Kruška

Kod nas je Junska bila 1 EUR, butira je na pijaci po pola eura a santa marija je po 0.60 do 0.75 EUR kod vas je izgleda dosta bolja cijena kruske a santa marija bila prosle godine pola eura na pijaci!
 
Svaka cast Becarino na krusci, lepo izgleda...
Moraces da mi das par saveta za kruskinu buvu, posto se kod mene ove godine pojavila i to na Santa Mariji.
 
Fora je samo da suzbiješ početne generacije, jer Psyla pyri ili obična kruškina buva, koja je kod nas, a i inače najrasprostranjenija, ima 5 generacija godišnje. Ako se ne suzbije u početku, kasnije je gotovo nemoguće suzbiti, jer u isto vreme dolazi do preklapanja generacija, imaš i jaja i larvi i odraslih, a pojedini insekticidi su namenjeni za suzbijanje jednog stadijuma. Zato oprskaš u zimu, kad se ona inače vraća na krušku i polaže jaja. Koristiš mineralna ulja sa većom količinom vode i obavezno neki okvašivač, radi što boljeg prijanjanja preparata. Na taj način uništiš najveći broj jaja, a kasnijim tretmanima u početku vegetacije uništavaš larvice nekim psilocidima. Pored većeg broja generacija, štetočina luči obilje medne rose, u kojoj obitava gljiva čađavica, te je efikasnost pesticida prilikom tretiranja daleko smanjena. Dakle, suzbiješ početne generacije i obavio si veći deo posla!
 
Ma sve je to meni jasno, ali sta ako se desi, kao ove godine meni, da prva generacija izgleda nije suzbijena?
Naravnoo, ja sam i posle zimskog tretirao protiv buve, ali ih jos uvek ima, ne u nekom alarmantnom broju da mi prave ogromne stete, ali ih ima...
 
Колико ја знам, најприступачнија је за ракију, даје лепу и ароматичну ракију... :ppozdrav:
 
kako idu komercijalne kruske po vremenu stizanja , prva je značii julska lepotica pa santa marija(koja je obla,niska i kupasta-plod) šta ide posle?
ja imam ove dve, abatu i vilijamovku, kaludjerku sam istrsio jer je bila obolela od sušenja grana sa plodovima i lišćem-ervinija ili šta već.
Ako neko zna kako se zove ona sorta sa ljubičastom pokožicom, imali smo je nekad, vrlo je ukusna pa bih hteo da je ponovo posadim?
 
Junska lepotica, Butira, Santa Marija, Vilja, Fetelova, Boskova bočica, Pakhams trijumf, Kaluđerka, Krasanka, Konfenrans! Mislim baš ovako da idu po vremenu sazrevanja! S tim da se tu kod ovih kasnih može staviti i Kiferov sejanac koji sazreva u drugoj polovini oktobra!
 
Svaka cast Becarino na krusci, lepo izgleda...
Moraces da mi das par saveta za kruskinu buvu, posto se kod mene ove godine pojavila i to na Santa Mariji.

Već sam pisao o tome, malo prolistaj temu. Vrlo bitno je pravovremeno odraditi prvo prskanje na samom početku vegetacije, čim ona počne odlagati jaja. Redovno pratim "starenje" jaja sa povećalom i kad većina jaja bude u fazi pred izlijeganje (jaje ima malo tamniju boju nego kad bude izleženo i ima u jednom svom kraju "tamniju" točku) onda idem u akciju. U tom periodu (početak vegetacije, bubrenje pupova) odradim dva prskanja sa regulatorima rasta i okvašivačem uz utrošak škropiva 1900 l/ha. Dakle cilj je škropivo nanijeti na cijelo stablo, da stablo bude vlažno od početka debla do zadnje grančice na vrhu krošnje. Brzinu treba smanjiti na 3-4 km/h, vjetar pravilno uštimat, raditi po mirnom vremenu i vrlo važno je (kao i kod svakog drugog prskanja) imati kvalitetne, ispravne, dobro raspoređene i dobro usmjerene dizne. Nakon prvog drugi tretman odradim ovisno o vremenu, temperaturama, intenzitetu odlaganja jaja..., a to bude za nekih 10-ak dana. Ako mi jedan dio buhe promakne (a uglavnom promakne jedan manji broj) u prva dva prskanja onda tek izlegli stadij (nimfe) što prije rješavam sa Vertimec-om i okvašivačem uz veliki utrošak škropiva (1200 l i više). Vrlo važno je praćenje početka odlaganja jaja jer to uglavnom bude ranije nego što jedan dio literature najavljuje, a po njima je to početak otvaranja cvati (prije cvijetanja) ili čak kad bude 5-20 % mladica napadnuto (to je već kraj 4. i početak 5. mj.) što je kasno. Ako ju nerješiš u startu onda ćeš je kasnije (kad počne križati generacije) jako teško ili gotovo nikako suzbiti. Ako ti buha promakne i počne "balit"-izlučivat mednu rosu onda da bi omogućio djelovanje insekticida i smanjio naseljavanje gljive čađavice uzmeš Likvi ili Čarli (nekakv deterdžent za suđe) i staviš ga u atomizer (recimo 3-5 l na 1500 l vode) i "peri". Ideš sa što više škropiva (1500-2000 l/ha) i to na način da ide jedan atomizer sa deterdžentom, jedan sa čistom vodom, pa jedan sa deterdžentom pa jedan sa vodom. Broj ponavljanja ovisi o količini izlučene medne rose, a na kraju ideš sa dva atomizera obične vode. Kad ju nakon toga "opereš" onda ideš sa nekim od insekticida koji djeluju protiv kruškine buhe + okvašivač i opet sa što više škropiva. No to su sve, kako sam reko, utješne mjere jer ako je nisi suzbio u startu onda ćeš ju teško suzbiti kasnije (možeš samo malo smanjiti populaciju onih buha, dakle samo onih koje su se tek izlegle iz jajeta).
 
Poslednja izmena:
Ja imam samo jedno drvo Vilijamovke, još je mlado, treća godina, nisam primetio neke buve i slično, jel moguće da nemam taj problem pošto imam samo jedno drvo u dvorištu i u bližoj okolini nema krušaka?
 
Pregledaj vrhove mladica, mjesta gdje se peteljka spaja sa granom-mladicom, same listove i plodove (pogotovo dno ploda-nekadašnju njušku tučka). Ako ju uočiš vidit ćeš da je oko nje sve ljepljivo od medne rose. Ako ju malo komneš prstom ili nečim tankim ona će lagano mrdat nogama i se malo pomaknit (nije brza).
 
Kapiram, znači medna rosa :osmeh: Kad stiže viljamovka za branje, imam jedno 6 plodova samo na njoj, poveliki su, sad kreću da menjaju malo boju sa zelene na tamnu, jel treba skroz da potamne, da omeknu na dodir?
 
@Bećarina pusta

pa ti si doktorirao na psili, izgleda! :bravo: Sve što si napisao, mogu da se složim sa tim i da kažem da suzbijanje u kasnijim mesecima ne može dati prave rezultate. Jer pored medne rose, problem predstavlja i činjenica da se u istom momentu javljaju različiti stadijumi ove štetočine ( imaš i jaja i larvi i odraslih), a pojedini preparati uništavaju jedan stadijum. Tako da uvek zaostane određen broj jediniki. I još jedna stvar, vezana za prezimljavanje. Psila je jako tolerantna na zimu i niske temperature. Ona prezimljava u stadijumu imaga, odlazeći na druga stabla, a u januaru i februaru se vraća na krušku da bi položila jaja i formirala nove generacije. Ključno je, kao što si rekao, ubosti pravi momenat tretmana, posebno zimskog, kojim se uništi najveći broj jaja, a potom i tretmani na početku vegetacije. Stabla treba da su temeljno okupana. Eto, suzbiješ psilu i veći deo zaštite je obavljen. Sve ostalo nije toliki problem i da se iskontrolisati. Uz to, jedna stvar koju sam primetio radeći u praksi. Što je zasad "intenzivniji" napad je veći, a i brojnost. Poznato je da ova štetočina siše sokove iz zelenih mladara. Logično, ako se smanji ukupna dužina novog porasta, automatski će i napad da bude slabiji. Na to utiču pre svega rezidba (oštrom rezidbom se potencira novi porast, koji je idealno mesto za ishranu buve), đubrenje i navodnjavanje. Prevelike količine azota uslovljavaju veći porast mladara. Pored toga, suvišak azota stvara i druge probleme. Dakle, oprez! Takođe i prevelike količine vode, produžavaju vegetaciju i utiču na veći porast. Mere koje u startu treba primeniti su savijanje grana i kontrola nad bujnošću. Time je, pored smanjenog porasta omogućeno i lakše obavljanje zaštite, povećana rodnost itd!
@oktopod
Vilja ti stiže za nekih 15ak dana otprilike. Ove godine će verovatno malo da okasni sa zrenjem, jer je cela godina kasnila nekih 10ak dana!
 
Ok, hvala puno za ovako iscrpna objasnjenja...
Od sledece godine cu ovako raditi posebno primenjivati ovako vekike kolicine vode prilikom tretiranja
 
Za*ebana je ta buva, a još više borba protiv nje. Na jesen čupam nekih 10tak stabala neke američke sorte šljive jer više mi liči na džanu nego šljivu. Obilno rodi a bere se oko 10 septembra kad već počnem da odmaram od berbe. Zeznuo me jedan rasadničar da je "probam". Umjesto toga hoću da posadim krušku, da ne objašnjavam dalje što. Razmišljoa sam o Junskoj ljepotici pošto je nemam a sviđa mi se.
 
Ma samo udri. Kruška je inače uvek skuplja od jabuke. Tehnološki za proizvesti isto zahtevna kao i jabuka! Jedino, slabije je prinosna od jabuke. Kod nas u Srbiju po statistici, prosečni prinosi su jedva 3-3.5 t/ha. Al kad se tome posveti pažnja, još kako to ume da valja. Bećarina pusta, koliko ti ove godine očekuješ roda po ha, a koliko kad zasad dovedeš u full stanje, s obzirom da ti je buva pravila velike probleme?
 
Nazad
Vrh