Kruška

evo informacije sa terena, opalo sve sem dva ploda koji i ne izgledaju zdravo, kod komšije preko žice, starije dve godine, otpalo oko 30 od 100 plodova, ostali samo ovi krupni. Opale mi i sve trešnje sa burlata starog 6 godina, nekih 30 komada od 40, na opalim još stoje latice i prašnici, sa sve peteljkom. Ova godina je izgleda (pr)opala :D stare trešnje se ne daju, mada i tamo ima zakržljalih i otrulelih plodova, kao i do pola pojedenih, vidi se pola koštice, to su nadam se ptice uradile a ne neka bolest i gamad.

Nemojmo van teme, samo sam uporedio sa ostalim voćem ove godine.
 
ok, moze protiv venturie da ide kao sistemik chorus, ali protiv venturie, ne monilie. treba prskati kad ima uslova za ostvarivanje zaraze a ne cisto radi reda a da se ne zna ni protiv cega :)
 
Poslednja izmena od urednika:
view.php
view.php
view.php


Pozdrav svima.Imam jedan problem i molim za pomoć ako neko zna šta je ovo na slici.Ove godine sam štitio na sledećim sredstvima 1galmin cuprozin cipkord 2 chorus 3 antrakol 4 abastate score
Unapred hvala.

---------- Poruka napisana u 17:21 ---------- Prethodna poruka je at 17:20 ----------

http://tinypic.com/view.php?pic=30csuoz&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=2433pfd&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=39egm&s=6
 
najverovatnije je CONTARINIA PYRIVORA ili ti kruskina muva ploda, protiv nje idu piretroidi u vreme cvetanja sto znaci sad je kasno. ali nisam sto posto siguran ostavlja mogucnost da to bude i kruskina osa ili ne daj boze ervinia ali posto se ne krive izbojci mala sansa je za nju.
 
ako neko zna šta je ovo na slici.
Исто је и код мене. Заштићено и прихањено по упутсву и календару. Одбачено око 90%. Оно што је остало је одличног изгледа, за сад. Прошле године нисам радио прихрану а изгледа да је и мраз учинио своје.
 
snimljeno danas, sorta abbe fetel, šta li će biti sa tim cvjetovima,

 
Poslednja izmena od urednika:
jol, neće biti ništa. Iduće godine neće biti ploda. Ovo je još jedan pokazatelj stresne okolnosti pod kojim se našlo voće ove godine. Nije rijedak slučaj ovog naknadnog cvijetanja i na drugim voćnim vrstama.

markodim, kruška odbacuje plod u poluuvelom tj. žućkastom stanju, ovdje je riječ o nečemu drugom, vjerovatno bakterijskom uzroku.
 
Vocar
ne bih rekao da je bakterijski uzrok zato sto pored tih pocrnelih kruskica ima i onih koje se normalno razvijaju.
Npr. od 6 ploda koliko ih ima u cvasti 3 su pocrnela i opadaju a tri se normalno razvijaju.
Iz tog razloga mi se ucinilo da je u pitanju prosto odbacivanje viska.
 
Za sad ih proizvodim samo za sebe,ako Bog da od sledece godine bice i za novci,imam samo po 30 drveta krusaka i jabuka.Od toga 20 kom 7 godina a 40 kom mlade ovogodisnje.
 
Prvo zbog postavljanja slika koje nisu po meri urednistva dobio sam opomenu,drugo necu vise stavljati slike na taj nacin.Zato vam ova pomoc tinypic i nije potrebna jer sam sveo slike na aparatu na najmanje moguce da bih brze prbacivao slike.Ako ne moze nemora,bilo je od opsteg interesa da se bolje vid slike i brze ubace.
E sad sto se tice stubova nisam ih merio sli su dosta jaki,kupljeni su sa drzavne ekonomije koja je krcila zasade.Izmericu kad odem na plac.
 
to je normalno na svakom forumu, nemoj da se srdiš na uredništvo, može se postaviti slika bilo kog formata na neki sajt za slike a ovde postaviti umanjeni prikaz, tako je forum pregledniji, ne puni se disk provajdera foruma, a i postiže se razmena informacija putem kvalitetne fotografije :)
 
Мора данас-сутра неки каптан против чађаве пегавости и краставости плода. Јесте 2 недеље раније него што предвиђа календар ал' киша пада кад јој се прохте.
 
Nazad
Vrh