Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Stigli mali po 40.:osmeh:

Pa ti bi vise zaradio da preprodajes te male, i nista bar ne bi radio sem brojao pare i pilice. Imao bi cistu zaradu naj manje 15,0 din. popiletu. 1000 kom. x 15,0 din. pa ti vidi, a sada bi mogao i skuplje da ih prodas od 55,0 din. Dobro postoji i ono, a sta kasnije kada se podmiri trziste.
 
Sve znas ko veliki.:osmeh: Imam obavezu prema vernim musterijama,za isporuku kilasa.Bolje vrabac u ruci nego golub na grani.Ja to ipak radim na duze staze i vec uveliko gazim drugu deceniju.:ppozdrav:Isti slucaj je i sa gotovim kilasima.Ja se ne oslanjam na cenu pilica za klanje.Nekad kilas dodje i jeftiniji od pileta za klanje,ali imam dogovor sa apotekama da je cena zagarantovana,na moj licni predlog.Ako je cena velikih losa,onda svi nude kilase i to povoljnije od mene,ali onda ja zatezem istima isporuku kad je potraznja.Malo filuju i sa drugima,ali ja imam prednost i moram svoje prodati.Trenutno je cena velikih dobra i ako ostane bice slaba ponuda kilasa.Na muci se poznaju junaci.
 
Ono za preprodaju jednodnevnih je bila zezancija. Pa ti bi trebao tu u tvojoj okolini da diktiras cenu, obzirom na kolicinu i kvalitet pilica. Kada kazem kvalitet pilica mislim na sastav hrane koju dajes pilicima, a to se normalno odrazava i na sam kvalitet istih.
 
Naravno.:osmeh: Tako i radim,ali trebalo je vremena i vremena izboriti se za taj status.I ona cena za jednodnevne nije preko noci.Cak ne moram ni da platim.Mislim odma.Steklo se poverenje.E sta smo mi sve zajedno pregurali. :osmeh:
 
Rasturena tura po 260,0 din za kg uredjenih. Majstor od zanata (koljac) poskupeo, sada je 60,0 din. pa komadu da uredi pile.
 
u Nisu Tovni za ovaj cetvtak 70din. Jednodnevne koke nosilje 80, a 16to nedeljne 700din. Za curice me zeznuli, kaze nista pre 20 aprila... :off_topic:
 
Postovani ja vec dugo pratim vase komentare pa da vam se obratim kod nas u Timockoj krajni tacnije okolina Zajecara kupujemo jednodnevne pilice trenutno na 70 din sa tendencijom rasta a prodajemo ociscene na 220 eventualno na 240din pa vi sad vidite.
 
@NNN

Pozdrav za novoga clana i dobro nam dosao. To sto placate 70,0 din. jednodnevno pile najverovatnije Vas dere poljoapoteka za 5-10 din. po komadu. Za cenu uredjenog pilete sami ste krivi. Dogovorite se Vas nekoliko sto prodajete uredjene pilice za cenu, pa onda napred. Cena od 220,0 din je stvarno niska i po njoj se gotovo ne isplati raditi. Ustvari postoji zarada ali je jako mala.

---------- Poruka napisana 29-03-12 u 05:58 ---------- Prethodna poruka je 26-03-12 at 06:22 ----------

Jednodnevni tovni pilici za 05.04 ostaju na 60,0 din za komad, sigurno za nedelju-dve idu dole.
 
Ja sam moje piliće od 21 dan starosti kupio po 145 din/komad, i danas sam ih merio(posle 48 sati od prijema) i vagaju od 980 do 1240 grama svaki!
A evo kako izgledaju:

noudr5.jpg
 
25tu428.jpg


w84ara.jpg


---------- Poruka napisana u 21:22 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

Svaka cast, lepo izgledaju a i tezina je zavidna. Dobra ti i suska.
Šušku nabavljam u firmi od model-stolara, koji prave modele za livenje sivog liva.... Prvoklasna drvena strugotina, i još mi zahvale, što odnesem, pa ne moraju oni da čiste! :osmeh:
 





Kakava ti je to podloga dole?i zasto ih hranis granulatima?ja cu uzeti sad 500 komada sa unapred obezbedjenim trzistem
 
Nazad
Vrh