Kruška

moze neka preporuka za sadnice kruske (santa marija,vljamova) za popunjavanje,ne vise od 30 komada,da su pouzdani i da salju brzom postom
 
meni treba otprilike ista kolicina i ista kombinacija da popunim i planiram da uzmem u rasadniku MV iz Kaca, imaju svoj sajt i salju brzom postom , cuo sam dosta lepog o njima , a iz licnog iskustva mogu da preporucim Revu.
 
iskreno ne zurim nesto , ovih dana cu spremiti rupe, a sadnice planiram da kupim i zasadim za jedno mesec dana.
mada sam i razmisljao o prolecnoj sadnji , poucen iskustvom od prosle jeseni i ovog proleca-prolecne sadnice su mi mnogo vise napredovale i sve se primile, da l` zbog jake zime ili cega ne znam ...
 
skoro svo voce koje sam sadio,sadio sam u prolece,ali sad sam hteo da probam u jesen pa cemo videti kako ce biti...sada gledam njihov sajt,delujemi ozbiljno,da li salju tako male kolicine?
 
Ukoliko u zemljistu imate visok % kreca kao podlogu koristite sejanac ili dunju Ba29. BA29 podnosi ph>8.
kod sejanca ne moze gust zasad razmak je od 2.5-3.5m u redu a kada je kruska na dunji oko 1.5m
 
Evo prije nikih par dana prolazih kraj jednog voćnjaka i ugledah ovo:



Kruška procvjetala, a ima još i plodova na njoj,

Ova godina je totalna katastrofa, sve krenulo naopako od zime pa do jeseni.
 
Pozz voćarke i voćari :ppozdrav:
Pošto sam ovdje novajlija a Bogami i početnik u kalamljenu pa me interesuje dal mogu brekinju koristiti kao podlogu za krušku?
Sve sam šume obišao i nisam našo samo tri divlje kruške koje ću koristiti za podloge a brekinja na svakom koraku pa sam mislio da koristim brekinju.

Dal je to ispravno?
Unaprijed zahvalan :ppozdrav:
 
pozdrav voćari imam problem abatafetu sam obrao krajem setembra za 8kg prvo branje e sad kad sam ih ostavio u kartonsku kutiju da uzimam po malo počele su da gnjile i svaki naredni put to sam izbacivao sta je upitanju pozdrav
 
Trulež plodova, monilia fructigena. Jesi prskao fungicidom protiv truleži plodova sa malom karencom neposredno do 20 dana pred berbu? To važi za svako voće koje se skladišti, to su npr jabuka, kruška, šljiva, kajsija i trešnja.
 
Nema na čemu, sad znaš za ubuduće, a tu krušku što pre iskoristi jer će sva da ti propadne. Prelistaj malo po internetu "monilia fructigena" pa ćeš videti i koji preparati ti odgovaraju za zaštitu.

Imaš temu i ovde na forumu mada mi se čini da je više reči o "monilia laxa" a to je trulež grančica i tretira se u periodu cvetanja:

http://poljoinfo.com/showthread.php...je-cveta-i-ploda&highlight=monilia+fructigena
 
Posadili danas 400 komada viljamovki, kalemljenih na divljoj krušci i 60tak oprašivača. Treba još toliko oprašivača da stigne za idući vikend. Tako da ću sigurno pratiti ovu temu u narednom periodu. Voćke smo nabavili u rasadniku MVM iz Kaća, preko subvencionisanog kredita od prošle godine.
 
pozdrav zemljo posednici danas sam ulazio na forum kaliforniska glista i kaze kad ispusti neku sluz da je to nezamenljivo đubrivo i jače od bilo koje veštačko ima li neko neko iskustvo s taj humus itd....
 
Nazad
Vrh