Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Pa vidite ovako,

ja sam kao što sam rekao seljak u duši koji još uvek živi u gradu, a moje sam organizovao oko hranjenja.Moje je nabavka hrane, organizovanje klanja, razvoz....Evo koji su moji mesečni troškovi za turu od ovaj put 86kom, koji su postigli prosečnu težinu 2,4kg, ali sam napravio grešku zbog malog prostora od verovali ili ne od 7m2, kakva je bila gužva , možete samo da zamislite :)) :
90 pilića( 4 uginuća)
350 kg prekrupe
30 kg premixa
160kg sojiče sačme
5kg masti
klanje
gorivo
struja.
Nadam se da nisam nešto preskočio, pošto mi je ovo prepisana kalkulacija od mojih pa mislim da je sve tu, a ukupno je sve ovo izašlo 30.500 din, sa sve putarinom, i kao što rekoh gorivom i prevozom do Beograda i Novog Sada.Čisto mi je ostalo oko 15.000 din.Bilo je nekih 205kg mesa.
Sa novom cenom na tržištu, i većim prostorom koji sređujem, i tržištem koje sam počeo da razvijam, očekujem lepu zaradu.
Moram da napomenem da još nisam uzeo čerupaljku, i da sam platio klanje 86x35 din=3010 din.Sledeći mesec uzimam čerupalju pa ću i tu da uštedim poprilično, samo da se izveštim oko klanja, za sada sam samo gledao kako se to radi. :sta:
Još da kažem da sve kupujem, čak i prekrupu jer svog kukuruza nemam , za sada, a u Rumixu u Rumi sam plaćao prekrupu 24 din, znači nisam ni mleo.Kad ove godine posejem svoj kukuruz, tek tu štedim.Matematika je ovde prosta i jasna.Najbitnije je u svakoj proizvodnji plasman, i to do direktnog kupca, tako svi prođu bolje i proizvođač i kupac, a za preprodavce neka ostane jedan veliki ŠIPAK.Seljaci nisu složni, nema zadruga,, zato nam je sve ovako.
Braćo seljaci, ako ponovo ne napravimo zadruge propali smo.Ja sam ubeđen da seljak može extra da živi, samo je stvar direktne povezanosti sa kupcem u gradu.Ja sam radio kao menadžer, pa nešto od svog znanja počinjem da primenjujem u ovom mom poslu u razvoju.
E da, za sada nisam imao potrebu za bilo kakvim vakcinama, malo se oslanjam na iskustvo komšija seljaka, koji gaje za sebe, pa videćemo šta me čeka u narednim turama.
Ja napisah knjigu, neka mi niko ne zameri na ovom postu. :ppozdrav:
Svako dobro svima! :cao:
 
Svaka ti je kolega na mestu.Nista bez udruzivanja.Lako je sad kad nema pilica. Ja sam prosao pticiji grip,uvoz iz argentine,brazila,preradjevine iz drage nam makedonije i jos drazeg kosova.Zamisli da imas 2-3 hiljade komada apojavi se neki bagatelni uvoz koji treba preziveti.Puknes par hiljada dragih nam evrica pa onda kalkulises sledeca tura mora biti bolja.Naravno ako imas da je izfinansiras.E a sta akom bude opet losa cena ne izvuce te niko, budes kolateralna steta.Da ne duzim zato je cena ovakva, ako se ne zaradi kad pilica nema pa kako ce kad nikome ne trebaju.
Kamo lepe srece da svako zna svoje i da se rad i trud adekvatno naplate.Ni premalo ni premnogo. Ovo je ipak SRBIJA.
 
@ brankovrdnik
Branko kada si to tovio pilice ( godisnje doba, ako nije tajna) i ostvario tako dobar prirast 2,4 kg ocisceni, a utrosak hrane 6,33 kg po komadu i koji je hibrid pilica? :ppozdrav:
 
Bez ljutnje i sam sam ucestvovao u prepisci al ipak mislim da smo se udaljili od teme.Vise pisemo o ceni hrane nego ceni pilica.
 
Ćao svima, kod nas je danas počelo klanje pilića ,imamo oko 400 komada,
žive 155 din.
očišćene 220 din.
 
Mala razlika.Kolje se pile za pedesetak dinara.Zavisi naravno od velicine.Kod nas uzimaju za usluzno klanje 60 po komadu,a 40 na vise.
Na pijaci nece ni da cuju bez 260 i to im se "NE ISPLATI'.
 
Usluzno klanje 50,0 din.po komadu. Dodje po njih, pohvata, potrpa u gajbe i doveze uredjene, tako radi jedan. A ovaj drugi trazi da mu doneses pilice i da dodje po njih a cena ista 50,0 komad. Ja uredjene sutra prodajem po 260,0 din. za kg. i svi su naruceni. :ppozdrav:
 
Duško58 je napisao(la):
Usluzno klanje 50,0 din.po komadu. Dodje po njih, pohvata, potrpa u gajbe i doveze uredjene, tako radi jedan. A ovaj drugi trazi da mu doneses pilice i da dodje po njih a cena ista 50,0 komad. Ja uredjene sutra prodajem po 260,0 din. za kg. i svi su naruceni. :ppozdrav:

Napiši težinu i koliko su hrane pojeli.hvala unapred :ppozdrav:
 
Pojeli su 8kg po komadu. 3 kg jedinice 22% prot. , 4kg dvojke 19% i 1kg zavrsnog 16% sutra javljam prosek tezine. Kod mene su manje ture po 30 kom. za dve nedelje stize druga tura za klanje pa tako stalno; napravio sam i cetvrti boks. Moram tako da ih delim (po 30 kom.), bojim se za prodaju. :ppozdrav:
 
Hvala za brz odgovor i za trebe zbog jubilarnog posta ne ide samo :ppozdrav: nego gajba ali kad se vidimo
 
Cestitka za 500 post.A za DUSKO58 da pripazi na boksove.Ako sam dobro razumeo sva 4 su u jednoj prostoriji.To nije dobro :nono:
Trebao bi odvojiti pilice po prostorijama a ne po boksovima.
Shvati ovo dobronamerno i ziveli :ppozdrav:
 
Sta sam ja rekao, ako mesaone osete povecanje cena piletine ide i hrana za tov pilica gore. Neke mesaone su vec digle za 2-3 din. po kg. :ppozdrav:
 
Na cenu hrane najvise utice cena kukuruza i soje a kod mesaona je velika konkurencija pa potraznja za piletinom moze malo da utice na cenu hrane. Cena utovljenih i piletine ce biti dobra jos sigurno do maja a cena jednodnevnih ce ici gore za nekih 5 dinara jer sa lepim vremenom pocinje kupovina na malo ili sto se kaze za sebe . Posto je piletina poskupela ljudima se vise isplati da kupe odredjenu kolicinu jednodnevnih pilica i utove ih za svoje potrebe.
 
@dusko 58

Druze u pravu si sto se tice one cene kocentrata o cemu smo govorili....
Doslo je do poskupljenja komponenti od mog poslednjeg racunjanja,ali opet je jeftinije u proseku za 10din/kg od kupovnog kocentrata,sto ti na piletu izadje oko 70din,ako racunamo da pile pojede 7kg kocentrata,a to na kolicinu od trenutno 300kom koliko cuvam iznosi 300x70=21 000,a mora se priznati da je to lepa para + pno sto zaradis na pilicima...
Mada kada je cena dosta losa,treba probati i sa premiksima,mozda pilici budu nesto laksi nego obicno,ali je i ishrana dosta jeftinija sigurno...
Molio bih za vase misljenje :ppozdrav:
 
@ Petar 90
Petre druze moj mladjani, naj bolja varijanta je raditi sa pilecim superom i svojim kukuruzom. Pogleda se lepo "Pirsonov kvadrat" i izracuna koja kolicina kukuruza ide na 10kg 40% supera za pilice + u odredjenoj kolicini 1% premiks sa kokcidiostatikom za P-I, isto tako za dvojku i finiser ali u njih premiks bez kokcidiostatika. Trenutna cena pil. supera je 68,0 din za kg. :ppozdrav:
 
Jednodnevno tovno pile za 24. 03 komad 46,0 din. domace jednodnevno pile 35,0 din. pile koka nosilja jednodnevno 65,0 din. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh