Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Jednodnevni tovni ce biti ceo april oko 50 dinara a tek u maju se ocekuje pad cene jer sada ide dosta prodaja na malo. Cudno je sto pada cena utovljenih na zivo koja je sad oko 120 dinara.
 
@ robins
Ja sam juce spustio cenu na 250,0 za kg uredjenog, a svi su bili dogovoreni po 260,0, ne znam zasto ali tako sam uradio. :ppozdrav:
 
Poceo sam da prodajem ociscene pilice,pa me zanima u cemu cuvate pilice dok se ne nadje musterija ?

Jel se moze drzati u zamrzivacu ili se pile mora zaklati isti dan kad dodje musterija ?

Malo me to buni,jer sam nacuo da se mora zaklati isti dan kad dodje musterija i da niko ne zeli pilice koji su stojali u zamrzivacu ??

Nov sam u prodaji pilica,pa ne znam kako to ide,inace prodajem na sitno privatno,odhranim oko 60-100 komada za sebe,pa sta se proda,proda se,ostatak ostane meni :)
 
da se nadovezem u vezi raslojavanja pilica normalna stvar da niko od proizvodjaca jednodevnog pileta nece nista lose reci za pile koje proizvodi a vrlo dobro znaju koliko faktora utice na kvalitetno proizvedeno jednodevno pile ali o tome je glupo govoriti jer adekvatnog odgovora nece biti samo jos da kazem cena ociscenog pileta u Smederevu je 185 din a razlog tako male cene a pogotovo na opstini smederevo je prodaja skarta od pilica na Smederevskim pijacama a to postizu tako sto po farmama kupuju sav skart po veoma maloj ceni i oni sa skartom diktiraju cenu , najbolje pile koje oni mogu da ponude kupcu na pijaci je moje najgore al sta se tu moze samo jadan nas proizvodjac sto se muci dva meseca pa ga dadne djaba
 
Cena zive vage je pocela da pada i sada klanice otkupljuju za 105 do 115 dinara za kilogram. Razloga za pad je vise a najvazniji su i dalje slaba kupovna moc kao i to sto su zbog vece cene svi uzimali pilice za sopstveni tov. Svi obicno utove po koje pile vise pa ih sad prodaju.
 
@ robins
U pravu si, narod nema novaca i to je najveci razlog pada cena tovnih pilica. Kada dodju za klanje tovljac je bankrot i da bi dosao do dinara daj posto das dalje ne mogu da ih hranim. Ovi sitni (kao ja) zeznu se i krenu 80-100 komada zaduze se prodavnici st. hrane i onda moraju da prodaju ispod cene da bi vratili dugove. Baska je sto su i kupci dekintirani pa traze odlozeno na tri meseca. Sve u svemu svodi se na jedno, NEMA PARA. :ppozdrav:
 
Besparica je pogubna za sve nas a ovoj krizi nikad kraja mada nas politicari ubedjuju da je prosla mada jos nema dokaza za to. Sad bas citam blic i vidim da je i kod Nemaca frka zbog zaduzenja ( http://www.blic.rs/Vesti/Svet/247808/Nemacki-drzavni-dug-preko-dve-hiljade-milijardi ) a kad njihova ekonomija ima prehladu onda je nasa sa svinjskim gripom ako vec nije i pokojna. Sbog besparice, visokih cena, pocetka setve i zahladjenja vidim da poslednjih dana pada interesovanje za jednodnevne pilice i da poljoprivredne apoteke imaju sve manje narudzbine. Veliki tovljaci koji nemaju neku godisnju cenu i dogovor vec mesec dana ne useljavaju jer nema neke zarade. U narednom periodu ce cena jednodnevnih pilica poceti da pada do nekih 40 dinara po apotekama. Cene utovljenih pilica je vec pala i stajace na nekih 105 do 110 dinara + 8% PDV. Ckok cene piletine ce biti tek u prvoj polovini maja kad ce se osetiti nedostatak utovljenih pilica zbog manjeg useljenja po velikim farmama.
 
@radujko

Kao proizvodjac jednodnevnih pilica moram da se branim i da po ko zna koji put kazem da do raslojavanja dolazi zbog mnogo faktora a da inkubatori nisu jedni razlog. Svi faktori koji uticu na rad inkubatora podjednako uticu na sve proizvedene pilice a ne samo na neke koji se rasloje jer ako meni izadje iz masine 20000 pilica svi su proizvedeni pod jednakim uslovima. Ako su sva jaja sa iste farme onda se taj skup istih uslova jos prosiruje i smanjuju se razlozi za raslojavanje. Od izlaska iz inkubatorske stanice do klanja prodje bar nekih 45 dana a to je dovoljno vremena da se naprave neke greske i dodje do raslojavanja. Tu su narocito kriticni transport do farme i prvih desetak dana na farmi. Sto se tice prodaje i konkurencije to je vec vasa lokalna stvar ali svaka konkurencija je dobra stvar i treba joj se prilagoditi a ne samo se zaliti.

p.s.
Prijatelju koristi malo . , i veliko slovo kod ovako duuugih recenica.
 
Svakom je njegova muka najteža...prodavcu uvek prejeftino-jer zna koliko je uložio, kupcu vazda preskupo. Za sada o ovoj temi mogu da pričam samo sa pozicije konzumenta, uvek mi je bilo ukusnije i slađe kupiti pile od nekog koga znam - nego u marketu, s druge strane nas je u kući sedmoro, petoro dece, troje raste ko iz vode, svi bi da pojedu i batak, i karabatak, pa malo belog mesa - za nas bi pilići morali da budu ko pauci (s osam nogu) i još veliki ko nojevi... I onda, hteo ne hteo, ako hoćeš meso na stolu, bar po koji put, okrećeš se marketima, sniženjima, akcijama, svesno izbegavaš u tom trenutku da misliš ko je, kako, odakle i na koji način nabavio to jeftinije meso... Mi još i kojekako, mm radi, ja se (i pored fakultetske diplome koju mogu samo da...uramim) bavim hraniteljstvom, pa i tu kane koja parica kao platica (nisu demunutivčići od ljubavi - no zbog mizernog iznosa iste), ali moja sveki ima penziju oko 15.000 i kud će žena pre?! Dok poplaća režije i lekove - meso vidi samo o praznicima. Zato smo i rešili da sami po nešto utovimo, pa kako nam Bog da... Valjda će se naći i računica...
 
Uvek je oko Vaskrsa pad potraznje jednodnevnih pilica kao i utovljenih jer se u to vreme vise konzumira prasetina i jagnjetina. Sto se tice jednodnevnih pilica sad polako prestaje prodaja na sitno a krecu sa useljenjem velike farme.
 
@ radujko
Druze ne radim ja po mnogo. Svake dve nedelje po 30 kom. i to rasturim po komsiluku.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh