Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Kod mene na pijaci 280 do 300.Zivi 140 do 150 na vise desetina komada,a na sitnije do 180.S obzirom da zovu i traze mirisi na rast cene.:osmeh:
 
Ocigledno druze da nisi procitao prethodne postove.:osmeh: Ljudi su navikli da uhrane 100 komada 50 prodaju ocisceno,a 50 im ostane gratis.To je nekad bilo,a sad se pripoveda.Problem je sto je hrana drasticno poskupela,tj ulog i kad bi se zadrzao taj odnos 50/50,zarada bi bila i dosta veca od 1e.Zamisli sad ti da tovis 100 komada i moras prodati 80 ociscene,da bi ti 20 ostalo gratis.Jeste to zarada,ali dali je vredna ne toliko rada,koliko rizika.Evo od nedelje najavljuju 36 stepeni.Zacas ta zarada moze da se istopi,jer je procentualno veoma mala.
Na zivima je bilo od 1e,do nule.Sad ide od sitne zarade,do velikog minusa.::samo bes::E u tom grmu lezi zeka.Da se vratim na pocetak ovog posta.Ja sam i pisao da se na zaklanom piletu ne moze izgubiti,samo je pitanje koliko ce se zaraditi.Al ajde ti prodaj 5 ili 10 hiljada zaklanih pilica.Ocu reci ugrozeni su profesionalci,koji imaju kolicine.Na par desetina komada ne treba ni gledati koliko kosta,vec da covek zna sta jede.Koje ce se i prodati po komsiluku,a i o tome sam vec pisao.
 
@Nikola 023

Sada je pravo umece prodati u cugu vise od 100 uredjenih pilica po pristojnoj ceni od 280-300 dinara za kg, u zavisnosti od hrane koja im se davala.

Pre tri godine su davno prosla vremena.
 
Pa ova tema govori o ceni pilica a ne o nacinima zarade u zivinarstvu. Nije tesko otici u Ravno selo i kupiti po bagateli uredjene pilice, pa ih preprodati. Nit znam cime je hranio, nit dal su zivi zaklani. Mozda on to covek sve radi OK, ali ja ne znam. Postoje razni nacini da se zaradi ali posteno je to danas tesko u zivinarstvu. Kad prodam moje pilice smem svakoga kupca da pogledam u oci. Ne bih vise o ovome posto je ovo za drugu temu, nego dalje samo o ceni pilica.
 
Cena zivih 160 do 170.Kolicine od vise desetina,do vise stotina komada.Na komad 180 do 200,a na pijaci 300 ocisceni.
 
Ja imam 2500 hiljade od 3 kg!!!Otkupljivaci sto od mene uzimaju su smanjili kolicine jer im je lose isla prodaja.Sve ide jako sporo!!!!Ako cujete da nekom treba na veliko ...javite!!!
 
Pa Matijevic je placao 125,0 + PDV, ali kako je sada nisam siguran. Provericu kod ovih mojih ako su dosli iz Turske pa javljam. Dok on uredjene i dalje gura na akciji po 259,0 za kg.
 
To pala cena :sta: ::samo bes::Taj covek nije normalan.Samo njemu treba,svi ostali nek pocrkaju.Pa sa sve akcijom od 259 je dobar 200 dinara po piletu,na ustrb tovljaca koji evro i kusur po piletu pucaju.Zavisi naravno od velicine pileta.::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::


Onaj sto najvise radi i ulaze najmanje ima.Ne samo da najmanje ima,vec i gubi.Stvarno sramota.
 
To pala cena :sta: ::samo bes::Taj covek nije normalan.Samo njemu treba,svi ostali nek pocrkaju.Pa sa sve akcijom od 259 je dobar 200 dinara po piletu,na ustrb tovljaca koji evro i kusur po piletu pucaju.Zavisi naravno od velicine pileta.::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::


Onaj sto najvise radi i ulaze najmanje ima.Ne samo da najmanje ima,vec i gubi.Stvarno sramota.
tako nam i treba jer niko od nas nece da se udruzi i osnuje klanicu po principu deonickog drustva koliko je ko ulozio toliko ima i deonica, a ona da radi kao zasebna celina sa nezavisnim rukovodiocem, pa onda imas i racunicu da spustis cenu jer ti i na klanici zaradjujes, tako je u svim normalnim drzavama cak i u sloveniji je taj sistem da su oni koji obezbedjuju sirovinu delom vlasnici preradjivackih pogona.
 
Apsolutno se slazem sa prethodnim razmisljanjem,samo tu nema srece za obicne smrtnike.Tu opet mogu ucestvovati mnoogo jaki proizvodjaci,vlasnici farmi od vise desetina hiljada komada,da ne kazem stotina.Onaj sto drzi par hiljada sigurno ne moze ulagati u akcije bilo cega,pa ni klanice.Kod mene u kraju,koji je blizu velikih potrosackih centara Beograda i NS nema 2 takva proizvodjaca,koji mogu ulagati.Pretpostavljam da je u EU drzava pomogla svoje proizvodjace i dala im povoljne kredite,sto je kod nas suprotno.Tzv socijalni mir je bitniji od bilo koje proizvodnje,pa i zivinarske.Na zalost to je sve kratkorocno razmisljanje.Bez uloga u buducnost nema ni socijalnog mira.Kad sve pogasimo i pozatvaramo sigurno necemo imati socijalni mir.
 
Nesto se desava na trzistu.Posle duzeg vremena mi ljudi narucuju za 4 nedelje unapred.:osmeh: Od kolega s kim god sam pricao ili smanjio kolicinu,ili drzi prazan objekat.Ja napisa,da posle kise mora doci sunce.Samo je pitanje koliko ce nas obasjati i dali ce biti uvoza.S nadom da cemo pokriti gubitke iz prethodnog perioda.:ppozdrav:
 
Tronedeljni za 01.08 165,0 din za komad a jednodnevni svakoga cetvrtka, trenutna cena 40,0 din. za komad. Prica se da su ink. stanice pogusile mnogo pilica zadnje dve nedelje.
 
Meni su stigli jednodnevni 5000 komada po 32 + pdv 8 %! Jedva uspeli da ih ubacimo...jako puno njih je odustalo! Mislila sam da i mi necemo uspeti.
 
Kod nas danas video reklamu na banderi u centru. Ocisceni po 260din na kucnu adresu.

Sa svim gubicima (zbog vrucine pretpostavljam) ono sto smo cuvali za svoje potrebe kosta nas tu negde... Nisam prezadovoljna - ali nisam ni nezadovoljna. Ponovo smo izvukli neke pouke dakle, vise srece (i pameti) jesenas...
 
Nazad
Vrh