Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

U NS na pijaci cena od 160-190 dinara. Ima bar deset prodavnica. Pa je konkurencija velika a cena i nije neka.
 
Jel o ovome vise niko ne govori? Sto su svi zacutali? Mene zanima jel prodavao neko pilice, ociscene, preko oglasa i koju je cenu postizao? Nemojte da vam objasnjavam sto pitam, duga prica i samo bi tracila prostor. Al bih bila zahvalna da znam, jer neki tvrde da su jedino tako povratili troskove i nesto zaradili.
 
Moja komsinica ovde u Vranicu prodaje po 220 din/kg. ociscene. Nije jedina. S druge strane, u lokalnoj pecenjari 239/kg. sirovi, bez nogica i ostalih uobicajenih dodataka. Ko zna od cega ovo zavisi i kako se formira cena? Jel to pitanje lokacije, srece ili talenta da ubedis ljude da je tvoje pile najbolje? Ocigledno nema veze sa trzistem, jer su cene sasvim bez reda i logike.
 
chickenlover je napisao(la):
Moja komsinica ovde u Vranicu prodaje po 220 din/kg. ociscene. Nije jedina. S druge strane, u lokalnoj pecenjari 239/kg. sirovi, bez nogica i ostalih uobicajenih dodataka. Ko zna od cega ovo zavisi i kako se formira cena? Jel to pitanje lokacije, srece ili talenta da ubedis ljude da je tvoje pile najbolje? Ocigledno nema veze sa trzistem, jer su cene sasvim bez reda i logike.
Zalosno........To je pitanje DRZAVE, i niceg vise.........
 
Epa prijatelju, drzavu ne mozemo da menjamo, bar ne dok imamo posla oko pilica. Mnogi probali, ali...Mora da se smisli nesto drugo. Reklama je zakon. Daj oglas sa nekim epitetom "prirodno" ili slicno, cisto da vidis ima li odziva. Ja cu to da uradim, majke mi, cisto da proverim ima li reakcije i na sta padaju. Ovde kosta 256 dinara da ga odgajis do klanja, i to s tim sto ja uzimam koncentrat od privatnika kod koga je odlican, a jeftiniji. Pa ako ne mogu da ga prodam da povratim trosak i zaradim makar 5o dindzi...dzaba smo krecili.
 
chickenlover je napisao(la):
Epa prijatelju, drzavu ne mozemo da menjamo, bar ne dok imamo posla oko pilica. Mnogi probali, ali...Mora da se smisli nesto drugo. Reklama je zakon. Daj oglas sa nekim epitetom "prirodno" ili slicno, cisto da vidis ima li odziva. Ja cu to da uradim, majke mi, cisto da proverim ima li reakcije i na sta padaju. Ovde kosta 256 dinara da ga odgajis do klanja, i to s tim sto ja uzimam koncentrat od privatnika kod koga je odlican, a jeftiniji. Pa ako ne mogu da ga prodam da povratim trosak i zaradim makar 5o dindzi...dzaba smo krecili.
E, pa to je ono sta bi bilo kad bi bilo.......... :kisa: ma nismo dzabe krecili, mislim ti nisi, ali ja jesam, mogo sam i u roze da im ofarbam, ali dzabe ,polipsase svih 40kom. koliko ces ti da uzmes kom.ne bi bilo lose da udaris marketing, dosta pomaze, samo da ih jednom navuces da kupe od tebe, i posle nemas frke, ima da te mole da im prodas.Na stranici pilici kao brojleri ostavicu ti komentar za extra prociscavanje, meso ima takav ukus koda koncentrat u zivotu nisu videli... ::namigivanje::
 
Jovanipse, svi znamo da je jedno proizvodnja, a drugo plasman. Ja sam po struci primenjeni umetnik koji zutu banku nije zaradio od toga. To da ti ilustruje kakav sam trgovac. Al sad sam se zainatila oko ovih pilica, otkad sam se preselila na selo, mnogo mi se svidja sva ta rabota. Rekli bi ljudi mazohista, ha,ha. Salu na stranu, vec sam odgajila jednu turu, ali obicnih domacih pilica, bez ikakvih koncentrata (da se ne istrosim dok eksperimentisem) nego samo na prekrupi i kasama od raznog povrca. I jes da to nije tema ove stranice, al moram reci da im je ukus bio ama fantastican. Zato sam sigurna da ako to neko ume da ceni, umece za to i da plati. Inace, i ja tebi ostavila poruke na drugim stranicama, strefila me nocas velika nevolja, pa da se ne ponavljam, molim te procitaj i pomagaj hitno!
Post je spojen: [time]1280912921[/time]
_________________________________________________
Molim i sve druge koji ovo citaju da odu na stranicu o brojlerima i tovnim pilicima i da me savetuju kako znaju i umeju ! Hvala
 
trenutno u sremu cena jedendvonnog pileta je 35-38 dianra na veliko, mnogo losa godina za zivinarstvo u opste, cena utovljenog brolejra je oko 130 za kilu a pile od kilu tj. kilasi prodaju se po ceni od 170 dinara i slabo ih ima.
 
Mi smo zvali ove nase uzgajivace lokalne i rekli su 170din/kg za pilice zive vage,odlucili smo sacekati tj kupiti male pa ih odhraniti.
 
-pilići uređeni 220-230 dinara,
-pilići za klanje 125-130 dinara,
-pilići od kilogram 170 dinara,
 
Za sada samo pohvale :ppozdrav: ali rekao sam samo za sada.Svi su oni isti.Čim oni krenu sa nekim uštedama eto nama gubitka.Trenutno rade sa nekim premiksima koji daju sigurnost.
 
Živi 90-95 +pdv, 100 za keš
Očišćeni 169-179
Cene se odnose za trgovanje preko 1500 kom.

Ako neko zna da se više plaća napišite. Hvala!
 
Mi smo na komad prodavali
ziva vaga 140 din
ocisceni 200 din na kucnu adresu

za kamion nije bilo nista
Inace proizvodimo po 2000 u turnusu
 
Jednodnevni su sada oko 35 dinara komad a utovljeni na vecu kolicinu su valjda presli 120 din/kg ali je to opet neisplativo sa ovim novim cenama hrane a trebalo bi ovih dana da hrana ponovo poskupi.
 
@ ZORAN.BNS
Jednodnevni 38,00 uredjeni 230,00 kg kukuruz na berzi 22,50 kg P-I 10/1 22% prot. 42,50 kg P-II 10/1 19% prot. 40,00 kg pa ti izvedi racunicu. :cao:
 
Nazad
Vrh