Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Curke minesto bile skupe mislim 10 nedelja 980 din.Starter za curke 25 kg 1200 din.

Sto se tice cena pilica otprilike sve stanice rade u dogovoru, medjutim vlasnici prodavnica koriste situaciju i love u mutnom. Kao ono "Daj dok ide". Dok sam ovaj post pisao zvali me iz stanice i cena za 22.03 kod mene ce biti 55,0 din. jednodnevno pile.

Ovo za curke sto pisete, pa zar nije rano za odredjivanje cene? Da li je to konacna cena ili otprilike? Prvi curici iz stanice koja snabdeva mene su 12.04 jednodnevni, a tronedeljni 26.04 i cena jos nije odredjena.
 
pa zena je donela papiric sa cenama koji su joj napisali kod kotleta,a ja samo pogledao.eto.tronedeljni su bili 590 din ako se secam dobro sta je pisalo na papiru.
 
Uvek valja klati.E sad nekad manja,a nekad veca razlika.Dice oni i zaklane.Polako se ciste zalihe i akcije.Na zalost nema srece za obicne ne duzne smrtnike.Jaja idu i 20,a pilici ce po svemu sudeci na 300.Ono sto je interesantno da je prevelika potraznja s obzirom na post.Izgleda skupa riba,pa ljudi ne poste.
 
Ja sam danas upisao kod kotleta zadnjih 40 za cetvrtak,za vise nije imao mesta.Bio sam i u vetzavod subotica,kaze mi,da ima popunjeno i za 22.03.,jedino ako mu navise broj.Kod Djilasa mi rekla za 22.03. cena 60 za sada,ako ne bude i vise.A gde se ko snabdeva neznam.
 
Malo pre stigla druga tura ove godine, 130 kom po 50 dinara po piletu a naručeni u prošli četvrtak uveče. One iz prve ture, takođe 130, koje sam uzeo 2 februara plaćao po 40, a za sledeći četvrtak verovatno cena ide još gore. Piliće, kao i ćuriće uzimam kod veterinara iz susednog mesta već duže vreme i odlični su, a u mom mestu su u poljoprivrednoj i u prošli četvrtak kao i sad pilići bili po 55 din.
Pozdrav
 
pretpostavljam i nadam se da ce se cena jednodnevnih pilica u aprilu stabilizovati,odnosno pasti ispod 50 din po komadu.
Sa cenom jaja sam bog zna sta ce biti.Mozda kad malo otopli i kad bolje pronesu domace koke po seoskim dvoristima i cena jaja padne,mada i broj tih koka je u padu pa ne znam bas koliko ce se odraziti na cenu.
 
Danas podelio pilice po 50,0 din. za komad. Za iduci cetvrtak 22.03 cena 55,0 din. jedna inkubatorska stanica. Ova druga ink. stanica mi je isto obecala nesto pilica ali cenu jos nisu odredili. Ziva muka i za jednodnevno i tronedeljno pile. Dele sto se kaze na kasikicu.

Ova druga ink. stanica mi otkazala isporuku, cena kao i kod ove prve stanice, ali nema pilica.::jako_besan::
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna koja je cijena ili koja bi bila domaceg(seoskog) jednodnevnog pileta te zive vage i ociscenog istog,odraslog?
 
Da li neko zna koja je cijena ili koja bi bila domaceg(seoskog) jednodnevnog pileta te zive vage i ociscenog istog,odraslog?

Posto je jos velika guzva za nabavku tovnih pilica ink. stanice jos uvek inkubiraju jaja iz kojih izlaze tovni pilici. Cim se malo podmiri trziste onda pocinje i lezenje domacih pilica, a to ce biti negde posle 15 aprila i onda ce se znati i cena. Barm je tako do sada bilo. Za cenu tih odraslih pilica nisam cuo niti sam cuo da to neko prodaje.
 
Nazad
Vrh