Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

za 27i stize tura od 230 komada .. kilasi preko 3 kg uredjeni sigurno a velika vecina i iznad proseka ..ugovoreno sve po 350 din/kg,,treba narodu objasniti da se nasa pilad razlikuju od zaledjenih pticica iz marketa,,
 
Pilici bi mogli i jeftinije a hrani je cena pristojna ako je i kvalitet takav(pristojan).

ne znam tacno gde se nalazi inkubatorska stanica agromila mozda zbog udalenosti im je veca cena, ova prodavnica je u Nišu pa je mozda u cenu uracunat put, inace prv put uzimam u toj prodavnici pilice i to na preporuku kazu mi da su im najbolji pilici u okolini (tako kazu iskusni tovljaci) i uvek su im pilici malo skuplji nego u ostalim prodajnim mestima. Svidja mi se sto pilici stizu rano ujutru izmedju 8-9 najverovatnije ih dovoze direktno iz ink. stanice ne ide preko posrednika kao u drugim prodavnicama stignu tek oko 12h, koncentrat je jeftiniji od ostalih prodavaca ali ima i malo cudniji miris(sladunjaviji) cak je nekako i sitniji brasnastiji i kao da se vide kroz njega ljuspe suncokreta i koncentrat sam uzeo na preporuku videcemo kako ce sve ispasti na kraju
 
Jedina sansa nam je da to shvate.U protivnom kljuc u bravu.Naravno da cena dugo smrznutog i svezeg ne moze biti ista.O ukusu i kvalitetu mesa da i ne govorim.Naravno da nase pile koje nije GMO,ne moze imati istu cenu,kao GMO.Itd itd.Na zalost standard je takav,da se gleda jeftinije,ili da se meso ne konzumira.Imamo najnizu stopu u Evropi po pitanju utroska mesa,pa i piletine po glavi stanovnika.Sve to naravno utice na cenu.Izvoza nema,a cveta uvoz piletine najgoreg kvaliteta.
Ja licno nisam protiv uvoza i zdrave konkurencije,al da se jasno obelezi sta je sveze,a sta odmrznuto i naravno zemlja porekla i GMO i NOGMO.Svaka roba ima kupca i narod neka bira,al ne da nam "prvoklasna" , "sveza" piletina iz Juzne Amerike obara cenu.Samo obratite paznju na akcije i reklame."Sveza prvoklasna piletina"Nit je sveza,a kamoli prvoklasna.Kad se zabrani laganje potrosaca narod ce biti realno obavesten i shodno tome ce se i ponasati.A da se ljudi boje,boje se.Dokaz tome su afere pticjeg gripa i poslednja sa aflatoksnom.Znaci narod samo treba obavestiti i upozoriti.
 
Ja na primer sam uvideo kolika je razlika Matijevic i Sama ili neki od tvljaca u selu. Ne pada mi na pamet da ikada vise kupujem u marketima te Agrentinske crkotine...
 
ma Bog nema veze sa tim, dobro pile, dobra hrana i dobar domacin.
Onaj ko ceni svoje zdravlje i zdravlje svoje dece i ceni ukus mesa taj nece kupovati piletinu na akciji
 
Ja sam samo napisao posto se prodaje na akcijama, ali dok god mogu da se krecem to u moju kucu nece, cak ni za Ely (irska seterka), ni ona nije zasluzila to da jede iako nam stalno cupa novoposadjene ruze.:osmeh:
 
Danasnji uredjeni otisli po 300,0 din. za kg. Nisam rasprodao koliko sam zeleo, ali nije strasno sto se naslo koje vise u zamrzivacu. Sreca ture nisu velike inace......
 
Kod nas trenutno jednodnevni 45 ,a pacici 100 din . Ocisceni se krecu od 270 - 340 kako gde .
 
Danas stigli jednodnevni...5000 komada!Dali neko radi prodaju tronedeljnih pilica?Mene zanima trziste za tronedeljne pilice...imam u planu da tovim do tri nedelje ako nadjem trziste! UNAPRED HVALA!!!
 
Koji pačići, jel tovni po apotekama ili na pijaci? Ako si bio na pijaci imali ćurića i guščića i po kojoj ceni?

I u apoteci i na pijaci i kod coveka na kuci u Dobanovcima su 100 din ima ih svih vrsta.

- - - - - - - - - -

Nego je off topic .

- - - - - - - - - -

Jel ima neko domace koke starosti 3 nedelje i koje su cene ? Dolaze ponekad u Surcin na pijacu ali ja u sezoni nisam redovan nemam vremena . Trazili su po 200 dinara za tako neke samo sto bi ja reko da nemaju tri nedelje ili oni slabije napreduju . E bio ove godine par puta sa namerom da ih pazarim nije ih bilo ,tj bili jednom jednodnevni 100 din komad isto kao i nosilje jednodnevne ,ja se nado da ce biti ovih malo starijih.
 
Jel ima neko domace koke starosti 3 nedelje i koje su cene ? Dolaze ponekad u Surcin na pijacu ali ja u sezoni nisam redovan nemam vremena . Trazili su po 200 dinara za tako neke samo sto bi ja reko da nemaju tri nedelje ili oni slabije napreduju . E bio ove godine par puta sa namerom da ih pazarim nije ih bilo ,tj bili jednom jednodnevni 100 din komad isto kao i nosilje jednodnevne ,ja se nado da ce biti ovih malo starijih.

Danas kod mene isporuceni jednodnevni domaci (avlijaneri) pilici po 35,0 din. za komad. Za iduci cetvrtak vec sve popunjeno i nece ih vise biti ove godine.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh