Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Jos malo se nece isplatiti da se zivi...
 
@ZORAN.BNS
Nemoj da te obeshrabrimo, ako imas dobre rezultate sa te 4 komponente onda samo napred, mora ovaj narod i piletinu da jede. :ppozdrav:
 
Duško58 je napisao(la):
@ZORAN.BNS
Nemoj da te obeshrabrimo, ako imas dobre rezultate sa te 4 komponente onda samo napred, mora ovaj narod i piletinu da jede. :ppozdrav:
Slazem se s tim,nesto mora da se radi,samim tim i da se zivi i jede....
Daleko od toga da zelim nekog da obeshrabrim,samo kazem da je bolje po njega da ne stavlja nista na papir,ako je do sada imao racunicu onda neka tako i nastavi,papir mu nije potreban....
 
Do sada sam prodavao žive po 140 a očišćene 200. Prošle nedelje sam uzeo male po 35, međutim,pre dve godine sam jednodnevne plaćao 25 a utovljene prodavao po 150. E sad gledajući sadašnje cene kukuruza i soje možda bi bilo najpametnije da prodam soju i kukuruz i mirano :spavam: ili da hranim narod piletinom :sta:
 
ZORAN.BNS
Što se tiče cena od pre dve godine potpuno ista situacija i kod mene.A ove godine nedoumica raditi ili ne raditi pitanje je sad. :ppozdrav:
 
U tovu pilica se moze gledati samo neki godisnji prosek kada ima dobrih i losih tura pa se onda izvuce neki prosek i zarada. Ako se gleda da se pocne tov kada je dobra cena nije dobro jer tada mnogi pocnu pa kad se pilici utove onda padne cena. Sada trenutno tovljaci mogu da racunaju na neku zaradu od 30 do 40 dinara po utovljenom piletu uz dobru nabavnu cenu hrane i dobru konverziju. Jednodnevno pile je najmanja stavka u troskovima tova a sada je najveca stavka hrana. Zbog toga se mora voditi racuna o gubicima hrane u tovu ali o tome smo vec pricali u drugim temama. Inace cena utovljenih pilica mora da ide gore uskoro jer slave prolaze a i utovljenih pilica i zamrznute piletine na lageru je sve manje. Jos uvek problem pravi Juzno Americka piletina koja ulazi kod nas iz Makedonije mada ona zbog "dobrog" kvaliteta ide u preradu. Makedonija inace ima pokrivenost potrosnje piletine sa svojom proizvodnjom sa manje od 10% a sve ostalo je uvoz a kod nas gomila parizera, pilecih prsa i sl. kod kojih je zemlja porekla Makedonija. Al' vazno je da je jeftino.
 
Takođe se slažem sa komentarom,samo razmišljam ako cena hrane,prvenstveno kukuruza nastavi ovim tempom da raste kakva će biti u junu i julu i dali će cena utovljenih pilića uspeti da prati cenu hrane i naravno da proizvođačima ostane i nešta ::novac::
 
ZORAN.BNS je napisao(la):
Takođe se slažem sa komentarom,samo razmišljam ako cena hrane,prvenstveno kukuruza nastavi ovim tempom da raste kakva će biti u junu i julu i dali će cena utovljenih pilića uspeti da prati cenu hrane i naravno da proizvođačima ostane i nešta ::novac::
i ja se slazem sa komentarom i mislim da bi cena trebala da rasate sa skokom kukuruza,tesko da ce neko da hrani pilice za dzabe ili jos gore da bude u minus :nono:
 
pa sad to oko cene smo krivi sami sebi jer do kraja devedeseth tj. 1999 cena piletine je uvek pratila cenu prasetine. zarada kod pilica je isplativa za jednu porodicu samo na kolicine koje prelaze 1500 kom i nova jata se dodaju na svake tri nedelje
 
Pa neko to radi namerno. Tome koji to radi je u interesu da zivinarstvo pa i cela poljoprivreda odu u majcinu, a on onda ce da gospodari trzistem odnosno uvozom hrane. Necu vise, sa ovakvim komentarom odlazim u drugu temu.
 
Duško58 je napisao(la):
Pa neko to radi namerno. Tome koji to radi je u interesu da zivinarstvo pa i cela poljoprivreda odu u majcinu, a on onda ce da gospodari trzistem odnosno uvozom hrane. Necu vise, sa ovakvim komentarom odlazim u drugu temu.
Nemoj da se nerviraš, pa takva nam je država i sve u njoj. Cela privatizacija je tako urađena.
Post je spojen: [time]1295457662[/time]
_________________________________________________
dejand28 je napisao(la):
Da li neko zna ko otkupljuje tovne pilice ili je samo ko se kako snadje?
Zavisi koja je količina u pitanju, imaš one koji kupuju po 100-200, pa po 500 i na više
 
Zamrznute piletine na lagerima skoro da vise nema tako da cena u narednih desetak dana sigurno ide gore i ako ih imate nemojte zuriti sa prodajom. Nas su cak i nakupci poceli da zovu i raspituju se ko je uzimao jednodnevne pre dva meseca.
 
@ bokib
Jesmo, ali j...s takvo junastvo. Verujem robinsu a i nadam se, ali me brine ova cena kukuruza. Mesaone samo cekaju razlog da povecaju cene, razumem da ni oni ne mogu raditi za badava, ali narod nema vise novaca da othrani ni 30 pilica. Kupovace ove juznoamericke koje ce im dusebriznici uvesti samo da koliko toliko sacuvaju soc. mir. Nema veze sto je to zamrznuto pre godinu dana samo nek narod ima jeftinog mesa.
 
Ma skocice cena,pa nemogu doveka da uvoze meso,a i dosadice valjda narodu ta bezukusna piletina pa ce se okrenuti ka domacoj :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
 
@ Petar 90
"Iz tvojih usta u Bozije usi." Kazu ljudi da to nije samo bezukusno nego i da smrdi. Kako to mogu deci da daju da jedu?
 
Nazad
Vrh