Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

brankovrdnik je napisao(la):
Kanda se seljaku crno piše.Ja hranim oko 80-ak pilića, i..........................Inače sam se počeo baviti jesenas ovom proizvodnjom.

Pre svega, dobrodošao na Forum, posebno Živinarstvo, lepo si se raspisao, što je za pozdraviti i za svaku pohvalu, ali obaveza je predstaviti se, a i domaćinski je od vajkada, zato klikni ovde: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 i napiši par rečenica o sebi i svom biznisu sa brojlerima.

:ppozdrav:
 
Cena piletine ce sigurno biti dobra i u buduce a slicna situacija je i u Makedoniji i Crnoj Gori. Piletine na lageru vise nema pa su hladnjace skoro prazne a potraznja je velika a problen je sto je ponuda losa jer je cena do skoro bila niska pa se nije isplatio tov. Sa onim cenama ljudima se nije isplatilo ni da tove za sebe jer su se drzali logike da je jeftinije da kupe zaklano pile nego sami da ga tove . Sa ovim novim cenama sve je vise tih kupaca koji kupuju pilice za sopstvene potrebe. Piletina u marketima ide sigurno na preko 270 dinara a cena za zivu vagu na veliko je preko 150 dinara. Jednodnevni su od 35 do 40 dinara u zavisnosti od kolicine. Poremecaj moze biti samo ako krene uvoz Brazilske piletine koja ide u preradu zbog " dobrog " kvaliteta.
 
brankovrdnik je napisao(la):
Kanda se seljaku crno piše.Ja hranim oko 80-ak pilića, i imam turu na svakih mesec dana, obezbedio sam stalne kupce u NS i BGD, nosim ljudima na adresu , i zadovoljni i oni i ja,sa cenom od 220din sam se solidno uklapao u troškove, ali koliko se radujem ovom poskupljenju, toliko i strepim koliko će ljudi biti platežno sposobni da izdrže sva ova poskupljenja.Inače sam se počeo baviti jesenas ovom proizvodnjom.

Kako se ti Branko uklapaš u cenu od 220,oo dinara nikako mi nije jasno ako je kilogram koncetrata jedinice ili "startera" u maloprrodaji 48,8 "100%" i 51.80 "Zemunski", a pile oe 35 do 40 dinara, a gde su troškovi grejanja.........vitaminiu, vakcine......
 
Koriscenjem komponenata dosta se stedi na hrani...ja sam do sad hranio iskljucivo gotovim kocentratom,ali od ove ture krecem sa pravljenjem kocentrata,jer mi se prosecna cena za kilo uhvati 33din....
Tako dda je cena od 220din,i to da imas stalne kupce predobra... :cao: :D
 
@ Petar 90
Da li si u ta 33,0 din. racunao i svoj kukuruz, ako jesi molim te napisi nam tu recepturu da se i mi okoristimo. :ppozdrav:
 
Evo kalkulacije za cenu hrane po recepturama koje sam vec postavio. Mogu se dobiti povoljne cene hrane jedino ako se komponente nabavljaju na veliko i ako sami pravite hranu. Cene komponenti su bez PDV jer je on za neke komponente 8% a za neke 18% tako da je cena za otprilike oko 10% veca on dobijene.

http://www.2shared.com/document/ibHLrVh0/finiser.html

http://www.2shared.com/document/42qboREZ/grover.html

http://www.2shared.com/document/l1ZL-Zx_/predstart.html

http://www.2shared.com/document/sLkNQfyA/starter.html
 
Robins jako lepo objašnjeno :D
Par pitanja, koja je konverzija po kg prirasta?
Do kad ideš sa preds.? do kad sa starterom.? groverom?
Jel nije isto da li će pojeti po kg predstartera koji je najskuplji ili kg finišera koji je najjeftiniji.
 
Duško58 je napisao(la):
@ Petar 90
Da li si u ta 33,0 din. racunao i svoj kukuruz, ako jesi molim te napisi nam tu recepturu da se i mi okoristimo. :ppozdrav:
Dule dobijes za koji dan recepturu.... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
samo da odem do apoteke da vidim cenu komponenata i sve ti saljem sa obrazlozenjem :ppozdrav:
 
Mi radimo samo proizvodnju jednodnevnih tovnih pilica a tov ne radimo ali imamo dosta velikih kupaca koji uspevaju da postignu konverziju i od 1,85 u celom tovu.
 
@ Petar 90
Nemoj ici u apoteku evo ti cene komp. soj sac. 62,00
rib. br. 200,00
dkf 100,00
st. kv. 80,00
st. kreda 20,00
st. so 26,00
prem. kokc. 1% 190,00
pun soj griz 60,00
sun. sac 48,00
_____________________________
Cene su za 1 kg u koje je uracunat PDV 18% Ostao je samo jos kukuruz, on je sa stimulacijom 5% oko 22,0 din, sa ovim cenama tesko je napraviti recepturu da se uklopis sa 35,00 za starter 22% sir. proteina. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298315593[/time]
_________________________________________________
Mozda je najbolje praviti pilece smese sa pilecim superom 68,00 kg
prekrupa 22,00
prem. kokc. 1% 190,00
u superu imas sve komponente sem premiksa i prekrupe. :ppozdrav:
 
Ja sam hvatao prosecnu cenu....
toliko je bilo pre nove,jedino ako od tad nisu poskupele komponente...
preciznije od novembra meseca :ppozdrav:
 
Postovanje svima poredjenja radi placam komponente u Rumi po sledecim cenama:sojina sacma 52 sojin griz 45 suncokretova sacma 35 kvasac 47 kreda 6 dkf 65 stocno brasno 17 so 15 metionin 500 premiks sa kkc 125 bez kkc 80 kukuruz je inace 20
 
danas bio covek koji mi prosle godine prodavao kocentrat inace veterinar i gotov kocentrat mi ponudio po srednoj ceni od 47din,kg...
Ovih dana treba da mi dodje i jedan tehnilog,da mi napise recepturu za pravljenje kocentrata i odmah vam kacim,cisto da se vidi srednja cena...
 
Pijacari placaju 180 zivu vagu.Nema srece ni za nas tovljace ni za pijacare a kamoli za krajnje kupce. Rejalna cena 150 + - 20 u zavisnosti od ponude i potraznje,sve ispod vodi propasti proizvodjaca a preko uvozu "svetlecih pilica".NEK NAM JE BOG U POMOCI.
 
Po meni pijacna cena uredjenog pileta po kg treba da bude 250-260,00 din dok mesaone ne dignu cene, ali cim oni krenu gore treba i cena piletine da ide gore. Narod nema ::novac:: i mozemo ocekivati uvoz svetl. pilica da bi se sacuvao soc. mir. :ppozdrav:
 
Mesaone su tu gde su za njih se ne sekiram sta ce biti sa nama ja pravim sam koncentrat ali cena od 200 ocisceni nije bas adekvatna ponavljam zivi 150 +- 20 u redu ostalo ne valja.Inace informacije radi tzv kilasi 200.
 
Nazad
Vrh