Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Duško58 je napisao(la):
@ Petar 90
"Iz tvojih usta u Bozije usi." Kazu ljudi da to nije samo bezukusno nego i da smrdi. Kako to mogu deci da daju da jedu?
JA sad zavrsavam objekat za 500kom,i nadam se da cu cim prodje ovo hladno vreme koje javljaju napuniti isti...
Kad budu stigli pre cu ih pokloniti sirotinji nego ih prodati dzabe,ovako cu bar nahraniti neka gladna usta...A ovi samo nek jedu tu smrdljivu piletinu i naka produzavaju redove u bonicama,pa kad im dodje iz dupeta u glavu bice boga mi kasno
 
Samo napred Petre. Ja celu zimu hranim pilice, vise tura po manje. Razmak u turama je 2-3 nedelje, tako da kupci uvek imaju zvezu piletinu. I ja cu morati da dozidjujem pre nego stignu curke, inace bi morao da smanjim jednu turu pilica pa bi razmak bio 4 nedelje. :ppozdrav: :cao:
 
@Dusko58
Kamo lepe srece da je zamrznuto pre godinu dana. Pileci bataci koji se na Kosovu prodaju po 12 Eura za paket od oko 15 kg su s' kraja proslog veka. Kazu da spolja izgledaju normalno al im je koska crna. Najgore je sto se svercuju i prodaju najcesce po kafanama. Zbog toga sam prestao da budem brojlerpatriota pa pileci batak na zaru porucujem samo u 100% sigurnim kafanama.
 
u ovom trenutku je ja mislim najbolje ako se moze uzeti hrana unapred za sledecu turu, jer kako skacu cene isplati se. ja sam i probao da pravim hranu i uzimao od raznih proizvodjaca ali najbolje rezultate sam imao sa gebijevim koncetratom cak sto vise i potrosnja hrane mi je bila smanjena za 25 do 30 % a uginuce ispod 1 %. i tu sam imao najbolju zaradu 240 e na turi od 400 kom. ( uginuce je bilo zbog srca )
 
Ljudi udaljili smo se od teme. Da li neko zna cenu uredjenih pilica na pijaci ali da nisu odmrzavani? :ppozdrav: :cao:
 
200din kod nas na pijaci.....

A NASLOV DANAS U NOVINAMA KAZE OVAKO "SVETLECI PILICI U NASIM MESARAMA"

Pitanje je sta li sve jede nas narod samo da je sto jeftinije?
 
@ Petar 90
Hvala Petre. Mislim da je to malo. Ja sada prodajem po 230,0 a mislim da je na pijaca u Novom Sadu i vise. :cao:
 
@ ZORAN.BNS
Ne prodajem zive samo uredjene. To je meni dodatno zanimanje pa mi ni ture nisu brojno velike (30-40 kom.) Po dve ture mesecno. Dok ne dodju curici moram malo prosiriti prostor. :ppozdrav: :cao:
 
cena jednodnevnog pileta trenutno je 40 din, utovljenih pilica na trzistu i nema a krece se od 120 do 130 din (sto je i cena kostanja tj.zarada nula),pala je strasno kupovna moc stanovnistva a sto se tice piletine iz brazila najstrasnije je u tome sto su ti pilici hranjeni sa genetski modifikovanim kukuruzom i sojom i u tome je problem najveci,to je javna tajna i svi cute i prave se ludi,samo neznam kome je u cilju da nas truje godinama i unistava i onako jadnu privredu ako ovako nastave sve ce ugusiti i otrovati.

Molimo da se predstavite u temi za predstavljanje: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.4170
 
@bogojevic

druze ja se slazem s tobom,i pored toga sto se zna cime su hranili te pilice,narod ih i dalje kupuje i konzumira,ili mu ne smeta ili ne zna da je stetno :bravo: :sta: :sta: :sta: :sta:

Tako da mu sve na isto dodje,tj da ce sve propasti ::lose:: ::lose::
 
Ljudi nemaju ::novac:: da kupe nešto skuplje a moraju jesti.Bitna je cena ko pita za kvalitet. Ja sam celu prošlu godinu prodavao po 140, a sad mogu tražiti 200 al ko će mi platiti toliko :sta:
 
Onaj koji treba da se oglasi ,( a kome je to i duznost posto za to i prima platu,) protiv uvoza mesa dobijenog od zivotinja hranjenih GM hranom CUTI zato sto najverovatnije ima deo kolaca u toj raboti.
 
Cena utovljenih pilica definitivno ide gore jer je od juce kod Matijevica u otkupu 125din +pdv a neki manji otkupljivaci vec placaju od 140 do 160 dinara za kilogram zive vage za kupovinu od par stotina komada. Sa takvim cenama i pored skupe hrane ima neke zarade za tovljace.
 
bogojevic je napisao(la):
cena utovniejlh pilica u plandistu placaju 170 din

@bogojevic

Dobrodošli na Forum, sve pohvale za prve post-ove, ali pravila nalažu da se predstavite, samo kliknite na sledeći link (ništa ne boli): http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.4170, i napišite par osnovnih podatka o sebi, kao što to drugi rade. Red je, a posebno posle tri ljubazne molbe !?!?!?

:ppozdrav:
 
Valjda ce sunce malo ogrejati i pilicare. Jednodnevni kod nas 43,00 din. u poljoapotekama. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh