Kruška

Danas obrana Santa Marija, 460kg sa 100 stabala u 3. godini... Ja sam zadovoljan...
Cena na malo 80-100 dinara
 
Viljamovka obrana, tjedan dana ranije nego prošle godine. Kad sam podvuko crtu vrlo ugodno sam se iznenadio. Na 0,45 ha i 860 stabala ubrano je 13850 kg prve klase, 3234 kg druge klase i potkupljeno je oko 2000 kg (otpali plodovi, crvljivi, oštećeni od ptica...) što će otić za rakiju. Ukupno to iznosi 19084 kg na 0,45 ha i 22 kg po stablu.


Uploaded with ImageShack.us

Još ostaje Boskova bočica za branje pa ćemo onda točno znat kako je kruška ukupno završila.
 
O kvalitetu je mislim i suvišno pričati! Hoćeš li odmah prodati tu krušku ili je skladištiti?
 
koja bi se po vama mogla dodati sorta wilijamsu da bi se poboljsao ukus i miris rakije od krusaka ( ne mora se zvati viljamovka ) dakle ne kolicina vec samo za miris ? Meni se nekako cini Boskova bocica dobra za to ??
 
Pa zašto bi dodavao drugu sortu, ako ti je vilja dobro sazrela i ako je zdrava. Za rakiju je to jako dobra sorta, samo je treba ubrati u pravom momentu!
 
ja pečem odvojeno viljamovku a odvojeno b. bočicu+abate fetel i mogu ti reći da je ova druga kombinacija mnogo bolja
 
Poslednja izmena od urednika:
Boskova bočica je za mene mama od sorte, za jelo, vrhunska! S tim da, sorta Karmen preti da promeni taj poredak!
 
Becarino taj prinos je takoreci neverovatan i svaka cast, jesu li stabla na dunji ili sejancu?
Takodje pitanje za FruitBoy-a da li znas ima li u Srbiji gde da se kupi sorta Karmen?
 
Nazad
Vrh