Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Razumem,probacu i ja pa vremenom mozda i steknem svoje trziste! Sto ostane tovicu do kraja...videcemo,trenutno samo razmisljam o tome!!!!Hvala na informacijama ipak su od koristi!
Pokusaj da ponudis prodavnicama koje prodaju stocnu hranu,oni prave spisak za odredjeni datum,naravno mora biti registrovana farma , moras imati sredjene papire,tako sam ja radila.Koja je trenutno cena na veliko utovljenih pilica?
 
Ako imate racuna vi dajte i po 100.:osmeh: Ne mogu oni nas uceniti ispod onoga sto mo sami ne dozvolimo.Na piojaci je uvek bila razlika 80 do 90 dinara u odnosu na zivu vagu.Trenutno je na pijaci 320,pa vi racunajterazliku.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Dosta je pala cena cak placaju i 130.Ja sam se danas cula sa jednim klanicarem koji je od mene uzeo pilice pre 2 nedelje.Kaze da mu prodaja ide lose a da je ponuda jako velika.Sto se tice moje farme ona je registrovana i imam sve papire!!!Zadnji turnus pilica prosli solidno jer je dosta otislo uredjenih preko sindikata za firme po 300 din,dosta zivih po 190, jedan kamion od 600 komada po 160 i drugi 1200 komada po 140!!!! U pet dana je pala cena za 20 dinara na veliko.

- - - - - - - - - -

Ako imate racuna vi dajte i po 100.:osmeh: Ne mogu oni nas uceniti ispod onoga sto mo sami ne dozvolimo.Na piojaci je uvek bila razlika 80 do 90 dinara u odnosu na zivu vagu.Trenutno je na pijaci 320,pa vi racunajterazliku.
Mi treba da napravimo neko udruzenje pa da budemo svi kao jedno .Ja pocnem prodaju po 190...imam sve papire i 5000 komada, a moj komsija pocne 5 dana posle mene i spusti cenu na 180 a nema nista prijavljeno i ima 500 komada.Kad nemoze da proda zove mene da mu pomognem i on meni nesmeta ja mu pomognem a on mi obara cenu!!!NEPRAVDA....to je kod nas problem!
 
Tako je i ovde,ali tome smo sami krivi.Isto tako se kupci drze i obavestavaju jedni druge o padu cene,a o skoku niko nista ne govori.Blagi uzas.
 
Razlog jeftine cene tronedeljnih je i sto su ink. stanice imale neplanirani tov mnogo pilica do tri nedelje. Da im ne bi ostali u daljem tovu davali su ih ispod cene samo da se rese bede.
 
I ja sam svoje morao dati na veliko po 150, blagi uzas. Pored velike konkrencije lik koji ima par hiljada komada spusti sa 160 na 150 din.
Ovi sto kolju uvek kukaju i kad je mala cena i kad je veca. Sto vise kukaju sve im je bolje.
 
Pazario danas avlijanere dan-dva stare po 45 i oko 3 nedelje po 150 bez mogucstva sam da biram !

- - - - - - - - - -

A pacici bili skroz preskupi beli 230 din jednodnevni ,japanke 150-180 jednodnevne ,bili i neki po 200 din par dana stari.
 
Pijacari kod mene su placali 160.U nedelju se pojavio tip,koji je spustio na 150,nebi li usao,a ja sam malopre za pilice koji su rezervisani pre 2 nedelje dobio ucenu na 140.Nedam.::samo bes::Sto je najgore,porudzbine su nedeljom za narednu nedelju.Ja odbijam ljude na konto rezervacije,kad ono klasicna ucena.Sve su to iskustva kakvi su ljudi i sto je najgore,na pijaci su 320.Pa tolika razlika nije bila nikad.
Valda ce doci i nasih 5 minuta. Svako ce dobiti po zasluzi.:osmeh:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Prodao sam prosle nedelje oko 1500 komada po 160 i 155 din, piljarima po 50 - 100 komada. Za ostatak me od juce (ucenjuju) nude 150 din. Moram prodati, sledeca tura mi stize 26-tog.
 
150 danas nosio,a toliko je platila i ona sto je pokusala na 140.APP.Kako god okrenes uzas.

- - - - - - - - - -

A kukaju kako je na pijaci palo na 280.Nikad i nije bila dupla razlika u odnosu na zive.Malko su se razmazili.
 
U iducu subotu 08.06 koljem turu pilica i narudzbe jako lose idu. Prodajem po 300,0 din. za kg. uredjenih. Nije velika turica ali svi su kanda dekintirani.::lose::
 
Nazad
Vrh