Kruška

Pa vidis, to je slika od danas, a kruska se u njoj odrzala od prosle godine samo da ne ostane bez rakije...
Od 5 flasa koliko sam stavio 2 su uspele da porastu, doduse malo su manje, ali taman da staju u flasu.
Lepo je za oko videti, ali jos uvek nemam rakiju od kruske da stoji u njoj vec je unutra jabukovaca...
 
Pozdrav svima. Sta preporucujete ,sa kojom djubrivom da prskam kruske?. Prosle godine sam radio sa SLAVOL-om ,al neki mi kazu ,da je to skoro nista. Upravo zato pitam ,jer primetio sam da lisce nisu bas zelene,nego vec svetlo zeleno.


Da, još je malo prohladno, to žutilo je prisutno! A što se tiče đubriva, slavol je ok đubrivo, a ako ti se ne svidi, možeš probati Kristalon Specijal, koji se isključivo primenjuje za folijano prihranu! Budi oprezan sa vremenom tretiranja, nemoj kasno tretirati, da ne prolongiraš celokupan tok vegetacije!
 
Je li ko od vas prskao sa preparatom od Bayera:BASTA! Ja sam poprskao i poceo je susiti travu,a da li je efikaasan i jel nije kao Gramoxone da samo unisti nadzemni dio korova a korijen da ostane ne taknut u zemlji.
 
FruitBoy.....Bas danas sam kupio kristalon specijal 18+18+18 (3 Mgn) Ovo su mi isto preporucili kolege iz mog kraja. sa ovim da prskam sada i za 10 dana josjednom. Posle da predjem na kristalon braun sa vecinom kaliuma i sa tim da prskam sve do sazrevanja kruske. Dali se i ti slazes ovom?
 
Da, i nešto što ima kalcijuma u sebi, da bi sprečio pojavu fizioloških oboljenja plodova. U tu svrhu možeš upotrebiti kalcijum-nitrat ili kalcijum-hlorid. Mada, po meni najbolje je neko sredstvo na bazi helatnog kalcijum-karbonata. Prvi od ona dva ima azota u sebi, možeš prolongirati vegetaciju, a drugi hlora, koji je mikroelement i koji deluje u manjim količinama. Zato, oprez!
 
Da, i nešto što ima kalcijuma u sebi, da bi sprečio pojavu fizioloških oboljenja plodova. U tu svrhu možeš upotrebiti kalcijum-nitrat ili kalcijum-hlorid. Mada, po meni najbolje je neko sredstvo na bazi helatnog kalcijum-karbonata. Prvi od ona dva ima azota u sebi, možeš prolongirati vegetaciju, a drugi hlora, koji je mikroelement i koji deluje u manjim količinama. Zato, oprez!
Hvala josjednom. Samo jos jedno pitanje.Koliko cesto da koristim Kristalon braun ? Nebi voleo preterivati . Prosle godine slavol sam prskao nedeljnom jednom.
 
Nema pravila koliko puta treba, sve zavisi od obezbeđenosti kalijumom! Manje kalijuma, više tretmana i obrnuto. I još jedna bitna stvar, gledaj u više navrata da rasturiš potrebnu količinu đubriva. Jer kao i čovek, i biljke više vole pomanje da usvajaju hranu, ali u više navrata (obroka) :)
 
Evo jednog eksperimenta sa Viljamovkom

IMam jednu flašu sa viljamovkom u njoj, kupio sam je u mađarskoj početkom 90ih i kruška je još živa! Prošle godine sam i ja hteo da tako postavim par flaša ali sam zakasnio :) Ove godine neću...

Inače, meni je rakija od abate fetel i boskove bočice tri puta lepša od viljamovke.
 
@valhalla

Ajde, opisaćeš mi postupak kako "zarobljavaš" plod kruške u bocu!

@Bećarina pusta, jesi živ, šta ima novog?
 
@valhalla

Ajde, opisaćeš mi postupak kako "zarobljavaš" plod kruške u bocu!

Nema tu puno nauke, nađeš mali plod koji je pri kraju grane, izdvojen, natakneš flašu na granu i pričvrstiš je nekako...Ja imam žicu na nekih 50cm od zemlje na kojoj je nakačen sistem za zalivanje pa gledam da tu nađem zgodno mesto za kačenje flajke. Iduće nedelje ću se pozabaviti ovim pa ću uslikati...
 
Ima li mnogo uticaja plod na kvalitet rakije u flaši, ako bi stajala npr. godinu dana?

Zanimljivo pitanje na koje ne mogu da dam odgovor :)
Imam par flaša sa kruškama ali to je još pokojni ćale stavljao u vreme dok ja nisam pio rakiju, pa nisam probao kako izgleda rakija iz taze flaširane kruške. Al ne verujem da može da smeta.
Jbg trebalo mi puno vremena da skontam šta valja...
 
Pozdrav. Dešava se nešto čudno sa kruškama. Juče sam primetio da im je počelo da opada lišće na početku osnovnih grana i na početku provodnice. Inače nema uopšte bolesti i redovno se prskaju. Malo sam zabrinut jer se jedna bukvalno preko noći osušila, lepo je cvetala i sam odjednom poodpadalo svo lišće i cvet kao da joj je neko odsekao koren. Stavljam jedan primer (slike) pa kao neko zna da mi kaže šta je to....





 
Možda si preterao sa hemijom, neki herbicid da se slučajno tu našao.... ne znam šta bi drugo moglo da bude....ne verujem da je nedostatak nekog elementa u pitanju!
 
Ne verujem da sam preterao sam hemijom, zadnje prskanje je bilo 30.4. a ovo sam primetio pre dva-tri dana...
 
Nazad
Vrh