Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Utovljenih brojlera na farmama trenutno nema a i malo je onih koji stizu na klanje u skorije vrema tako da ce cena ici sigurno gora a dali ce doci do 200 din nisam bas siguran. Sa cenom od oko 160 do 170 dinara dobro prolaze farmeri koji tove nekoliko hiljada pa gore jer su im troskovi nizi zbog hrane i manjih ulaza. Problematicna je samo naplata za koju se danas uvek ceka. Jednodnevni pilici su kod nas 40 dinara a apotekari i prodavnice idu sa + 5 dinara.
 
samo ko radi rade na par hiljada su ograniceni turama pilica, jer uglavnom se radi o jednom objektu tu dolaze pilici borave 6-6,5 nedelja zatim izdjubravanje onda dezinfekcija 7 do 10 dana postavljanje za novu turu zagrevanje pa procenite koliko se tura moze uraditi
 
Pre svega, još jednom dobrodošlica, očigledno da će ovaj član biti od koristi, skoro da smo ga kritikovali kako se nije predstavio, kad ono "pade" predstavljanje za primer:

ja sam Oliver Bogojevic iz golubinaca iz srema, bavim se proizvodnjmo jednodnevnih pilica rase ross308 imam svoje maticno jato od 4000koka, inkubatorsku stanicu u zivinarstu sam od 2006god inace moja porodica se bavi privatnim poslom tj. mesaonom stocne hrane vec 20god,zavrsio sam fakultet za predetni menadzment, a sada sam zivinar inace imam 29 godina.pozdrav svima ako nekom treba neka informacija moj tel je 062/200-234

:ppozdrav:
 
sve je za ocisceno....

ljudi danas dobio informaciju,preprodavac iz varvarina mi reko,ne znam mu ime,slucajno smo se sreli:
kaze da ne moze da nadje pilice ispod 230din ociscene,kaze nema ih nigde,prosla tura bila slaba cena i ljudi izbacili,a i preko zime verovatno narod nije cuvao
 
Da li velike firme( klanice) kupuju žive i kako se kreće cena?
Neko je rekao da u Plandištu uzimaju po 170 ,verovatno je to živa vaga jer imaju veliku klanicu.
Ne verujem da ljudi kolju pa im nose!!
 
Cene su za zivu vagu i po njima pilice otkupljuju klanicari koji ih kolju i posle prodaju kao uredjene po pijacama ili prodavnicama. Sada je velika navala na farmere kojima su pilici pri kraju tova jer ih je malo. Klanicari su skoro uvek u plusu jer imaju sigurnu razliku izmedju nabavne i prodajne cene. Nemaju ni vecih problema sa naplatom jer ih prodaju na sitno a zbog manje kupovne moci ljudi sve vise traze bas male pilice koji ocisceni imaju do 1,5 kg.
 
danas kod nas cena na veliko za zive pilice 176,zaklani 210,a na pijaci zaklani 250...Skocila cena dosta
:ppozdrav:
 
@ brankovrdnik
Svaka cast ako si zadovoljan cenom 220,00 din. na ove cene hrane. :ppozdrav: :cao:
Post je spojen: [time]1297956651[/time]
_________________________________________________
"Piletina dobila krila" je naslov clanka u dnev. listu "Dnevnik" od 17.02 2011 god. Citiracu samo delove clanka interesantne za ovu temu.
"U kompaniji "Agrimes"... kazu da se nove cene piletine krecu izmedju 280 i 300 din. U nekim marketima jos uvek se prodaje po 244,9 ili 274,9 din. ali spram 183,9 koliko je kg pileceg mesa kostao lane poskupljenje je znacajno. U "Agrimesu" kazu da je istovremeno porasla i cena zivih pilica, koja dostize i 150 din."

"Od ponedeljka cena kg piletine u malopr. obj. ind. mesa "Matijevic" je sa 239 din. skocila na 269 din. za ohladjene pilice i 259 din. za smrznute. "

Supruga je danas videla na Futoskoj pijaci u NS da se uredjeni pilici prodaju po 250 din. za kg. :ppozdrav:
 
Pa jel vam ja rekoh da imam proverenu informaciju,i to od inspektora da cena pilica mora ici preko 200din,....
Samo da to nije namontirala darzava,da bi imali izgovor za uvoz,a bojim se da je tako
 
Ne verujem Petre, malo ljudi drzi pilice i nema piletine, a opet djavo bi ih znao sa ovima nikada nisi nacisto. :sta:
 
trenutno jeste tako,ali cim otopla krenuce ljudi d cuvaju zasvoje potrebe po 30-40kom,pa ce cena sigurno pasti,mada meni cena od 180din za klano pile odgovara,nisam djavo da mi malo....
Ja sam zano da cena ide sigurno gore,znas i da sam ti reko,ali jos nisam zavrsio objekat,malo sam u skripcu,poceo sam jos jednu stalu i zgradu za papagaje,pa se ne moze sve insfinasirati....
Glasam za da cena ostane iznad 200din, :ppozdrav:
 
Kanda se seljaku crno piše.Ja hranim oko 80-ak pilića, i imam turu na svakih mesec dana, obezbedio sam stalne kupce u NS i BGD, nosim ljudima na adresu , i zadovoljni i oni i ja,sa cenom od 220din sam se solidno uklapao u troškove, ali koliko se radujem ovom poskupljenju, toliko i strepim koliko će ljudi biti platežno sposobni da izdrže sva ova poskupljenja.Inače sam se počeo baviti jesenas ovom proizvodnjom.
 
Nazad
Vrh