Kruška

Sačekaj Bećarinu pustu, on ima dosta kruške.....mada, ne znam šta bi to moglo da bude, s obzirom da kažeš da nema nikakvih oštećenja, napada insekata i pojave bolesti! Nedostatak pojedinih elemenata ne može odmah da utiče na opadanje listova!
 
Evo i mog vocnjaka:
351ivi9.jpg
 
Poslednja izmena:
@nem, ko ti je radio rovašenje? Mislim da je malo pretjerao, preduboko. Možda je to razlog, ili što kolaga @Fruitboy kaže, ako nije kakav herbicid zalutao u sredstvima. Dubina obrade oko stabala je možda velika, oštećenje korijena? Listovi "pucaju" od zdravlja, ne bih rekao da je neka bolest.

@mitar88, kako rješavaš korov u redovima?
 
@nem, ko ti je radio rovašenje? Mislim da je malo pretjerao, preduboko. Možda je to razlog, ili što kolaga @Fruitboy kaže, ako nije kakav herbicid zalutao u sredstvima. Dubina obrade oko stabala je možda velika, oštećenje korijena? Listovi "pucaju" od zdravlja, ne bih rekao da je neka bolest.
To rovašenje je posle opadanje lišća, odnosno sad pre neki dan, nije nešto duboko jer sam i dosada tako radio i sve je bilo u redu. Rovašenje sam radio da počne da tera nove lastare na tom mestu. Da su se pokidale žile od oranja ili da sam zezno sa prskanjem onda bi valjda sve bile takve i ranije bi se pojavilo? Ovo se pojavilo na 5-6 krušaka. Juče sam ih poprskao prihranu preko lista pa moram otići danas da vidim kakvo je stanje.

Još jedno pitanje, koliko odprilike plodova treba ostaviti na jednoj trogodišnjoj kruški? Na nekim ima preterano i nema šanse da to iznese do kraja.
 
Pa ako su ti kruške kao ovde na slici, onda 15-20 puna kapa! Sve zavisi od trenutnog stanja sadnice, ishrane, navodnjavanja.....
 
  • Like
Reagovanja: nem
@nem: Prošla (izrazito kišna) i ova godina (mraz, hladno, vjetrovito vrijeme u početku vegetacije, dosta šokova) su ostavile dosta posljedica u voćnjacima. To se očituje u vidu sušenja voćaka koje su prošle godine bile u vodi dosta dugo, pa su preživile, krenule u proljeće terati listove i cvijetati i onda su se osušile ili stale sa rastom. Zatim ima situacija gdje su voćke izgubile jedan dio korjenja uslijed prošlogodišnje vode i jakog vjetra pa sad teško napreduju, muče se u porastu. Svi ti problemi utječu na tu našu nesretnu voćku koja je tome svemu izložena na milost i nemilost.
 
@nem: Prošla (izrazito kišna) i ova godina (mraz, hladno, vjetrovito vrijeme u početku vegetacije, dosta šokova) su ostavile dosta posljedica u voćnjacima. To se očituje u vidu sušenja voćaka koje su prošle godine bile u vodi dosta dugo, pa su preživile, krenule u proljeće terati listove i cvijetati i onda su se osušile ili stale sa rastom. Zatim ima situacija gdje su voćke izgubile jedan dio korjenja uslijed prošlogodišnje vode i jakog vjetra pa sad teško napreduju, muče se u porastu. Svi ti problemi utječu na tu našu nesretnu voćku koja je tome svemu izložena na milost i nemilost.
Meni se upravo to desava sa Greni Smitom, izvadio sam par komada i koren je normalan, zdrav, prskane su, djubrene kao i sve ostale, ali jak vetar i voda i osusice se izgleda oko 30-tak. Neke ce se oporaviti, nadam se...
 
@voxpfc77 jel ovo ideš na palmeta uzgoj?

@mitar88, kakvi su ovo kosi stubići?

Može li mi neko reći koliki plodići moraju biti na kruški da se uradi ručno proređivanje? I koji način da se to najbolje uradi?
 
Pa situacija kod kruške je suprotna onoj kod jabuke. Naime, kod jabuke se prvo formira terminalni plodić i on je najjači, pa onda postrani. Kod kruške je obrnuta situacija, prvo postrani, a onda onaj u sredini. I postranih nema puno kao kod jabuke, svega par, mislim do 4, mada može i više da bude. Logično treba izabrati najrazvijeniji plodić za dalji razvoj, a proredu možeš raditi na 15ak mm veličine plodića.
@Bećarina pusta, kako ti radiš proredu kruške?
 
Pa situacija kod kruške je suprotna onoj kod jabuke. Naime, kod jabuke se prvo formira terminalni plodić i on je najjači, pa onda postrani. Kod kruške je obrnuta situacija, prvo postrani, a onda onaj u sredini. I postranih nema puno kao kod jabuke, svega par, mislim do 4, mada može i više da bude. Logično treba izabrati najrazvijeniji plodić za dalji razvoj, a proredu možeš raditi na 15ak mm veličine plodića.
@Bećarina pusta, kako ti radiš proredu kruške?

Nikako, jer nemam potrebu za tim. Kod nas kruška neuspjeva najbolje. Par godina me mučila buha koja je radila čuda u nasadu, a i inače zametanje plodova je dosta problematično tako da nemam potrebe za prorjedom.
 
Vrlo loš, nije prelazio 15-ak t/ha. Sad kad sam buhu stavio pod nadzor i uveo neke novine u proizvodnji vidjet ćemo šta će biti.
 
Poduplaće se! :D

Moram, kad završim sa obavezama na faxu da te posetim, da vidim kako izgleda zasad kod tebe, malo da se ispričamo!
 
Samo se najavi par dana prije i nema problema. Neki dan sam bio u Somboru, a kad budem išao drugi put najavit ću ti se.
 
Naravno da ću se najaviti..... Šaljem ti moj broj u inbox, pa kad budeš svraćao samo mi šutneš sms!
 
Nazad
Vrh