakijom najvise prodaje nesto sto nije rakija!
 
Solidna cena nije da nije.
Дао сам да плате кад продају а ако остане примам назад. Пошто је била бирана, све су продали и уредно платили а продавали су, на тезгама, и до 200,00. Мораћу следеће сезоне да опремим једну просторију као хладњачу само да видим колико ће тражити фригоматичар и колика је температрура потребна за хлађење па да направим енергетску калкулацију.
 
Možda ti je za početak isplativije da platiš nekom da stoji kod njega u hladnjači, moj ujak npr ove godine nema punu hladnjaču a ona mora da radi, dobro tebi dobro njemu a probao si pa video kako ide, nisi dao silne novce i shvatio da nemaš računa...sem ako inače ne planiraš da napraviš hladnjaču. Ima on na prodaju dva motora za hladnjaču, radili samo jednu sezonu, imaš u odeljku oglasa.
 
Дао сам да плате кад продају а ако остане примам назад. Пошто је била бирана, све су продали и уредно платили а продавали су, на тезгама, и до 200,00. Мораћу следеће сезоне да опремим једну просторију као хладњачу само да видим колико ће тражити фригоматичар и колика је температрура потребна за хлађење па да направим енергетску калкулацију.
E taj deo me bas interesuje kako funkcionise sa hladnjacarima ako ti nije mrsko da mi objasnis? Inace nisam mislio da je skupo generalno nego da se kupi pa od toga pravi rakija, nismo se razumeli. Imam i ja nekih 200 stabala i kad dodju u rod za koju godinu voleo bih da kruska kosta i 200 dinara.
 
Možda ti je za početak isplativije da platiš nekom da stoji kod njega u hladnjači, moj ujak npr ove godine nema punu hladnjaču a ona mora da radi, dobro tebi dobro njemu
Хвала за предлог. Обзиром да си ми на путу између воћњака и тржишта то може да буде најбоље решење.::novac::

- - - - - - - - - -

E taj deo me bas interesuje kako funkcionise sa hladnjacarima ako ti nije mrsko da mi objasnis?
Не знам, то фигурира као идеја за сад. Мислио сам да урадим изолацију једне постојеће просторије у кући и уградим расхладне елементе.:sta:
 
voleo bi da vidim na kojoj je pijaci prodavao po 200 dinara viljamovku ,krecem se dosta u tom krugu i nema sanse da je isla po toj ceni .
 
Koliko sam ja razumeo, ti kojima je on prodao su prodavali na tezgama i do 200 dinara :) znači nije on dobio 200, već oni, i ne 200 nego "i do" 200 :)
 
Znam ja sta sam napisao i pitao.ove godine je viljamovka bila 150 din maksimalno i to kao da je svaka iz kalupa rasla .a na veliko je isla do 65 dinara u Udovici plafon.Mada sve je moguce ja kazem sta znam iz licnog iskustva :osmeh:
 
voleo bi da vidim na kojoj je pijaci prodavao po 200 dinara viljamovku ,krecem se dosta u tom krugu i nema sanse da je isla po toj ceni .
Каленић пијаца а та цена је фигурирала само један продужени викенд. Брана је раније и појавила се прва на тржишту. Тренутно, видим у продавницама у окружењу да је 150 Дин. и то у лошем стању.
 
Kalenić jeste među skupljima. Rista pošto je iz Boleča verovatno najviše iskustva ima sa Cvetkovom i Malomokroluškom :)
 
Nazad
Vrh