Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Danas uselio 1500 malih po 40din. komad.Veliki 150, kilasi 200,a uredjeni 260.
Ako smem da primetim tema o ceni tovljenika mnogo bolje funkcionise,ovde su informacije veoma oskudne.
Pilicara na sve strane, a saradnja NIKAKVA.
 
Jednodnevno tovno pile za 31.03 2011 48,0 din. domaci i pilici koka nosilja isto kao i za ovu nedelju. :ppozdrav:
 
ajde sto su skupi po 40 i 45 al bar da prodaju kvalitet vrlo dobro se zna da se vrsi klasiranje tovnih pilica mada to ni jedan proizvodjac jednodnevnih tovnih pilica pri prodaji nece da kaze narodu nego kad je velika navala i potraznja sve utrape jadnom narodu i kad se navrsi 60 dana i dodje prodaja vidi se koliko skarta ima :nono:
 
Ja se slazem da ima skarta.Cena bi verovatno trebala biti veca,ali zbog raznoraznih svercera i muljatora,desava se to sto se desava.Ja sam od onih koji bi platio pile i 10 do 15 dinara vise,al da budu ujednaceni,a ne jedan 3kg,a drugi 1,5kg.
Na kraju je skuplja kirija nego espag.
 
kako meni nikad ali nikad nije se desilo da budu nejednaki, kod nas je trenutno cena pileta 42 din leti padne i na 22 din i uvek na 100 pilica dobijem 3 kom jer se racuna da skart moze biti do 2,5 %. sve drugo je kvalitet hrane i uslovi drzanja da kazem ljudski faktor
 
Sve zavisi od dobavljaca pilica. Oni koji imaju razradjen posao ne daju ni jedno pile preko broja narucenih, ali to sto prodaju je okej roba. Ako pilici nemaju dovoljno prostora ili hranilica neki zaostanu u razvoju i nemogu to nadoknaditi posto je vreme za odgoj pilica relativno kratko. Takve pilice treba ostaviti jos u tovu i sigurno ce isterati potrebnu tezinu. Znaci da ljudski faktor je bitan, ali i ispravnost isporucenih pilica, jedno bez drugoga ne moze. :ppozdrav:
 
U inkubatorskim stanicama nema klasiranja pilica vec se vrsi selekcija pilica i odvajaju se skartni pilici a to su oni koji ne mogu da stoje, sa lose zaraslim pupkom, poneko sa krivim kljunom i te skartne kod nas uzimaju nasi radnici koji ih tove pa sta prezivi. Dobri idu u kutije koje opet pre uvotara u vozilo pregledamo i onda idu u prodaju. Uvek postoji mogucnost da neko lose prodje a na ovaj nacin radnici imaju interes da ih sto bolje pregledaju. Prilikom kupovine uvek pregledajte sve pilice i ako ima neko lose reklamirajte ga. Sto se tice raslojavanja mnogo reci je bilo o tome ovde a jednodnevno pile je samo jedan manji razlog za to a mnogo cesce su to uslovi drzanja, transport, hladna prostirka i dr. Trenutna cena jednodnevnih tovnih pilica je 45 dinara.
 
robins, potpuno se slazem, samo bih dodao da kod nas redovne ( stalne ) musterije uvek imaju popust sto u ceni sto u pilicima tako da su dobavljaci korektni jer je bitno sacuvati dobrog kupca
 
Imam dovoljno iskustva i znam sta znaci prenaseljenost,mali broj hranilica i pojilica.Samo jedna stvar,Uzimam pilice tokom cele godine i nemam problema.Pilici ekstra.Kad je frka i potraznja u apotekama,tj sezona,kod mene raslojavanje.
Mislim da su svi komentari suvisni.Inace uzimam pilice i kad apoteke ne uzimaju,dinamiku isporuke dajem 4 do 6 meseci unapred i trosim izmedju 20 i 25 hiljada komada godisnje.
 
E nije to bas tako jednostavno.Najgore je kad lutas.S ovima radim vec 6 godina konstantno.Bitnije mi je zdravstveno stanje,a to je ok.A sto se tice cene danas cujem od vlasnice jedne apoteke,da su jednodnevni drasticno skocili i to na 54 veleprodajna.Po tome idu na preko 60 u maloprodaji.
Dolazi do izrazaja onaj triput manji uvoz maticnih jata.Sad ce prodavati i skart.Inace veliki padaju na 140 do 145.Sve kontra.
Post je spojen: [time]1301325912[/time]
_________________________________________________
Cuo sam se sa mojim dobavljacem,cena 42.
 
U zadružnoj poljoapoteci u Srbobranu jednodnevni tovni pilići su sa 45 odjednom skočili na 57 din. Ja sam uzeo gotove tovne piliće (prosečno oko 3.1 kg) i živa vaga je 135 din/kg.
 
Cena malih pilića na veliko JE KOD NAS 50 DIN I NEMA IH ,CENA KILASA 190 DIN A UTOVLJENI IDU 140-150 DIN I MISLIM DA CE CENA UTOVLJENIH PILICA ZA 3 DO 4 NEDELJE OTICI GORE JER NIKO OD TOVLJACA NIJE UBACIVAO ZADNJE 4 NEDELJE SVE JE ISLO U MALOPRODAJU.

by Maestro: Bogojeviću, ubuduće ne sve velikim slovima (već samo gde treba), jer se to, na Forumu, smatra vikanjem !
 
Cena na pijaci Bolec-BGD juce 50 dinara jednodnevni a u cetvrtak 24.3 bili 55 din. Ovi veci 3-4 nedelje 160 dinara komad a ocisceni od 230-260 velika ponuda nisu ih prodali siguran sam jer sam bio oko 11 sati bilo je puno. Velika je traznja jednodnevnih pilica ali i koncetrat je skup.
 
Ove godine roditeljskih koka tovnih pilica u eksploataciji ima oko 550 000 sto je neki dugogodisnji prosek a prosle godine je bilo oko 700 000. Jednodnevni pilici su skupi jer je velika potraznja posto je poskupela piletina pa se svima isplati da utove pilice za sebe. Za stalne kupce se formira godisnja cena i ona je stalna bez obzira na trzisnu cenu. Cena jednodnevnih ove godine je zaista visoka ali sa tom cenom mozemo taman da isplatimo sve dugove od prosle godine koja je bila katastrofalna za sve proizvodjace pilica.
 
Jednodnevno tovno pile za 07.04 51,0 din. Razgovarao sam sa vlasnikom inkubatorske stanice i covek mi kaze da imaju razumevanja za besparicu i da su zato cene nize, inace bi trebale da budu blizu 60,0 din. :ppozdrav:
 
Da li je za ovu temu ali da pitam, koliko odpada od pileta 3 kg. bez glave , nogu i creva. Meni nije jasno da po piletu odpadne 770 grama.Zivo 2.930 grama ocisceno 2,160 to se odnosi na prosek 20 pileta starih 49 dana. Dali ih terati duzi vremenski period ili .... slusam
 
Nazad
Vrh